Cancelculture, De Zuidas en De Gokkers in nieuw seizoen '#Ajouad'

woensdag 9 november 2022
Foto: NTR - © Stijn Ghijsen 2020

'#Ajouad' is terug. Ajouad el Miloudi duikt opnieuw in actuele onderwerpen die soms controversieel zijn, maar waar in ieder geval de meningen over uiteenlopen.

In een nieuwe driedelige serie met steeds een ander thema onderzoekt hij vooroordelen, ideeën en levenswijzen. Ajouad: 'Tot nu toe komen alle programma’s die ik heb mogen maken voort uit de interesse in andere mensen en hun keuzes. Of het nou om criminele jongeren gaat waarvan ik wil weten waarom ze een bepaalde afslag hebben genomen of om zakenmensen die dag en nacht bezig zijn met hun werk. Ook voor dit drieluik mag ik mensen spreken over onderwerpen waar ik me al jarenlang van alles over afvraag.'


10 november: Cancelculture
We cancelen er lustig op los. Iedereen kan inmiddels wel een lijstje namen noemen van mensen die ‘gecanceld’ zijn. Al liggen de incidenten en beschuldigingen ver uit elkaar, allemaal hebben ze zich sociaal gezien ongewenst gedragen en zijn ze geroyeerd, geschrapt, gecensureerd, geboycot of afgedankt. Of druk bezig met hun rehabilitatie.

Ajouad verkent de redenen om te cancelen en laat zien wat de effecten en gevolgen zijn. Voor voorvechters van het vrije woord, voor fans, voor kunstenaars, voor een reputatiemanager en de gecancelden zelf. Met o.a. Herman Brusselmans, Valentijn de Hingh, Thomas Dekker en Marco Borsato imitator Jos Cové.

17 november: De Zuidas
De Zuidas, het kloppende hart van het bedrijfsleven in Amsterdam. Een smeltkroes van zakenmensen, advocaten, accountants en trustkantoren. Een plek waar mensen die het ver willen schoppen in het zakenleven de strijd aangaan, met zichzelf en met elkaar.

Ajouad gaat op zoek naar het DNA van de Zuidas en gaat daarbij in gesprek met mensen die er werken en wonen, van ‘the bottom to the top’. Hij spreekt advocaten, selfmade zakenmensen en stagiairs, maar hij maakt ook kennis met het fenomeen ‘corporate meditation’. Op de Zuidas is de werkdruk hoog en er wordt veel van je geëist. Hoe houd je je staande zonder jezelf te verliezen?

24 november: De gokkers
Nederlanders gokken graag. Vooral jonge mensen die actief zijn op goksites. In de eerste helft van 2022 werd ongeveer een half miljard euro vergokt. De verwachting is dat dit bedrag dit jaar boven een miljard gaat uitkomen, omdat we aan de vooravond staan van het WK voetbal, dat veel sportgokkers aantrekt. Gokken is ook veel in het nieuws. Of het nu gaat over vergunningen van gokbedrijven, BN'ers die er reclame voor maken of de dramatische cijfers die samenhangen met gokken en gokverslaafden.

Hoogste tijd voor Ajouad om hier eens in te duiken. Hij ontmoet gokverslaafden en ex-verslaafden, behandelaars en exploiteurs. Zo volgt hij bijvoorbeeld Ikbal, die jaren lang dakloos was en tegelijkertijd gokte om in zijn levensonderhoud te voorzien. En wat is dat nou met voetballers en gokken? Ajouad laat zien hoe het verleiden tot gokken in z’n werk gaat en hoe zoiets vaak onschuldig begint.

'#Ajouad', vanaf donderdag 10 november om 21.30 uur bij de NTR op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Knokke Tof' (Play)

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.

'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Het weer
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:35
    NYPD Blue
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    09:15
    My Kitchen Rules
  • 00:50
    Anoniem
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:45
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 00:55
    Suits
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:35
    De Tafel van Gert
    02:40
    Geen uitzending
  • 00:50
    Superman & Lois
    01:50
    How to Get Away With Murder
  • 01:20
    Most Outrageous Crimes
    02:20
    Pawn Stars
  • 00:35
    MasterChef UK
    01:55
    A Place in the Sun
  • 01:10
    Cold Case
    02:10
    Geen uitzending
  • 00:20
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 01:32
    Mijn tuin
    01:45
    Het appartement
  • 01:35
    Lekker Messy
    02:05
    De Zomerkeuken
  • 01:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    02:10
    London Kills
  • 01:30
    Burn Notice
    02:25
    Below Deck Sailing Yacht
  • 01:35
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:00
    NOS Journaal Laat
  • 01:10
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:10
    A Beautiful Mess
    06:01
    Timmy tijd