Cancelculture, De Zuidas en De Gokkers in nieuw seizoen '#Ajouad'

woensdag 9 november 2022
Foto: NTR - © Stijn Ghijsen 2020

'#Ajouad' is terug. Ajouad el Miloudi duikt opnieuw in actuele onderwerpen die soms controversieel zijn, maar waar in ieder geval de meningen over uiteenlopen.

In een nieuwe driedelige serie met steeds een ander thema onderzoekt hij vooroordelen, ideeën en levenswijzen. Ajouad: 'Tot nu toe komen alle programma’s die ik heb mogen maken voort uit de interesse in andere mensen en hun keuzes. Of het nou om criminele jongeren gaat waarvan ik wil weten waarom ze een bepaalde afslag hebben genomen of om zakenmensen die dag en nacht bezig zijn met hun werk. Ook voor dit drieluik mag ik mensen spreken over onderwerpen waar ik me al jarenlang van alles over afvraag.'


10 november: Cancelculture
We cancelen er lustig op los. Iedereen kan inmiddels wel een lijstje namen noemen van mensen die ‘gecanceld’ zijn. Al liggen de incidenten en beschuldigingen ver uit elkaar, allemaal hebben ze zich sociaal gezien ongewenst gedragen en zijn ze geroyeerd, geschrapt, gecensureerd, geboycot of afgedankt. Of druk bezig met hun rehabilitatie.

Ajouad verkent de redenen om te cancelen en laat zien wat de effecten en gevolgen zijn. Voor voorvechters van het vrije woord, voor fans, voor kunstenaars, voor een reputatiemanager en de gecancelden zelf. Met o.a. Herman Brusselmans, Valentijn de Hingh, Thomas Dekker en Marco Borsato imitator Jos Cové.

17 november: De Zuidas
De Zuidas, het kloppende hart van het bedrijfsleven in Amsterdam. Een smeltkroes van zakenmensen, advocaten, accountants en trustkantoren. Een plek waar mensen die het ver willen schoppen in het zakenleven de strijd aangaan, met zichzelf en met elkaar.

Ajouad gaat op zoek naar het DNA van de Zuidas en gaat daarbij in gesprek met mensen die er werken en wonen, van ‘the bottom to the top’. Hij spreekt advocaten, selfmade zakenmensen en stagiairs, maar hij maakt ook kennis met het fenomeen ‘corporate meditation’. Op de Zuidas is de werkdruk hoog en er wordt veel van je geëist. Hoe houd je je staande zonder jezelf te verliezen?

24 november: De gokkers
Nederlanders gokken graag. Vooral jonge mensen die actief zijn op goksites. In de eerste helft van 2022 werd ongeveer een half miljard euro vergokt. De verwachting is dat dit bedrag dit jaar boven een miljard gaat uitkomen, omdat we aan de vooravond staan van het WK voetbal, dat veel sportgokkers aantrekt. Gokken is ook veel in het nieuws. Of het nu gaat over vergunningen van gokbedrijven, BN'ers die er reclame voor maken of de dramatische cijfers die samenhangen met gokken en gokverslaafden.

Hoogste tijd voor Ajouad om hier eens in te duiken. Hij ontmoet gokverslaafden en ex-verslaafden, behandelaars en exploiteurs. Zo volgt hij bijvoorbeeld Ikbal, die jaren lang dakloos was en tegelijkertijd gokte om in zijn levensonderhoud te voorzien. En wat is dat nou met voetballers en gokken? Ajouad laat zien hoe het verleiden tot gokken in z’n werk gaat en hoe zoiets vaak onschuldig begint.

'#Ajouad', vanaf donderdag 10 november om 21.30 uur bij de NTR op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    17:00
    Witse
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:30
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 15:30
    Lu en de dolle boel minis
    15:35
    Aap, Poot, Pies
  • 15:10
    Florentina
    16:15
    The Voice van Vlaanderen
  • 15:15
    Royally Ever After
    17:00
    Interrogation Raw
  • 14:55
    Alita: Battle Angel
    16:55
    9-1-1
  • 15:25
    Baywatch Hawaii
    17:10
    Police Interceptors
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:55
    Murder in a Small Town
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:45
    Joe
  • 15:30
    Friends
    16:20
    Huizenjagers
  • 15:10
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 15:30
    Two and a Half Men
    19:55
    Journey to the Center of the Earth
  • 14:45
    Million Dollar Listing Los Angeles
    16:20
    Chateau Meiland
  • 14:50
    Snapped
    16:35
    World's Most Evil Killers
  • 15:07
    Z-Weekoverzicht
    15:40
    Trends Talk
  • 15:22
    Tooldokter
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:30
    De Dagschotel
    15:40
    Foodies & The City
  • 14:55
    Beyond Paradise
    16:00
    Father Brown
  • 15:25
    Station 19
    18:10
    White Collar
  • 15:15
    Het Familiediner
    16:05
    Golden Earring - One Last Night
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:05
    Pauscast
  • 15:10
    Zwabber
    15:35
    Hitler heeft mijn roze konijn gestolen