BNNVARA brengt '2Doc: F@ck This Job' over het Russische tv-kanaal Dozjd

dinsdag 22 maart 2022

Het is 24 januari 2011, de dag waarop de onafhankelijke televisiezender Dozjd Vladimir Poetin tegen de haren instrijkt. Wat doe je als Vladimir Poetin vervolgens de vrijheden van je televisiezender inperkt?

Wat gebeurt er als onafhankelijke politieke nieuwsverslaggeving opeens levensbedreigend wordt? Dozjd begon allemaal als een hobby van Natasja Sindejeva. Een flamboyante dame met een rijke vent: de bankier Sasha Vinokurov, die zich had voorgenomen om een ‘optimistic channel’ te beginnen. Voormalig zakenpartner van Natasja, Vera Krichevskaya, vertelt het verhaal van Natasja en haar man Sasha. Waar Dozjd eerst nog begon als een culturele zender, groeide het al snel uit tot een uniek icoon van onafhankelijke politieke verslaggeving. Ook wordt in beeld gebracht hoe Vladimir Poetin, elk jaar weer, hun vrijheden inperkt.


De film brengt de naargeestige impressie van het hedendaagse Rusland naar boven, waar de vrijheid van meningsuiting rigoureus de kop wordt ingedrukt. Het komt dan aan op de helden van de onafhankelijke verslaggeving zoals Natasja en de journalisten van Dozjd. Ook voor hen gaat dat echter niet vanzelf. Terwijl haar medewerkers zich van alle kanten bedreigd beginnen te voelen, krijgt hun wilskrachtige leidster Natasja het, mede door gezondheidsproblemen, steeds lastiger. Ondanks haar optimisme en vechtlust nemen haar slapeloze nachten toe. De vraagt rijst: wat te doen met deze succesvolle, maar voor medewerkers inmiddels levensbedreigende tv-zender?

Movies that Matter
'F@ck This Job' is onderdeel van het Movies That Matter Festival, waar BNNVARA voor het zestiende jaar op rij mediapartner van is. Op het festival staan films en documentaires rond mensenrechtenkwesties en een duurzame samenleving centraal. Het festival vindt plaats van 8 t/m 16 april in Den Haag en online.

'2Doc: ‘F@ck This Job', woensdag 23 maart om 22.15 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De knappe privédetectives Dylan, Natalie en Alex, die voor de mysterieuze Charlie werken, worden ingehuurd door miljonair Eric Knox van Knox Technologies. Het revolutionaire stemherkenningsprogramma dat hij heeft ontwikkeld, werd gestolen. De Angels brengen een bezoek aan Roger Corwin, Knox' grootste concurrent.

'Charlie's Angels', film uit 2000 met oa. Cameron Diaz, om 22.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Shaun het schaap
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:45
    Superheldenschool
    06:00
    Tik Tak
  • 08:45
    Maya de Bij
    00:15
    Welkom Aan Boord
  • 08:00
    Geen uitzending
    01:00
    Border Security: Australia's Front Line
  • 06:00
    Qmusic
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:50
    Xena: Warrior Princess
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:40
    De Tafel van Gert
  • 08:50
    New Girl
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 08:50
    Swamp People
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 08:40
    Bachelor in Paradise Australia
    01:45
    Botched
  • 08:35
    Forensic Files II
    01:05
    Big Sky
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:52
    Hobbyklus
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:45
    Becoming Meewis
    01:05
    Winterse Kost
  • 08:10
    Midsomer Murders
    01:00
    Devil's Peak
  • 08:25
    Below Deck Sailing Yacht
    01:10
    First Dates Australia
  • 08:15
    Goedemorgen Nederland
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    01:20
    Ongehoord Nieuws
  • 08:55
    Babar en de belevenissen van Badou
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben