Cancelculture, De Zuidas en De Gokkers in nieuw seizoen '#Ajouad'

'#Ajouad' is terug. Ajouad el Miloudi duikt opnieuw in actuele onderwerpen die soms controversieel zijn, maar waar in ieder geval de meningen over uiteenlopen.
In een nieuwe driedelige serie met steeds een ander thema onderzoekt hij vooroordelen, ideeën en levenswijzen. Ajouad: 'Tot nu toe komen alle programma’s die ik heb mogen maken voort uit de interesse in andere mensen en hun keuzes. Of het nou om criminele jongeren gaat waarvan ik wil weten waarom ze een bepaalde afslag hebben genomen of om zakenmensen die dag en nacht bezig zijn met hun werk. Ook voor dit drieluik mag ik mensen spreken over onderwerpen waar ik me al jarenlang van alles over afvraag.'
10 november: Cancelculture
We cancelen er lustig op los. Iedereen kan inmiddels wel een lijstje namen noemen van mensen die ‘gecanceld’ zijn. Al liggen de incidenten en beschuldigingen ver uit elkaar, allemaal hebben ze zich sociaal gezien ongewenst gedragen en zijn ze geroyeerd, geschrapt, gecensureerd, geboycot of afgedankt. Of druk bezig met hun rehabilitatie.
Ajouad verkent de redenen om te cancelen en laat zien wat de effecten en gevolgen zijn. Voor voorvechters van het vrije woord, voor fans, voor kunstenaars, voor een reputatiemanager en de gecancelden zelf. Met o.a. Herman Brusselmans, Valentijn de Hingh, Thomas Dekker en Marco Borsato imitator Jos Cové.
17 november: De Zuidas
De Zuidas, het kloppende hart van het bedrijfsleven in Amsterdam. Een smeltkroes van zakenmensen, advocaten, accountants en trustkantoren. Een plek waar mensen die het ver willen schoppen in het zakenleven de strijd aangaan, met zichzelf en met elkaar.
Ajouad gaat op zoek naar het DNA van de Zuidas en gaat daarbij in gesprek met mensen die er werken en wonen, van ‘the bottom to the top’. Hij spreekt advocaten, selfmade zakenmensen en stagiairs, maar hij maakt ook kennis met het fenomeen ‘corporate meditation’. Op de Zuidas is de werkdruk hoog en er wordt veel van je geëist. Hoe houd je je staande zonder jezelf te verliezen?
24 november: De gokkers
Nederlanders gokken graag. Vooral jonge mensen die actief zijn op goksites. In de eerste helft van 2022 werd ongeveer een half miljard euro vergokt. De verwachting is dat dit bedrag dit jaar boven een miljard gaat uitkomen, omdat we aan de vooravond staan van het WK voetbal, dat veel sportgokkers aantrekt. Gokken is ook veel in het nieuws. Of het nu gaat over vergunningen van gokbedrijven, BN'ers die er reclame voor maken of de dramatische cijfers die samenhangen met gokken en gokverslaafden.
Hoogste tijd voor Ajouad om hier eens in te duiken. Hij ontmoet gokverslaafden en ex-verslaafden, behandelaars en exploiteurs. Zo volgt hij bijvoorbeeld Ikbal, die jaren lang dakloos was en tegelijkertijd gokte om in zijn levensonderhoud te voorzien. En wat is dat nou met voetballers en gokken? Ajouad laat zien hoe het verleiden tot gokken in z’n werk gaat en hoe zoiets vaak onschuldig begint.
'#Ajouad', vanaf donderdag 10 november om 21.30 uur bij de NTR op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mensen die stotteren, verkeersslachtoffers en personen met OCD: Philippe Geubels zoekt getuigen voor vierde seizoen van 'Taboe'
- Streamz Original ‘Putain’ wint de Ha! van HUMO 2025
- Suzy Hendrikx, pionier van VTM Nieuws, overleden
- KRO-NCRV maakt thema 'The Passion 2026' bekend en opent inschrijvingen voor kruisdragers
- Mis niets van de Olympische Winterspelen Milaan Cortina bij Sporza
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
- 'Opsporing Verzocht' kijk je vanaf nu op maandag
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.
'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.



































