BNNVARA brengt '2Doc: Het Gedoogdrama' over regeren met populistisch rechts

zondag 7 februari 2021

Tien jaar geleden kwam een voor Nederland uniek kabinet tot stand: de 'gedoogcoalitie', een minderheidsregering van VVD en CDA, gesteund vanuit de Tweede Kamer door de PVV.

De samenwerking van de liberale premier Mark Rutte met de PVV van Geert Wilders, leidde tot heftige discussie, vooral binnen het CDA dat in twee kampen uiteenviel. In de BNNVARA-documentaire 'Het Gedoogdrama' reconstrueren regisseur Piet de Blaauw en interviewer Frénk van der Linden op onthullende wijze de totstandkoming van kabinet Rutte1.


In de Haagse sociëteit De Witte, om de hoek van het Binnenhof, spreken zij uitvoerig met nauw betrokkenen over de manier waarop Rutte, Wilders en CDA-leider Maxime Verhagen de coalitie aangingen, de gevolgen die dat had voor de eenheid binnen het CDA, de wijze waarop het kabinet regeerde, en de vraag welke lessen uit deze beladen periode voortvloeien. Met het oog op de naderende Tweede Kamerverkiezingen, die tot nieuwe winst voor de PVV lijken te leiden, zijn die lessen hoogst actueel.

De vraaggesprekken in de documentaire maken duidelijk hoe traumatiserend deze bijzondere periode in onze politieke geschiedenis voor velen is geweest. De wonden blijken tot op de dag van vandaag niet allemaal te zijn geheeld. Naast helderheid over de emotionele impact verschaft de documentaire ook inzicht in cruciale gebeurtenissen die zich achter de schermen tussen de hoofdrolspelers hebben afgespeeld. Welke deals werden gesloten om de 'gedoogcoalitie' tot stand te brengen? En welke politieke mastodont probeerde het kabinet kort nadat het was geïnstalleerd al op te blazen?

In de film komen de volgende geïnterviewden aan het woord, hier allen vermeld met de functies die zij indertijd bekleedden: Ivo Opstelten (informateur/VVD-minister van Justitie), Job Cohen (fractieleider PvdA), Kathleen Ferrier (dissident fractielid CDA), Fred Teeven (fractielid VVD), Henk Bleker (voorzitter CDA), Hero Brinkman (fractielid PVV) en Gerd Leers (CDA-minister Immigratiezaken).

'2Doc: Het Gedoogdrama', maandag 8 februari om 20.25 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 07:10
    Biggen Bouwers
    06:00
    Tik Tak
  • 07:05
    De avonturen van Lolly Lolbroek
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 02:35
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 06:00
    Qmusic
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:45
    All New Traffic Cops
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 06:45
    This Is Us
    01:15
    Fire Country
  • 06:55
    Family Matters
    01:30
    Bar Rescue
  • 07:05
    The Block Australia
    01:45
    Botched
  • 06:30
    Cold Case
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:07
    Zelf gedaan, goed gedaan
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:25
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    01:10
    Winterse Kost
  • 07:05
    All Creatures Great and Small
    01:35
    DCI Banks
  • 06:40
    Grey's Anatomy
  • 07:10
    NOS Journaal 07.00 uur
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 07:08
    Zin in Zappelin
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben