Categorieën en nieuwe artiesten 'Top 40 Awards'

vrijdag 9 december 2022
Foto: © Qmusic 2022

De internationale zanger van onder andere de hit 'Trompeta' Willy William en de Nederlands-Congolese rijzende ster Claude vullen de line-up van de 'Qmusic Top 40 Awards' aan. Ook zijn de categorieën van de nummer één awardshow van Nederland bekend.

De 'Qmusic Top 40 Awards' vinden plaats op vrijdag 3 februari in Rotterdam Ahoy.


Met Willy William en Claude voegt Qmusic twee nieuwe artiesten toe aan de toch al klinkende line-up die hun relevantie in de hitmuziek dit jaar ruimschoots bewezen hebben. De gevestigde artiest Willy William heeft met 'Trompeta' dé zomerhit van dit jaar op zijn naam staan en werkte eerder samen met Beyoncé en J. Balvin voor het nummer 'Mi Gente' dat in 18 landen op nummer 1 belandde en genomineerd werd voor een Latin Grammy. De negentienjarige Claude Kiambé is een rijzende ster in de 'Top 40' en zijn debuutsingle Ladada (Mon Dernier Mot) is sinds 1983 het eerste nummer in de top 10 waarin zowel Frans als Nederlands gezongen wordt. Het nummer is inmiddels al meer dan 4 miljoen keer gestreamd. Claude verhuisde op zijn tiende van Congo naar Enkhuizen en deed eerder mee aan 'The Voice Kids'.

Nieuwe Awards
Tijdens de meer dan twee uur durende liveshow worden de best scorende artiesten en nummers in de 'Top 40' van het afgelopen jaar bekroond met een award. Er zijn dit jaar elf awards te vergeven. Nieuw is de 'Qmusic Top 40 Icon Award' voor een artiest die een bijzondere prestatie heeft geleverd. Ook zijn er twee publieksprijzen: 'Beste Live Act', die vorig jaar met The Streamers mee naar huis ging en de nieuwe categorie 'Beste DJ Act'. Luisteraars kunnen op een later moment hun stem uitbrengen voor de kanshebbers in deze twee categorieën.

Categorieën:
Beste Artiest - nationaal en internationaal
Beste Nieuwkomer - nationaal en internationaal
Grootste Hit - nationaal en internationaal
Beste Live Act - nationaal en internationaal
Beste DJ Act - nationaal en internationaal
Qmusic Top 40 Icon Award

Line-up van topartiesten
De 'Qmusic Top 40 Awards' worden op 3 februari uitgereikt in Rotterdam Ahoy. Eerder werd al bekend gemaakt dat Becky Hill en Tom Grennan op de line-up staan, net als Davina Michelle, Son Mieux, Duncan Laurence, Armin van Buuren, Suzan & Freek, Flemming, Lost Frequencies en Kris Kross Amsterdam. Op een later moment wordt bekend gemaakt wie de prijzen uit zullen reiken en wie de genomineerden zijn.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.

'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    00:10
    Journaallus
  • 17:35
    A world of colours
    23:50
    Nachtlus
  • 18:05
    Buck
    22:25
    Geen uitzending
  • 17:40
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 17:30
    Helicopter ER
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 17:30
    S.W.A.T.
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 17:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:05
    ER
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 18:05
    Sturm der Liebe
    01:00
    The Golden Girls
  • 17:30
    Maison Verhulst
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 17:55
    Big Sky
    01:00
    FBI
  • 17:55
    Family Matters
    00:20
    Bar Rescue
  • 17:50
    A Place in the Sun
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 17:20
    A Bundle of Trouble: An Aurora Teagarden Mystery
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:13
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 17:30
    Winterse Kost
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 17:55
    Death in Paradise
    01:00
    The Castaways
  • 17:50
    Below Deck
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 18:15
    NOS Sportjournaal
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    00:40
    Nieuwsuur
  • 18:00
    De Proefkeuken
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben