Carrie ten Napel ontmoet Marion Koopmans en Jan Kluytmans in 'Nieuwe Gezichten'

zaterdag 21 augustus 2021

In het programma 'Nieuwe Gezichten' gaat Carrie ten Napel langs bij artsen, virologen en microbiologen die we als gevolg van de coronacrisis hebben leren kennen. Wie zijn deze personen en wat was de invloed van de crisis en plotselinge bekendheid op hún leven?

Carrie probeert erachter te komen in persoonlijke gesprekken. In aflevering twee, zondag op NPO 1, gaat Carrie langs bij Marion Koopmans en Jan Kluytmans.


Wie virus zegt, zegt Marion Koopmans. Na haar studie Diergeneeskunde ontwikkelt ze zich tot één van de meest toonaangevende virologen in de wereld. Ze werkt vanuit het Erasmus MC als hoofd van de viruswetenschappen. Maar ze is ook adviseur van de Wereldgezondheidsorganisatie, ze adviseert de regering en reist naar Wuhan op zoek naar de oorsprong van het virus. Van dichtbij ervaart Marion de impact en gevolgen van haar eigen adviezen aan de regering. Tijdens de coronacrisis verschijnt ze veelvuldig in de media. En met succes, want ze wint de felbegeerde Machiavelliprijs, voor de manier waarop ze ons in begrijpelijke taal uitleg geeft over het virus. Carrie ontmoet haar thuis, samen met haar man Ad.

Ook ontmoet Carrie de man die als allereerste de noodklok luidde over corona in Nederland. Arts, microbioloog en OMT-lid Jan Kluytmans. Ze treft hem op zijn favoriete fiets- en wandelroute in Brabant, vlakbij de Belgische grens. Vriendelijk en eigenwijs, dat is Jan Kluytmans. Hij groeit samen met zijn twee broers op in Oisterwijk, waar zijn vader een succesvolle meubelzaak heeft. Maar Jan wil maar één ding: dokter worden. Hij specialiseert zich in de microbiologie. En als de coronacrisis voor veel mensen nog ver weg is, roep hij als eerste in Nederland hoe enorm het virus wordt onderschat. Met een berekening ontdekt hij, opnieuw als eerste, hoe wijdverspreid het virus is. Hij heeft een intens jaar beleefd, waarin hij rust vindt in duursport met zijn vrienden.

'Nieuwe Gezichten', zondag 22 augustus om 22.15 uur bij Omroep MAX op NPO 1.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:15
    Plop & de Peppers
  • 01:10
    Geen uitzending
    11:20
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:35
    Geen uitzending
    14:05
    The Irrational
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:35
    Accused
  • 00:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:20
    Geen uitzending
    09:50
    Zo doe je het!
  • 02:25
    Geen uitzending
    06:40
    Sullivan's Crossing
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:10
    Blood & Treasure
  • 03:15
    Geen uitzending
    06:35
    Botched
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:45
    Without a Trace
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:56
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:35
    Meat Timon
    02:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 03:20
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 03:15
    Rivals
    02:15
    American Housewife
  • 03:40
    EenVandaag
    02:00
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 01:50
    Nieuwsuur
    08:15
    Vroege Vogels
  • 03:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:15
    First Dates