Bert Wagendorp zondag in 'Brommer op Zee'

zaterdag 26 februari 2022
Foto: © VPRO/Merlijn Doomernik 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In de aankomende twee afleveringen spreken zij onder anderen Bert Wagendorp en Eva Posthuma de Boer.

Bert Wagendorp vertelt over zijn nieuwe roman 'Phoenix. De memories van Abel Sikkink', het eerste deel van een trilogie. Hoofdpersoon is de Nederlandse Abel Sikkink, die met zijn hele familie op het schip Phoenix in 1847 naar Amerika vaart. Het schip gaat in vlammen op en Sikkink overleeft als enige. We volgen daarna zijn leven en carrière en daarmee ook de grote gebeurtenissen in de Amerikaanse geschiedenis.


U moet mijn huis als een vergrote binnenkant van mijn schedel zien: het zichtbare archief van wat binnenin mij leeft…, schreef F. Starik (1958-2018), beeldend kunstenaar en dichter. Zijn partner Vrouwkje Tuinman, zelf ook dichter, is te gast. Zij bundelde nieuwe gedichten van Starik, foto’s van zijn huis en voorwerpen uit zijn museum in 'Leven als museum'. In de bundel staan nieuwe gedichten van Starik, foto’s van zijn huis net na zijn overlijden en voorwerpen uit zijn museum. De bundel bevat werk van F. Starik, Vrouwkje Tuinman en fotograaf Andrea Stultiens. Vrouwkje Tuinman is te gast om ons rond te leiden door de bundel die ze van Stariks leven als museum heeft gemaakt.

Persis Bekkering is te gast in het schrijfhok. Bekkering is literatuurcriticus en schrijver van columns, proza, essays en romans. Vorig jaar verscheen haar roman 'Exces'.

Stefan Hertmans komt samen met twee lezers. Ze gaan met elkaar in gesprek over Hertmans' 'Oorlog en terpentijn' dat deze maand in de 'Brommer op Zee'-boekenclub gelezen wordt.

'Brommer op Zee' bezoekt tot slot de Wit-Russische schrijver Sasja Filipenko, die tijdelijk woonde en werkte in een speciale Amsterdamse schrijversresidentie gevestigd in het voormalige huis van Anne Frank.

'Brommer op Zee', zondag 27 februari om 19.25 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' - José Masschelin (VTM)

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.

'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:50
    Shaun het schaap
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 08:55
    Kleine dingen
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:55
    Maya de Bij
    00:30
    The Good Doctor
  • 08:00
    Geen uitzending
    23:10
    Anna
  • 06:00
    Qmusic
    22:50
    Fatal Attraction
  • 07:00
    Willy
    00:40
    All New Traffic Cops
  • 08:35
    Geen uitzending
    15:30
    9-1-1
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:10
    De Zussen Coorevits
  • 08:40
    Geen uitzending
    00:15
    So Help Me Todd
  • 08:05
    NCIS: Los Angeles
    01:35
    MacGyver
  • 08:40
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 08:25
    Snapped
    01:15
    FBI
  • 02:17
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:45
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    01:10
    Puur Oosters - Japans
  • 08:00
    Midsomer Murders
    01:05
    Harry Wild
  • 08:30
    The Kardashians
    01:25
    Grey's Anatomy
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    01:20
    NOS Journaal Laat
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    01:30
    Café Kockelmann
  • 08:50
    Babar en de belevenissen van Badou
    01:45
    First Dates