BNNVARA brengt '2Doc: Het Gedoogdrama' over regeren met populistisch rechts

zondag 7 februari 2021

Tien jaar geleden kwam een voor Nederland uniek kabinet tot stand: de 'gedoogcoalitie', een minderheidsregering van VVD en CDA, gesteund vanuit de Tweede Kamer door de PVV.

De samenwerking van de liberale premier Mark Rutte met de PVV van Geert Wilders, leidde tot heftige discussie, vooral binnen het CDA dat in twee kampen uiteenviel. In de BNNVARA-documentaire 'Het Gedoogdrama' reconstrueren regisseur Piet de Blaauw en interviewer Frénk van der Linden op onthullende wijze de totstandkoming van kabinet Rutte1.


In de Haagse sociëteit De Witte, om de hoek van het Binnenhof, spreken zij uitvoerig met nauw betrokkenen over de manier waarop Rutte, Wilders en CDA-leider Maxime Verhagen de coalitie aangingen, de gevolgen die dat had voor de eenheid binnen het CDA, de wijze waarop het kabinet regeerde, en de vraag welke lessen uit deze beladen periode voortvloeien. Met het oog op de naderende Tweede Kamerverkiezingen, die tot nieuwe winst voor de PVV lijken te leiden, zijn die lessen hoogst actueel.

De vraaggesprekken in de documentaire maken duidelijk hoe traumatiserend deze bijzondere periode in onze politieke geschiedenis voor velen is geweest. De wonden blijken tot op de dag van vandaag niet allemaal te zijn geheeld. Naast helderheid over de emotionele impact verschaft de documentaire ook inzicht in cruciale gebeurtenissen die zich achter de schermen tussen de hoofdrolspelers hebben afgespeeld. Welke deals werden gesloten om de 'gedoogcoalitie' tot stand te brengen? En welke politieke mastodont probeerde het kabinet kort nadat het was geïnstalleerd al op te blazen?

In de film komen de volgende geïnterviewden aan het woord, hier allen vermeld met de functies die zij indertijd bekleedden: Ivo Opstelten (informateur/VVD-minister van Justitie), Job Cohen (fractieleider PvdA), Kathleen Ferrier (dissident fractielid CDA), Fred Teeven (fractielid VVD), Henk Bleker (voorzitter CDA), Hero Brinkman (fractielid PVV) en Gerd Leers (CDA-minister Immigratiezaken).

'2Doc: Het Gedoogdrama', maandag 8 februari om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De jonge Harry Potter woont na de dood van zijn ouders bij zijn oom en tante, waar hij slecht wordt behandeld en voortdurend de pesterijen van zijn verwende neefje moet ondergaan. Op zijn elfde verjaardag verneemt Harry dat zijn ouders machtige tovenaars waren en dat ook hij unieke magische krachten heeft. Hij vertrekt naar een Britse kostschool voor leerling-tovenaars, waar hij heel wat vrienden maakt die net als hij speciale krachten hebben. Beetje bij beetje zal hij de waarheid over de mysterieuze dood van zijn ouders ontdekken.

'Harry Potter and the Sorcerer's Stone', film uit 2001 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:55
    De Warmste Week
    01:05
    Dagelijkse kost
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    De Warmste Week
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 01:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    JOE XMAS
    05:25
    Jingle All the Way to Love
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:35
    SOS Piet
  • 02:00
    De Slimste Tafel
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 02:10
    Play kerst haardvuur 2025
    01:25
    New Amsterdam
  • 00:50
    Bad Santa 2
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:45
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    CSI: Vegas
    07:00
    Cold Case
  • 01:33
    Logistics TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:14
    Diy on wheels
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:00
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:45
    Loïc: Zot van Koken
  • 02:00
    The Good Ship Murder
    00:45
    Whitstable Pearl
  • 01:35
    Grey's Anatomy
  • 02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 02:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    3FM Serious Request Live
    06:55
    Ezel Chiel