Cancelculture, De Zuidas en De Gokkers in nieuw seizoen '#Ajouad'

woensdag 9 november 2022
Foto: NTR - © Stijn Ghijsen 2020

'#Ajouad' is terug. Ajouad el Miloudi duikt opnieuw in actuele onderwerpen die soms controversieel zijn, maar waar in ieder geval de meningen over uiteenlopen.

In een nieuwe driedelige serie met steeds een ander thema onderzoekt hij vooroordelen, ideeën en levenswijzen. Ajouad: 'Tot nu toe komen alle programma’s die ik heb mogen maken voort uit de interesse in andere mensen en hun keuzes. Of het nou om criminele jongeren gaat waarvan ik wil weten waarom ze een bepaalde afslag hebben genomen of om zakenmensen die dag en nacht bezig zijn met hun werk. Ook voor dit drieluik mag ik mensen spreken over onderwerpen waar ik me al jarenlang van alles over afvraag.'


10 november: Cancelculture
We cancelen er lustig op los. Iedereen kan inmiddels wel een lijstje namen noemen van mensen die ‘gecanceld’ zijn. Al liggen de incidenten en beschuldigingen ver uit elkaar, allemaal hebben ze zich sociaal gezien ongewenst gedragen en zijn ze geroyeerd, geschrapt, gecensureerd, geboycot of afgedankt. Of druk bezig met hun rehabilitatie.

Ajouad verkent de redenen om te cancelen en laat zien wat de effecten en gevolgen zijn. Voor voorvechters van het vrije woord, voor fans, voor kunstenaars, voor een reputatiemanager en de gecancelden zelf. Met o.a. Herman Brusselmans, Valentijn de Hingh, Thomas Dekker en Marco Borsato imitator Jos Cové.

17 november: De Zuidas
De Zuidas, het kloppende hart van het bedrijfsleven in Amsterdam. Een smeltkroes van zakenmensen, advocaten, accountants en trustkantoren. Een plek waar mensen die het ver willen schoppen in het zakenleven de strijd aangaan, met zichzelf en met elkaar.

Ajouad gaat op zoek naar het DNA van de Zuidas en gaat daarbij in gesprek met mensen die er werken en wonen, van ‘the bottom to the top’. Hij spreekt advocaten, selfmade zakenmensen en stagiairs, maar hij maakt ook kennis met het fenomeen ‘corporate meditation’. Op de Zuidas is de werkdruk hoog en er wordt veel van je geëist. Hoe houd je je staande zonder jezelf te verliezen?

24 november: De gokkers
Nederlanders gokken graag. Vooral jonge mensen die actief zijn op goksites. In de eerste helft van 2022 werd ongeveer een half miljard euro vergokt. De verwachting is dat dit bedrag dit jaar boven een miljard gaat uitkomen, omdat we aan de vooravond staan van het WK voetbal, dat veel sportgokkers aantrekt. Gokken is ook veel in het nieuws. Of het nu gaat over vergunningen van gokbedrijven, BN'ers die er reclame voor maken of de dramatische cijfers die samenhangen met gokken en gokverslaafden.

Hoogste tijd voor Ajouad om hier eens in te duiken. Hij ontmoet gokverslaafden en ex-verslaafden, behandelaars en exploiteurs. Zo volgt hij bijvoorbeeld Ikbal, die jaren lang dakloos was en tegelijkertijd gokte om in zijn levensonderhoud te voorzien. En wat is dat nou met voetballers en gokken? Ajouad laat zien hoe het verleiden tot gokken in z’n werk gaat en hoe zoiets vaak onschuldig begint.

'#Ajouad', vanaf donderdag 10 november om 21.30 uur bij de NTR op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.

'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Man bijt hond
    20:15
    Het weer
  • 18:55
    Sporza: CEV Cup Volleybal
    20:00
    Terzake
  • 19:55
    Zo Cool!
    20:00
    Sporza: CEV Cup Volleybal
  • 19:55
    Het Weer
    20:00
    Familie
  • 19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:25
    De Augurkenkoning
  • 19:35
    The Big Bang Theory
    20:35
    Fast Five
  • 19:05
    All New Traffic Cops
    20:00
    Premier League Darts
  • 19:10
    Alert: Missing Persons Unit
    20:50
    9-1-1
  • 19:55
    Are You Being Served?
    20:35
    Team Spirit: De serie
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    De Tafel van Gert
  • 19:40
    FBI
    20:35
    Brilliant Minds
  • 19:40
    Borderforce USA: The Bridges
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    Killer Couples
  • 16:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:58
    Hallo Roger
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:45
    Snel, Makkelijk & Lekker
    20:05
    De Sterrenkaart
  • 19:05
    Hope Street
    20:00
    Beyond Paradise
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Below Deck
  • 19:58
    Vooruitblik The Passion
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    20:25
    Simone en de Roofstaat
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Klinkt als een sekte