Carrie ten Napel ontmoet Marion Koopmans en Jan Kluytmans in 'Nieuwe Gezichten'

zaterdag 21 augustus 2021

In het programma 'Nieuwe Gezichten' gaat Carrie ten Napel langs bij artsen, virologen en microbiologen die we als gevolg van de coronacrisis hebben leren kennen. Wie zijn deze personen en wat was de invloed van de crisis en plotselinge bekendheid op hún leven?

Carrie probeert erachter te komen in persoonlijke gesprekken. In aflevering twee, zondag op NPO 1, gaat Carrie langs bij Marion Koopmans en Jan Kluytmans.


Wie virus zegt, zegt Marion Koopmans. Na haar studie Diergeneeskunde ontwikkelt ze zich tot één van de meest toonaangevende virologen in de wereld. Ze werkt vanuit het Erasmus MC als hoofd van de viruswetenschappen. Maar ze is ook adviseur van de Wereldgezondheidsorganisatie, ze adviseert de regering en reist naar Wuhan op zoek naar de oorsprong van het virus. Van dichtbij ervaart Marion de impact en gevolgen van haar eigen adviezen aan de regering. Tijdens de coronacrisis verschijnt ze veelvuldig in de media. En met succes, want ze wint de felbegeerde Machiavelliprijs, voor de manier waarop ze ons in begrijpelijke taal uitleg geeft over het virus. Carrie ontmoet haar thuis, samen met haar man Ad.

Ook ontmoet Carrie de man die als allereerste de noodklok luidde over corona in Nederland. Arts, microbioloog en OMT-lid Jan Kluytmans. Ze treft hem op zijn favoriete fiets- en wandelroute in Brabant, vlakbij de Belgische grens. Vriendelijk en eigenwijs, dat is Jan Kluytmans. Hij groeit samen met zijn twee broers op in Oisterwijk, waar zijn vader een succesvolle meubelzaak heeft. Maar Jan wil maar één ding: dokter worden. Hij specialiseert zich in de microbiologie. En als de coronacrisis voor veel mensen nog ver weg is, roep hij als eerste in Nederland hoe enorm het virus wordt onderschat. Met een berekening ontdekt hij, opnieuw als eerste, hoe wijdverspreid het virus is. Hij heeft een intens jaar beleefd, waarin hij rust vindt in duursport met zijn vrienden.

'Nieuwe Gezichten', zondag 22 augustus om 22.15 uur bij Omroep MAX op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Pano' (VRT NWS)

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.

'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 22:40
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:15
    Urk!
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:25
    De Tafel van Gert
    04:05
    Geen uitzending
  • 01:00
    So Help Me Todd
    01:50
    Neighbours: A New Chapter
  • 01:10
    Bar Rescue
    02:25
    Geen uitzending
  • 00:40
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 01:20
    Geen uitzending
    01:15
    FBI
  • 00:17
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:31
    Hobbyklus
    01:51
    Wonen
  • 01:00
    Meat Timon
    01:40
    A la carte
  • 00:50
    DCI Banks
    01:40
    Happy Valley
  • 00:35
    The Secret Lives of Mormon Wives
    01:45
    Scrubs
  • 00:40
    NOS Journaal Laat
    01:50
    EenVandaag
  • 01:15
    Ongehoord Nieuws
    01:55
    Nieuwsuur
  • 01:15
    Eva
    04:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal