Bert Natter zondag te gast in 'Podium Witteman'

zaterdag 23 januari 2021

Paul Witteman ontvangt schrijver Bert Natter, violist Pieter van Loenen & pianist Tobias Borsboom, cellist Ella van Poucke en pianist Caspar Vos, cellist Jobine Siekman, gitarist Arturo Ramón, percussionist Udo Demandt, Erminia Fernández Córdoba en Irene Álvarez.

Na het schrijven van zijn roman 'Goldberg' (2016), over Johann Sebastian Bachs beroemde leerling, bleef schrijver Bert Natter met een aantal interessante vragen zitten over de beroemde componist.  In zijn nieuwe podcast 'Bach tot op het bot' gaat hij dieper in op raadselen als: wat is er na Bachs dood met zijn lichaam gebeurd? Ligt hij wel echt in dat veelbezochte graf in de Thomaskerk in Leipzig? Tijd voor een goed gesprek met Bachfanaat Paul Witteman.


Floris Kortie laat zich door Natters podcast inspireren en gaat op zoek naar de grafmonumenten van beroemde componisten. Hoe liggen de genieën erbij, hoe wilden ze herdacht worden en hoe worden ze geëerd? Bij het item klinkt muziek van de Russische componist Alfred Schnittke, uitgevoerd door cellist Ella van Poucke en pianist Caspar Vos.

Violist Pieter van Loenen en pianist Tobias Borsboom hebben onlangs een cd uitgebracht met de poëtische titel 'The Silence Between'. Daarmee verwijzen ze naar een beroemde uitspraak van Claude Debussy, dat de ware muziek schuilgaat in de stilte tussen de noten. Van Loenen en Borsboom spelen een deel uit de 'Vioolsonate' van Francis Poulenc.

Pauls Jonge Held is de cellist Jobine Siekman. Zij studeerde in Den Haag en Londen en is al op jonge leeftijd een veelgevraagd solist en kamermusicus, zowel in Nederland als Engeland. In 'Podium Witteman' speelt Jobine een deel uit de Derde Cellosuite van Bach.

Op 22 januari zou de Achtste Flamenco Biënnale Nederland van start gaan, maar om de bekende redenen gaat dat niet door. Desalniettemin gaan we de temperatuur in onze televisiestudio even hoog opstoken met een optreden van gitarist Arturo Ramón en percussionist Udo Demandt, in samenspel met het ritmische klappen van Erminia Fernández Córdoba en Irene Álvarez.

'Podium Witteman Extra' vertoont de documentaire 'Goede zang doet pijn', waarin cameraman/regisseur Martijn van Beenen en flamencokenner Ernestina van de Noort in het Spaanse Jerez de la Frontera op zoek gaan naar de wortels van de flamenco. Podium Witteman Extra wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 24 januari van 18.20 tot 19.20 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

CIA-agenten FDR en Tuck zijn onafscheidelijke partners en de beste vrienden. Tot ze allebei vallen voor de charmes van dezelfde vrouw: Lauren. Wat begint als een onschuldig verleidingsspelletje, verandert al gauw in een meedogenloze oorlog. De twee spionnen gooien al hun vaardigheden en technologische snufjes in de strijd om hun doelwit te verleiden en de ander buitenspel te zetten.

'This Means War', film uit 2012 met oa. Reese Witherspoon, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Thuis
    20:50
    Ik vraag het aan
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Liefste lijf
  • 20:00
    Sporza: EK Handbal Vrouwen Kwalificatie 2026
    22:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Huis Gemaakt
  • 20:35
    Braveheart
    23:45
    Border Security: Australië
  • 20:35
    This Means War
    22:30
    The Couple Next Door
  • 20:35
    Snakes on a Plane
    22:30
    The Expatriate
  • 20:00
    The Irrational
    20:50
    Yellowjackets
  • 20:35
    Lang Leve
    21:35
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Little Women
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:50
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    CEO van mijn leven
    20:47
    Car Upd8te
  • 20:31
    Roger
    20:55
    Mar10
  • 20:20
    Winters Grillen
    20:40
    Winterse Kost
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Father Brown
  • 20:35
    Hudson & Rex
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Ik Vertrek
    21:30
    De slimste mens
  • 20:25
    NPO Doc: Knokke in Cadzand
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Meiden die rijden
    21:20
    Vol gas door de modder