Bestseller-auteur 'Het Zoutpad' Raynor Winn in 'Jacobine op 2'

Hoe zet je de volgende stap als je alles hebt verloren? In een speciale aflevering van KRO-NCRV's 'Jacobine op 2' spreekt Jacobine Geel over dit thema met de Britse schrijver Raynor Winn.
Het is het eerste interview op de Nederlandse televisie van de schrijfster van de internationale bestsellers Het zoutpad en De wilde stilte. Raynor Winn vertelt over haar bijzondere wandeltocht langs de ruige kliffen van Cornwall; van dakloos zijn naar een nieuw leven.
Een paar jaar geleden verloren Raynor Winn en haar man Moth hun boerderij op het Britse platteland. Op slag werden ze dakloos. Tot overmaat van ramp kreeg Moth in die tijd te horen dat hij aan een terminale hersenziekte leed. Het stel besloot te gaan wandelen, over het South West Coast Path aan de kust van Cornwall.
Het werd een tocht vol ontberingen, maar ook met bijzondere ontmoetingen en waardevolle inzichten. Wonder boven wonder werden Moths klachten minder ernstig, naarmate de tocht vorderde. Juist het verlies van alle zekerheden bracht Winn en Moth dichter bij de natuur, en bij elkaar. De rauwe essentie van het leven kwam bloot te liggen. 'Wanneer je alles verliest leidt dat ook tot een bijzonder gevoel van vrijheid', zegt Winn tegen Jacobine.
Met haar bijzondere verhaal biedt Winn houvast en inspiratie aan iedereen die met tegenslag te maken krijgt. 'Er zijn maar weinig mensen die door het leven gaan zonder momenten waarop alles in duigen lijkt te vallen, financieel, emotioneel of qua gezondheid', aldus Winn. 'De emoties van angst en hoop die daarbij horen delen we met al onze medemensen. Daarin een schuilt een grote verbindende kracht.'
Inmiddels heeft Raynor Winn honderdduizenden mensen geïnspireerd om een eenvoudiger leven te gaan leiden, meer in verbinding met de natuur. Want, zegt de bevlogen schrijfster, we hebben de natuur allemaal nodig, als de lucht die we inademen. Het is een boodschap die in coronatijd alleen maar relevanter is geworden. Veel mensen hebben inmiddels de kracht van wandelen ontdekt. In Nederland zijn meer dan 200.000 exemplaren verkocht van Het zoutpad.
'Jacobine op 2', zondag 9 januari om 17.10 bij KRO-NCRV op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kirsten Westrik gaat naar NET5
- AVROTROS viert WorldPride aan de kade, op tv, radio en online
- Tv-kok uit 'Restaurant Misverstand' zwaar onder vuur: ex-medewerkers beschuldigen Seppe Nobels van wanpraktijken
- Romina Van Camp neemt afscheid van VTM NIEUWS: verschil in visie ligt aan basis van vertrek
- Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden'
- Nieuwe onthullingen in de tweede aflevering van 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In juli bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- Dit zie je in juli bij CANAL+ en CANAL+ Action
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- 'Dijkstra en Evenblij ter Plekke' komt zondag vanuit Roerdalen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ruben Van Gucht trapt nieuwe seizoen af van 'Tess on the Beach': 'Als je dat wilt weten, zul je met mij moeten daten'
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Van Admiral Freebee tot Sons: Willy palmt deze zomer opnieuw M Leuven in
Multimedia SPOTLIGHT
-
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO
Kijktip van de dag

De firma zoekt iemand voor de technische dienst. Herman en Martine schuiven Bambi naar voren, tegen de zin van Dick in. Het werkvolk is niet opgezet. De burgemeester komt zijn beloftes niet na en wordt door Kevin en Frans onder druk gezet.
'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.



































