'Carnavalshart': meer dan drie dagen feest

dinsdag 9 februari 2021

Geen uitbundige feesten dit jaar, maar voor veel mensen is het cancellen van carnaval meer dan het gemis van drie dagen lol. Verenigingen zijn vele weekenden met de voorbereiding bezig. In koude schuren wordt gelast, getimmerd en geplakt aan praalwagens.

Avond aan avond komen naaiclubs bij elkaar voor het ontwerpen en maken van de kleding. Carnaval is de motor achter het verenigingsleven en deze winter is het stil. Maar Cor Jansen, voorzitter van de carnavalsvereniging in Tegelen houdt de moed erin. Carnaval is als het leven, het hoort erbij: 'Je schrapt Kerstmis en Pasen ook niet van de agenda. Datzelfde geldt voor Carnaval.' En dus bedachten ze in Tegelen een alternatieve optocht: geen grote praalwagens, maar miniatuurwagentjes die de mensen thuis kunnen bouwen.


Ook in Breda zijn de verenigingen actief, onder andere met een online gedichtenwedstrijd. Uit de vele inzendingen die anoniem werden beoordeeld, kwam een verrassende winnaar tevoorschijn: VVD-politicus Klaas Dijkhoff. Zijn eerste reactie na de bekendmaking van deze uitslag: 'Dit is een onverwachte eer. Ik twijfelde of ik mijn gedicht zou indienen, maar ik vind dat we juist in deze tijd extra ons best moeten doen voor alle initiatieven. Mijn gedicht is wel wat aan de serieuze kant, maar volgend jaar, als ik niet meer in de politiek zit, ga ik vol gas om het heel carnavalesk te maken.'

'Carnavalshart', woensdag 10 februari om 18.20 uur bij KRO-NCRV op NPO 2, woensdag 10 februari, 21.05 uur bij Omroep Brabant en maandag 15 februari om 18.00 uur bij L1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

1858. Jackson, Mississippi. De Duitse premiejager dr. King Schultz heeft de jacht geopend op de moordlustige Brittle Brothers, maar hij kan de premie alleen opstrijken met de hulp van de slaaf Django. Die is slechts gefocust op één ding: het redden van zijn vrouw Broomhilda. Hun zoektocht brengt hen tot bij Calvin Candie, de excentrieke eigenaar van de plantage Candyland.

'Django Unchained', film uit 2012 met oa. Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Dwars door de Lage landen
    06:00
    In bed met Olly
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    01:30
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    The Masked Singer
    01:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    Django Unchained
    23:45
    Nobody
  • 20:35
    The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    Barb Wire
    01:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    A Christmas to Savour
    01:40
    Joe
  • 20:35
    Linkeroever
    00:35
    Zeg 'ns Aaa
  • 20:40
    The Hobbit: The Battle of the Five Armies
    01:15
    Geen uitzending
  • 20:35
    The Hunting Wives
    01:35
    Neighbours: A New Chapter
  • 20:35
    Das Boot
    02:05
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 20:35
    The Sky is the Limit
    01:45
    Embarrassing Bodies
  • 20:30
    The Body in the Bin: Who Killed Louise Kam?
    01:15
    Rizzoli & Isles
  • 21:16
    Z-Beurs
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:10
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:40
    Winterse Kost
    01:05
    Veldvers
  • 21:00
    Hope Street
    01:35
    Douglas is Cancelled
  • 20:35
    NCIS
    01:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 20:35
    Claudia de Breij: Wat als
    01:10
    NOS Journaal
  • 21:05
    Vuurtorenverhalen
    01:35
    Café Kockelmann
  • 21:15
    Sluipschutters
    01:35
    First Dates