Björn Ulvaeus van ABBA neemt 'Top 4000 Oeuvre Award' in ontvangst

Als aftrap van de 20e editie van de 'Top 4000' is Björn Ulvaeus, een van de creatieve krachten achter ABBA, geëerd met de 'Top 4000 Oeuvre Award'. Hij ontving de award uit handen van Radio 10-dj Gijs Staverman.
Met 29 noteringen in de lijst, waaronder klassiekers als Dancing Queen, Mamma Mia en The Winner Takes It All, blijft ABBA onverminderd populair. De award is een erkenning van zijn invloedrijke bijdrage aan de popmuziek en de blijvende impact van ABBA’s muziek op generaties fans en geldt daarnaast als aftrap van de jubileumeditie van de ‘Top 4000’ die morgenochtend van start gaat in ‘De Radio 10 Ochtendshow’ met Lex Gaarthuis.
Björn Ulvaeus reageerde dankbaar: 'Het is een grote eer om te zien dat de muziek van ABBA nog steeds zo geliefd is. Deze award betekent ontzettend veel voor mij en voor de band.'
Opvallende momenten in de 'Top 4000'
Ook dit jaar zijn er weer een aantal opmerkelijke veranderingen in de lijst. Grote stijgers en nieuwe binnenkomers zijn vaak een reflectie van recente gebeurtenissen:
Het plotseling overlijden van Liam Payne (One Direction) zorgde voor een enorme boost in de populariteit van zijn muziek. Story of My Life van One Direction steeg van #1888 naar #318, en For You (met Rita Ora) kwam nieuw binnen op #1039.
Quincy Jones, die onlangs overleed, zag zijn hit Ai No Corrida stijgen van #3599 naar #887.
De overwinning van Bee Gees Forever in The Tribute – Battle of the Bands katapulteerde Tragedy van #255 naar een indrukwekkende #51.
Hofleveranciers en nieuwe aanwinsten
De ‘Top 4000’ kent dit jaar opnieuw een select gezelschap van legendarische artiesten die samen de hofleveranciers van de lijst vormen. Paul McCartney voert de ranglijst aan met maar liefst 57 noteringen. Michael Jackson volgt met 46 vermeldingen, George Michael is goed vertegenwoordigd met 36 noteringen en Phil Collins staat maar liefst 35 keer in de lijst. Ook Madonna en Freddie Mercury laten hun invloed zien met ieder 34 vermeldingen. ABBA is 29 keer genoteerd en bandlid Frida heeft zelfs nog een extra solonotering op haar naam staan. Deze iconische artiesten laten zien dat hun tijdloze muziek generatieslang onverminderd populair blijft.
Maar zoals altijd zijn er in de lijst ook opvallende nieuwkomers te ontdekken. Die with a Smile van Lady Gaga en Bruno Mars komt spectaculair binnen op nummer 227. Yves Berendse maakt indruk met zijn nostalgische nummer Terug in de Tijd op 293, en Joost Klein scoort met Europapa, dat binnenkomt op plek 562. Naast de eerdergenoemde klassiekers laten deze nieuwe nummers zien hoe divers en actueel de smaak van de luisteraars tegelijkertijd blijft.
20 jaar Top 4000
De festiviteiten rondom de jubileumeditie van de Top 4000 zijn vanaf vandaag in volle gang. Op vrijdag 29 november vindt het exclusieve Top 4000 in Concert plaats met optredens van Kane, Ladies of Soul en Queen Must Go On. Iedere zaterdagavond van 21:00u tot 00:00u is Johnny de Mol op Radio 10 te horen met zijn eigen radioshow ‘Top 4000 Classics’, waarin hij de mooiste klassiekers uit de lijst doorneemt. Ook is Johnny vanaf 7 december te zien als presentator van de 'Top 4000 Muziekquiz' op SBS6, waarvoor de deelnemende BN’ers later deze week bekend worden gemaakt.
De Top 4000 is te horen van 27 november tot en met 24 december op Radio 10 en via Radio10.nl en de Radio 10-app.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'LUBACH' vanaf najaar een uur eerder te streamen bij Videoland
- Bestuurder Arjan Lock verlaat de EO begin 2027
- Vier jonge meiden reizen af naar Toronto voor achtste seizoen 'Au Pairs'
- Forse besparingen op til bij BBC
- Rachel Rosier presenteert 'Adieu! Volgende kaart'
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- JOE-dj Coen Swijnenberg maakt opwachting in 'Gooische Vrouwen' na bodywarmer-vergelijking
- Radio 2 Eregalerij eert Bart Peeters en Dana Winner voor hun leven vol muziek
- Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' op JOE
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
Kijktip van de dag

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































