Carrie ten Napel presenteert het 'MAX Skūtsje Journaal'

Het is een bijzonder jaar voor de SKS, de Sintrale Kommisje Skūtsjesilen; de organisator van het SKS Skūtsjesilen bestaat 75 jaar.
Dat zou groots gevierd worden. Helaas gaat het kampioenschap dit jaar niet door, in verband met het coronavirus. Maar gelukkig heeft MAX besloten om wél aandacht te besteden aan het skûtsjesilen. Er valt immers genoeg te bespreken en terug te blikken. Het 'MAX Skûtsje Journaal', live gepresenteerd door Carrie ten Napel, is van zaterdag 18 tot en met zaterdag 25 juli rond 17.20 uur te zien op NPO 1. Op maandag 27 en dinsdag 28 juli wordt de documentaire Het Ljouwerter Skûtsje om 17.20 uur op NPO 1, in twee delen, opnieuw uitgezonden.
Gedurende zeven afleveringen presenteert Carrie ten Napel op locatie het 'MAX Skûtsje Journaal'. Ze gaat langs op de locaties waar normaal de wedstrijden plaatsvinden en maakt daar verschillende reportages. Zo ontvangt Carrie elke dag een bekende Nederlander, die affiniteit heeft met Friesland en natuurlijk het skûtsjesilen. Arno Brok (Commissaris van de Koning van Friesland), Sipke Jan Bousema, Elske DeWall, Foppe de Haan, Tim Douwsma, Marit Bouwmeester en Henk Kroes komen langs. Ook worden er, in elke aflevering van het 'MAX Skûtsje Journaal', twee skûtsjes uitgelicht. Met de schippers blikt Carrie terug op hun, soms roemruchte, verleden. Van gevierde titels tot misgelopen kampioenschappen, averij en andere anekdotes. En wie zijn nou eigenlijk de mannen op die indrukwekkende skûtsjes?
Verder bijzondere reportages over skûtsjesilen in het algemeen. Welke beelden van het skûtsjesilen zijn er bijvoorbeeld te vinden in het Fries Film Archief? Klaas Jansma, skûtsjenestor, schrijver en radiocommentator voorziet de beelden van bijzondere anekdotes. Ook Age Veldboom is weer van de partij. De skûtsjekenner, schipper en oprichter van het Skûtsjemuseum in Earnewâld, vertelt dagelijks over de veranderingen die de schepen door de jaren heen hebben doorgemaakt. Op welke manier zijn het zeil, de mast, de lier en het beslag bijvoorbeeld geïnnoveerd? Commentator Eelke Dykstra duikt in het archief en bespreekt enkele bloopers uit de geschiedenis van het skûtsjesilen. Tot slot mooie reportages over verloren gewaande skûtsjes die tóch weer boven water komen, het Skûtsje Lûken (wedstrijd om skûtsjes vanaf de wal te trekken) en Friezen die hun eigen miniatuur modelskûtsje bouwen en tentoonstellen.
Carrie ten Napel: 'Dit jaar kunnen we helaas niet genieten van het SKS kampioenschap op de prachtige Friese meren. Toch ben ik heel blij dat we desondanks nieuwe afleveringen over het skûtsjesilen mogen maken. Want het 75-jarig bestaan van de SKS kunnen we natuurlijk niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Ik heb erg veel zin om binnenkort weer naar Friesland af te reizen en daar mooie reportages te gaan maken.'
'MAX Skûtsje Journaal ', van zaterdag 18 tot en met zaterdag 25 juli (m.u.v. zondag 19 juli) rond 17.20 uur op NPO 1 .
'Het Ljouwerter Skûtsje' (deel 1 en 2), maandag 27 en dinsdag 28 juli om 17.20 uur op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Britt Van Marsenille en Dieter Vanoutrive zijn terug met 'Kunnen We Overeenkomen?'
- Ziggo Sport blijft the Home of European Football tot en met 2031
- Kijkcijfers: maandag 2 maart 2026
- Opnames nieuw Play-programma 'Bockie Gaat Naar School' gestart in GO! Atheneum Dendermonde
- De gele box gaat open: mysterie én mindgames in eerste aflevering van 'De Box'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- 'Vol gas door de modder': over de onzekere toekomst van motorcross in Nederland
- Strijd om dorpsbehoud in nieuwe BNNVARA documentaire: 'Knokke in Cadzand'
- 'Ik Vertrek' volgt Loes en Bart naar Spanje
- Onverwacht tafereel in 'Geheimen van het Museum'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol' Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbos Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BVs aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden!
Kijktip van de dag

CIA-agenten FDR en Tuck zijn onafscheidelijke partners en de beste vrienden. Tot ze allebei vallen voor de charmes van dezelfde vrouw: Lauren. Wat begint als een onschuldig verleidingsspelletje, verandert al gauw in een meedogenloze oorlog. De twee spionnen gooien al hun vaardigheden en technologische snufjes in de strijd om hun doelwit te verleiden en de ander buitenspel te zetten.
'This Means War', film uit 2012 met oa. Reese Witherspoon, om 20.35 uur op VTM 3.



































