BNNVARA-serie 'Waterman' onderzoekt de strijd om ons water

zaterdag 10 april 2021

Water: levensbehoefte nummer één, maar ook al eeuwenlang onze grootste vijand. Het staat te hoog of te laag. Het ene moment hebben we teveel, maar een andere keer te weinig. In de vierdelige documentaireserie 'Waterman' onderzoekt presentator Menno Bentveld onze wonderlijke verhouding tot water.

Hij volgt de loop van het water in Nederland en belandt in een wereld van botsende belangen en tegenstrijdige inzichten. Menno spreekt onderweg met mensen die op een bijzondere manier van water afhankelijk zijn. Boeren, natuurbeheerders, schippers, boswachters, campinghouders, vissers, overheden, waterschappen, bierbrouwers, drinkwaterbedrijven, de industrie en de consument. Dit persoonlijke vierluik van Menno Bentveld en regisseur Geertjan Lassche neemt de kijker mee in een wereld vol uitersten, die ieders blik op het water voorgoed zal veranderen.


Menno: 'Wat voor de één te droog of te zout is, is voor de ander te nat of te zoet. In 'Waterman' ontdekken we dat het eeuwenoude motto van pompen of verzuipen al lang niet meer opgaat voor de Nederlandse delta. Het water vasthouden is inmiddels noodzakelijk, maar erg ingewikkeld. Nederland-Waterland blijkt een complexe wereld van schipperen, waarbij iedereen zijn eigen belang vooropstelt. Ieder vecht om dezelfde druppel.'

Elke week verkent Menno te voet een ander gebied in Nederland:

Aflevering 1 op zondag 11 april: Brabant – Boren en pompen
Aflevering 2 op zondag 18 april: Zeeland – Zilt en zoet
Aflevering 3 op zondag 25 april: Amsterdam – Amsterdams Peil
Aflevering 4 op zondag 2 mei: Weerribben/Wieden – Iedereen wil wat

In elke uitzending dringt zich uiteindelijk de vraag op: moeten we doorgaan met polderen voor de korte termijn, of is het tijd voor harde keuzes en een meer duurzame oplossing?

Menno Bentveld (Leiden, 1967) presenteert wekelijks het radio- en tv-programma 'Vroege Vogels' over natuur, milieu, klimaat en duurzaamheid. Hij maakte voor BNNVARA eerder documentaireseries als 'Ik, Plastic' en 'De Muur'.

Regisseur Geertjan Lassche (Zwolle, 1976) werd verkozen tot Journalist van het Jaar 2020 voor het BNNVARA-programma 'Frontberichten'. Eerder maakte hij voor BNNVARA onder meer de veelgeprezen documentairereeks 'Break Free'.

'Waterman', vanaf 11 april vier weken lang op zondag om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    06:00
    Mr. Magoo
  • 07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een weekend
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 08:35
    Nerdland voor Kleine Nerds
    06:00
    Tik Tak
  • 08:25
    VLOGLAB Mystery #Stories
    02:00
    The Good Doctor
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 06:00
    Qmusic
    01:55
    How I Met Your Mother
  • 07:00
    Willy
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:05
    Truth Be Told
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:45
    Two and a Half Men
    02:00
    Blue Bloods
  • 08:20
    Property Brothers
    02:20
    911 Crisis Center
  • 08:40
    Without a Trace
    02:50
    Geen uitzending
  • 04:19
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:35
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:40
    Beach Barbecue
    02:40
    Open Vuur
  • 08:40
    Midsomer Murders
    02:40
    Vienna Blood
  • 08:40
    American Housewife
    02:00
    Below Deck Mediterranean
  • 08:40
    Nederland in Beweging
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 08:10
    BinnensteBuiten
    02:25
    Nieuwsuur
  • 08:45
    Pieter Konijn
    02:00
    Carrie op Vrijdag