Categorieën en nieuwe artiesten 'Top 40 Awards'

De internationale zanger van onder andere de hit 'Trompeta' Willy William en de Nederlands-Congolese rijzende ster Claude vullen de line-up van de 'Qmusic Top 40 Awards' aan. Ook zijn de categorieën van de nummer één awardshow van Nederland bekend.
De 'Qmusic Top 40 Awards' vinden plaats op vrijdag 3 februari in Rotterdam Ahoy.
Met Willy William en Claude voegt Qmusic twee nieuwe artiesten toe aan de toch al klinkende line-up die hun relevantie in de hitmuziek dit jaar ruimschoots bewezen hebben. De gevestigde artiest Willy William heeft met 'Trompeta' dé zomerhit van dit jaar op zijn naam staan en werkte eerder samen met Beyoncé en J. Balvin voor het nummer 'Mi Gente' dat in 18 landen op nummer 1 belandde en genomineerd werd voor een Latin Grammy. De negentienjarige Claude Kiambé is een rijzende ster in de 'Top 40' en zijn debuutsingle Ladada (Mon Dernier Mot) is sinds 1983 het eerste nummer in de top 10 waarin zowel Frans als Nederlands gezongen wordt. Het nummer is inmiddels al meer dan 4 miljoen keer gestreamd. Claude verhuisde op zijn tiende van Congo naar Enkhuizen en deed eerder mee aan 'The Voice Kids'.
Nieuwe Awards
Tijdens de meer dan twee uur durende liveshow worden de best scorende artiesten en nummers in de 'Top 40' van het afgelopen jaar bekroond met een award. Er zijn dit jaar elf awards te vergeven. Nieuw is de 'Qmusic Top 40 Icon Award' voor een artiest die een bijzondere prestatie heeft geleverd. Ook zijn er twee publieksprijzen: 'Beste Live Act', die vorig jaar met The Streamers mee naar huis ging en de nieuwe categorie 'Beste DJ Act'. Luisteraars kunnen op een later moment hun stem uitbrengen voor de kanshebbers in deze twee categorieën.
Categorieën:
Beste Artiest - nationaal en internationaal
Beste Nieuwkomer - nationaal en internationaal
Grootste Hit - nationaal en internationaal
Beste Live Act - nationaal en internationaal
Beste DJ Act - nationaal en internationaal
Qmusic Top 40 Icon Award
Line-up van topartiesten
De 'Qmusic Top 40 Awards' worden op 3 februari uitgereikt in Rotterdam Ahoy. Eerder werd al bekend gemaakt dat Becky Hill en Tom Grennan op de line-up staan, net als Davina Michelle, Son Mieux, Duncan Laurence, Armin van Buuren, Suzan & Freek, Flemming, Lost Frequencies en Kris Kross Amsterdam. Op een later moment wordt bekend gemaakt wie de prijzen uit zullen reiken en wie de genomineerden zijn.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Na alle ophef: VRT stelt in opspraak geraakt onderzoek 'Foto van Vlaanderen' open voor grotere groep experten
- Kijkcijfers: donderdag 21 mei 2026
- Liefde, leugens en loslaten in slotseizoen 'Dertigers'
- Dit is de winnaar van 'Celebrity MasterChef Vlaanderen': 'Een exceptioneel persoon'
- Zoektocht naar dé nieuwe girlband van Nederland in 'WHO’S NXT'
- Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Marieke Elsinga wint spectaculaire Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke'
- Qlas en Lil Kleine grote winnaars NPO FunX Awards
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies?
Kijktip van de dag

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.
'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.



































