Binnenkort bij MAX: 'Wijsheid komt met de Jaren: Sjaak Swart'

In 'Wijsheid komt met de Jaren' gaat Dionne Stax langs bij Mister Ajax, oftewel Sjaak Swart. Hoewel hij nog elke week op het veld staat, is het al even geleden dat Sjaak, inmiddels 81 jaar, zijn professionele carrière afsloot.
Die carrière heeft zijn leven voor een groot deel gedefinieerd. Het is dan ook hoog tijd om uitgebreid terug te blikken. Met zijn leven in foto’s op tafel, bespreekt Dionne met Sjaak zijn verleden en huidige leven. Een leven dat zich kenmerkt door absolute toewijding, een ijzeren wil, onvoorwaardelijke liefde en bovenal schatten aan ervaring. MAX zendt 'Wijsheid komt met de Jaren: Sjaak Swart' uit op donderdag 19 december om 20.20 uur op NPO 2.
Het begon allemaal op jonge leeftijd. Sjaak was altijd op straat te vinden. Daar voetbalde hij met een tennisballetje, waarbij de putdeksels fungeerden als denkbeeldige doelpalen. Al snel werd duidelijk dat hij talent had. Het is altijd Sjaaks droom geweest om op een zo hoog mogelijk niveau te spelen. Daar heeft hij alles voor gedaan en het nodige voor gelaten. Uiteindelijk zorgde een scout ervoor dat ‘Sjakie’ op tienjarige leeftijd bij Ajax terechtkwam. Daar zou hij zijn gehele professionele carrière blijven. Met zijn flitsende dribbels, messcherpe voorzetten, verwoestende schoten en spectaculaire kopdoelpunten, won Sjaak alles wat er te winnen viel. Hij zag de club samen met én door hem veranderen in een professioneel voetbalbolwerk.
Zijn leven ging in die periode echter niet altijd over rozen. De voetbalcarrière van Sjaak had een grote impact op de familie Swart. Andersom had het gezinsleven ook grote invloed op de succesvolle rechtsbuiten. Sjaak vertelt op welke manier en wat de gevolgen waren.
Het heden wordt ook niet onbesproken gelaten. Naast onder andere het geheim van een goed huwelijk en zijn fysieke gesteldheid, doet Sjaak uit de doeken hoe hij aankijkt tegen het voetbal van vandaag de dag. Zijn er parallellen te trekken? En zou Sjaak ook onder de huidige omstandigheden zo groot zijn geworden?
'Wijsheid komt met de Jaren: Sjaak Swart', donderdag 19 december om 20.20 uur bij MAX op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Kijkcijfers: woensdag 23 en donderdag 24 september 2026
- Klaar voor de start? Dit zijn de nieuwe bakkers van 'Heel Holland Bakt Kids'
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk jagen bn'ers de stuipen op het lijf in nieuw Zapp-programma 'Gillen & Schrikken'
- 'Die mens is dood!': paniek bij Karen Damen tijdens geheimzinnige act in 'Got Talent'
- President Nederlandsche Bank Olaf Sleijpen in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis
Kijktip van de dag

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































