BNNVARA brengt '2Doc: Sexual Healing': Een zoektocht naar intimiteit

zondag 15 mei 2022

Hoe frustrerend is het als je door je beperking, maar met een gezond libido, nooit intimiteit of seks kunt ervaren? Of wanneer je je hele leven alleen functioneel wordt aangeraakt door hulpverleners?

En klopt het dat je door seks en intimiteit een heler mens wordt? '2Doc: Sexual Healing' onderzoekt het antwoord op deze vragen aan de hand van het verhaal van Evelien en haar zoektocht naar intimiteit. Evelien is 53 en spastisch vanaf haar geboorte, ze heeft slechts een paar teleurstellende seksuele ervaringen op zak maar wil het daar niet bij laten zitten. Nadat ze, als gevolg van haar handicap, jarenlang is genegeerd waar het gaat om intimiteit, gaat ze daar nu verandering in brengen. Tijdens haar persoonlijke reis ontdekt Evelien nieuwe dingen bij zichzelf en haar lichaam. Ondanks haar onzekerheden stelt ze zich langzaam open voor behoeften en verlangens die ze tot nu toe altijd heeft weggestopt. Haar ontluikende nieuwsgierigheid en enthousiasme botsen met een diepgeworteld laag zelfbeeld maar daardoor laat ze zich niet uit het veld slaan.


'Sexual Healing' is een documentaire over de noodzaak van intiem, menselijk contact en hoe complex het kan zijn om dat te verwezenlijken wanneer seks hebben niet vanzelfsprekend is.

Eerlijk, stoer en ontwapenend toont regisseur en Gouden Kalf-winnaar Elsbeth Fraanje hoe Evelien het onderbelichte aspect van intimiteit werkt bij een grote groep mensen waar we doorgaans niet bij stilstaan. Deze expeditie naar intimiteit en geborgenheid laat een heel palet zien van diep-menselijke emoties die naar boven komen drijven: de diepgewortelde angst voor afwijzing en er niet toe doen; universele hunkering naar erkenning; gevoelens van jaloezie die botsen met onze wens om exclusiviteit te ervaren van liefde; de diepe onzekerheid die we kunnen voelen om iemand te ontmoeten. Daarmee staat Eveliens zoektocht voor ons allemaal.

'2Doc: Sexual Healing' is een coproductie van Tangerine Tree en BNNVARA.    

'Sexual Healing' heeft een verdiepende podcast
In de zesdelige verdiepende podcastreeks 'Sexual Healing: de podcast' ontvangt Jurre Geluk diverse gasten, partners, verzorgers en sekswerkers, met wie hij een openhartig gesprek aangaat. Met hen praat hij over intimiteit voor mensen met een beperking of aandoening waarbij niet alles vanzelfsprekend is. 'Sexual Healing: de podcast' met Jurre Geluk is vanaf 9 mei te beluisteren via je favoriete podcast-app, of de NPO luister-app.

'2Doc: Sexual Healing' is op maandag 16 mei om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Kandidaten 'De Mol' 2026 seizoen 14 op Play

Tien onbekende Vlamingen zitten vast op een onbewoond eiland voor de kust van Portugal, klaar voor het avontuur van hun leven. Maar niet iedereen zal het vasteland bereiken.

'De Mol', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    07:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 03:55
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 04:50
    Geen uitzending
    02:00
    De Tafel van de Week
  • 03:56
    Geen uitzending
    06:15
    This Is Us
  • 03:55
    Geen uitzending
    07:00
    Brooklyn Nine-Nine
  • 03:55
    Geen uitzending
    02:40
    Op Een Ander
  • 04:50
    Geen uitzending
    07:10
    Shades of Blue
  • 00:49
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:55
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 04:30
    Signora Volpe
    02:05
    Death Valley
  • 04:50
    Prison Break
    02:35
    Blowing LA
  • 03:40
    NOS Journaal
    06:35
    Nederland in Beweging
  • 03:50
    Nieuwsuur
    07:00
    Andere Tijden Kort
  • 04:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal