Carolien Borgers duikt in de carričres van Nederlandse zangeressen

In de AVROTROS-podcast 'De Nederpopcast' verdiept maker en presentator Carolien Borgers zich in de geschiedenis van de Nederpop. In het eerste seizoen van deze podcast bekijkt ze de muziekwereld vanuit het perspectief van de vrouwelijke artiest.
Ze spreekt openhartig met zangeressen van verschillende generaties over hoe het is om als jonge vrouw volwassen te worden in de wereld van de Nederlandse popmuziek. Aan het woord komen Willeke Alberti, Imca Marina, Maggie MacNeal, Fay Lovsky, Edsilia Rombley, Hind, Linde Schöne en Eefje de Visser. De 6-delige 'Nederpopcast' is vanaf 14 september te beluisteren in iedere podcast-app.
Hoe is het om als jonge vrouw dromen waar te maken in een mannenwereld? Waar liepen zij tegenaan toen hun dromen werkelijkheid werden? En is dat door de jaren heen veranderd? Borgers spreekt met de verschillende zangeressen over hun dromen, teleurstellingen, successen én de schaduwkant van de muziekwereld. Met treffende anekdotes wordt de huidige tijd afgezet tegen het verleden. Nederpop-deskundige Tim Treffers vult iedere aflevering aan met extra verdieping en fragmenten uit de verschillende decennia.
Presentator Carolien Borgers: 'Ik vind het bijzonder om te ontdekken hoeveel de verschillende generaties zangeressen met elkaar gemeen hebben, maar ook hoeveel er is veranderd in de laatste jaren. Het is heel waardevol om zo openhartig te spreken over onderbelichte thema’s in de muziekwereld.'
In de podcast worden onthullingen gedaan over het leven in de schijnwerpers. Edsilia Rombley vertelt over haar onzekerheid die ze lang had over haar stem, Fay Lovsky deelt voor het eerst haar pijnlijke verhaal over een stalker en we horen hoe Imca Marina bijna tuinarchitecte was geworden. Zangeres Linde Schöne vertelt openhartig hoe belangrijk het is om in de muziekwereld sterk in je schoenen te staan. 'Alles waar ik ooit onzeker over ben geweest, is gebruikt om me te manipuleren.'
'De Nederpopcast' is een podcast van AVROTROS en NPO Radio 2.
De eerste twee afleveringen van deze 6-delige podcast zijn vanaf 14 september te beluisteren in iedere podcast-app. Daarna komen wekelijks nieuwe afleveringen online.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BN'ers nemen mantelzorg over in MAX-programma 'Zorg uit Handen'
- Zondag start het 14de seizoen van 'Heel Holland Bakt'
- 'Diabolical: The Epstein Files' nieuw te zien op HBO Max
- Kijk vanaf zondag de beklijvende historische dramareeks 'Breendonk' op VRT 1
- Docureeks 'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas
- Dit zie je in november op Disney Channel en Disney Jr.
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Beegderheide
- Jurre reist voor '3 Op Reis' door Ijsland
- Yves Berendse, Davina Michelle, Nick Schilder en Waylon zingen met onbekend talent in 'Sing With Me'
- Zeezieke Timon Verbeeck krijgt het zwaar te verduren in 'Over De Oceaan'
- Erik de Zwart ontvangt Top 4000 Ere-Icoon uit handen van dochters
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Amsterdam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Isabčl Usher
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van 'Beauty and the Geek' op Prime Video -
'De Hel van Breendonk' nieuw op VRT MAX en VRT Canvas -
Kijk een nieuw seizoen van 'De Wereld van Plopsa' bij VTM -
Marie over de nieuwe poetshulp in 'De Tafel van Ruben' -
Maak kennis met de nieuwe poetshulp van 'De Verhulstjes' -
Dit is de nieuwe begingeneriek van 'Familie', gezongen door Metejoor -
Cul de Bas zoekt nog meer risico in de finale van 'Got Talent' -
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander'
Kijktip van de dag

Na zijn gevecht met Voldemort wordt Harry Potter bij de Duffelingen opgehaald door een groep tovenaars van de Orde van de Feniks, opgericht door Perkamentus om Voldemorts plannen te dwarsbomen. Maar binnen de tovenaarsgemeenschap gelooft bijna niemand dat Voldemort is teruggekeerd. Op Zweinstein is er een nieuwe lerares Verweer tegen de Zwarte Kunsten aangesteld. Ook zij ontkent de terugkeer van Voldemort en wil haar leerlingen niets van waarde bijbrengen.
'Harry Potter and the Order of the Phoenix', film uit 2007 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































