Bestseller-auteur 'Het Zoutpad' Raynor Winn in 'Jacobine op 2'

zaterdag 8 januari 2022
Foto: © KRO-NCRV 2020

Hoe zet je de volgende stap als je alles hebt verloren? In een speciale aflevering van KRO-NCRV's 'Jacobine op 2' spreekt Jacobine Geel over dit thema met de Britse schrijver Raynor Winn.

Het is het eerste interview op de Nederlandse televisie van de schrijfster van de internationale bestsellers Het zoutpad en De wilde stilte. Raynor Winn vertelt over haar bijzondere wandeltocht langs de ruige kliffen van Cornwall; van dakloos zijn naar een nieuw leven.


Een paar jaar geleden verloren Raynor Winn en haar man Moth hun boerderij op het Britse platteland. Op slag werden ze dakloos. Tot overmaat van ramp kreeg Moth in die tijd te horen dat hij aan een terminale hersenziekte leed. Het stel besloot te gaan wandelen, over het South West Coast Path aan de kust van Cornwall.

Het werd een tocht vol ontberingen, maar ook met bijzondere ontmoetingen en waardevolle inzichten. Wonder boven wonder werden Moths klachten minder ernstig, naarmate de tocht vorderde. Juist het verlies van alle zekerheden bracht Winn en Moth dichter bij de natuur, en bij elkaar. De rauwe essentie van het leven kwam bloot te liggen. 'Wanneer je alles verliest leidt dat ook tot een bijzonder gevoel van vrijheid', zegt Winn tegen Jacobine.

Met haar bijzondere verhaal biedt Winn houvast en inspiratie aan iedereen die met tegenslag te maken krijgt. 'Er zijn maar weinig mensen die door het leven gaan zonder momenten waarop alles in duigen lijkt te vallen, financieel, emotioneel of qua gezondheid', aldus Winn. 'De emoties van angst en hoop die daarbij horen delen we met al onze medemensen. Daarin een schuilt een grote verbindende kracht.'

Inmiddels heeft Raynor Winn honderdduizenden mensen geïnspireerd om een eenvoudiger leven te gaan leiden, meer in verbinding met de natuur. Want, zegt de bevlogen schrijfster, we hebben de natuur allemaal nodig, als de lucht die we inademen. Het is een boodschap die in coronatijd alleen maar relevanter is geworden. Veel mensen hebben inmiddels de kracht van wandelen ontdekt. In Nederland zijn meer dan 200.000 exemplaren verkocht van Het zoutpad.

'Jacobine op 2', zondag 9 januari om 17.10 bij KRO-NCRV op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Komen Eten' met de jury van Bake Off Vlaanderen

Deze week kokkerellen 'Bake Off Vlaanderen'-gezichten Regula Ysewijn, Herman Van Dender, Wim Opbrouck en Dominique Persoone voor elkaar. Na afloop van het etentje worden punten uitgedeeld voor de maaltijd en voor sfeer en gezelligheid. Vanavond is het de beurt aan Regula om in de potten te roeren.

'Komen Eten', om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    11:30
    Radio 2 aan zee
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    11:25
    Vos en Haas
  • 09:30
    Geen uitzending
    11:30
    Met Vier in Bed
  • 01:50
    Geen uitzending
    11:50
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:25
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Stargate SG-1
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:15
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:30
    Oogappels
  • 10:40
    NCIS: Los Angeles
    11:30
    FBI: International
  • 10:45
    Geen uitzending
    11:45
    3rd Rock From the Sun
  • 10:25
    Sort Your Life Out
    11:35
    The Block Australia
  • 11:15
    Two Sisters: Missing, Murdered, Betrayed
    13:20
    Murdered at First Sight
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:20
    Het zelfbouwhuis
    11:55
    5-voor-12
  • 10:55
    Sarah's Sweet Table
  • 11:00
    Death in Paradise
    12:05
    Father Brown
  • 11:05
    Below Deck
    11:50
    Grey's Anatomy
  • 11:15
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 11:15
    Langs de Maas
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:10
    Sesamstraat: 10 voor...
    11:25
    Lief Monster