Binnenkort bij MAX: 'Wijsheid komt met de Jaren: Sjaak Swart'

In 'Wijsheid komt met de Jaren' gaat Dionne Stax langs bij Mister Ajax, oftewel Sjaak Swart. Hoewel hij nog elke week op het veld staat, is het al even geleden dat Sjaak, inmiddels 81 jaar, zijn professionele carrière afsloot.
Die carrière heeft zijn leven voor een groot deel gedefinieerd. Het is dan ook hoog tijd om uitgebreid terug te blikken. Met zijn leven in foto’s op tafel, bespreekt Dionne met Sjaak zijn verleden en huidige leven. Een leven dat zich kenmerkt door absolute toewijding, een ijzeren wil, onvoorwaardelijke liefde en bovenal schatten aan ervaring. MAX zendt 'Wijsheid komt met de Jaren: Sjaak Swart' uit op donderdag 19 december om 20.20 uur op NPO 2.
Het begon allemaal op jonge leeftijd. Sjaak was altijd op straat te vinden. Daar voetbalde hij met een tennisballetje, waarbij de putdeksels fungeerden als denkbeeldige doelpalen. Al snel werd duidelijk dat hij talent had. Het is altijd Sjaaks droom geweest om op een zo hoog mogelijk niveau te spelen. Daar heeft hij alles voor gedaan en het nodige voor gelaten. Uiteindelijk zorgde een scout ervoor dat ‘Sjakie’ op tienjarige leeftijd bij Ajax terechtkwam. Daar zou hij zijn gehele professionele carrière blijven. Met zijn flitsende dribbels, messcherpe voorzetten, verwoestende schoten en spectaculaire kopdoelpunten, won Sjaak alles wat er te winnen viel. Hij zag de club samen met én door hem veranderen in een professioneel voetbalbolwerk.
Zijn leven ging in die periode echter niet altijd over rozen. De voetbalcarrière van Sjaak had een grote impact op de familie Swart. Andersom had het gezinsleven ook grote invloed op de succesvolle rechtsbuiten. Sjaak vertelt op welke manier en wat de gevolgen waren.
Het heden wordt ook niet onbesproken gelaten. Naast onder andere het geheim van een goed huwelijk en zijn fysieke gesteldheid, doet Sjaak uit de doeken hoe hij aankijkt tegen het voetbal van vandaag de dag. Zijn er parallellen te trekken? En zou Sjaak ook onder de huidige omstandigheden zo groot zijn geworden?
'Wijsheid komt met de Jaren: Sjaak Swart', donderdag 19 december om 20.20 uur bij MAX op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames gestart van psychologische thrillerserie 'De Prijs'
- De dames zetten de toon voor een nieuw seizoen vol drama in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Play pakt dit voorjaar uit met verticale vernieuwing, verfrissende verhalen en veelbelovende vetes
- Henry Schut en Jeroen Kijk in de Vegte verzorgen commentaar bij Eurovisie Songfestival
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Donderdag in 'Meldpunt Actueel Debat': voorrang voor hurende ouderen voor een betere doorstroming?
- 'Zembla' donderdag over agressie tegen zorgverleners
- 'Ik Vertrek' volgt Simoon en Arrie naar Spanje
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan
Kijktip van de dag

De familie duikt in de rijke geschiedenis van Athene. Ze leren de basis van het Grieks en laten zich rondleiden door de stad. Gids Joseph toont hen het Monastiráki-plein en de indrukwekkende ceremonie tijdens de aflossing van de wacht.
'Expeditie Gooris - Citytripping', om 21.45 uur op VTM 2.



































