BNNVARA brengt '2Doc: Sexual Healing': Een zoektocht naar intimiteit

zondag 15 mei 2022

Hoe frustrerend is het als je door je beperking, maar met een gezond libido, nooit intimiteit of seks kunt ervaren? Of wanneer je je hele leven alleen functioneel wordt aangeraakt door hulpverleners?

En klopt het dat je door seks en intimiteit een heler mens wordt? '2Doc: Sexual Healing' onderzoekt het antwoord op deze vragen aan de hand van het verhaal van Evelien en haar zoektocht naar intimiteit. Evelien is 53 en spastisch vanaf haar geboorte, ze heeft slechts een paar teleurstellende seksuele ervaringen op zak maar wil het daar niet bij laten zitten. Nadat ze, als gevolg van haar handicap, jarenlang is genegeerd waar het gaat om intimiteit, gaat ze daar nu verandering in brengen. Tijdens haar persoonlijke reis ontdekt Evelien nieuwe dingen bij zichzelf en haar lichaam. Ondanks haar onzekerheden stelt ze zich langzaam open voor behoeften en verlangens die ze tot nu toe altijd heeft weggestopt. Haar ontluikende nieuwsgierigheid en enthousiasme botsen met een diepgeworteld laag zelfbeeld maar daardoor laat ze zich niet uit het veld slaan.


'Sexual Healing' is een documentaire over de noodzaak van intiem, menselijk contact en hoe complex het kan zijn om dat te verwezenlijken wanneer seks hebben niet vanzelfsprekend is.

Eerlijk, stoer en ontwapenend toont regisseur en Gouden Kalf-winnaar Elsbeth Fraanje hoe Evelien het onderbelichte aspect van intimiteit werkt bij een grote groep mensen waar we doorgaans niet bij stilstaan. Deze expeditie naar intimiteit en geborgenheid laat een heel palet zien van diep-menselijke emoties die naar boven komen drijven: de diepgewortelde angst voor afwijzing en er niet toe doen; universele hunkering naar erkenning; gevoelens van jaloezie die botsen met onze wens om exclusiviteit te ervaren van liefde; de diepe onzekerheid die we kunnen voelen om iemand te ontmoeten. Daarmee staat Eveliens zoektocht voor ons allemaal.

'2Doc: Sexual Healing' is een coproductie van Tangerine Tree en BNNVARA.    

'Sexual Healing' heeft een verdiepende podcast
In de zesdelige verdiepende podcastreeks 'Sexual Healing: de podcast' ontvangt Jurre Geluk diverse gasten, partners, verzorgers en sekswerkers, met wie hij een openhartig gesprek aangaat. Met hen praat hij over intimiteit voor mensen met een beperking of aandoening waarbij niet alles vanzelfsprekend is. 'Sexual Healing: de podcast' met Jurre Geluk is vanaf 9 mei te beluisteren via je favoriete podcast-app, of de NPO luister-app.

'2Doc: Sexual Healing' is op maandag 16 mei om 20.25 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:55
    De week van Bruzz
    12:30
    VRT NWS De Markt
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:20
    The Americas
  • 12:00
    Mush Mush en de Zwammetjes
    12:10
    Zig & Sharko
  • 11:45
    Jacques en Urbain op Wereldtournee
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:25
    Kitchen Nightmares
    12:25
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 05:50
    Geen uitzending
    13:10
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 10:55
    Christmas Class Reunion
    12:30
    Christmas Cupid
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 11:50
    Top op het bot: Het Varken
    12:10
    De Zussen Coorevits
  • 11:20
    FBI: Most Wanted
    14:00
    NCIS
  • 11:40
    Storage Wars
    15:55
    Two and a Half Men
  • 12:00
    Lekker Messy
    12:25
    Op hete kolen
  • 11:25
    World's Most Evil Women
  • 12:07
    Z-Weekoverzicht
    12:41
    Trends Talk
  • 12:08
    Hallo Roger
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 11:55
    Indian Summer
    12:35
    De wereld op je bord
  • 11:45
    Sister Boniface Mysteries
    12:35
    The Hairdresser Mysteries
  • 12:00
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 11:40
    Nederlandstalige Top 1000: Stemweek
    12:20
    Sterren NL Top 25
  • 11:45
    Culture Bites
    12:15
    Dit is de kwestie
  • 11:50
    Moomin Vallei
    12:15
    Coop Troop