Bert Natter zondag te gast in 'Podium Witteman'

Paul Witteman ontvangt schrijver Bert Natter, violist Pieter van Loenen & pianist Tobias Borsboom, cellist Ella van Poucke en pianist Caspar Vos, cellist Jobine Siekman, gitarist Arturo Ramón, percussionist Udo Demandt, Erminia Fernández Córdoba en Irene Álvarez.
Na het schrijven van zijn roman 'Goldberg' (2016), over Johann Sebastian Bachs beroemde leerling, bleef schrijver Bert Natter met een aantal interessante vragen zitten over de beroemde componist. In zijn nieuwe podcast 'Bach tot op het bot' gaat hij dieper in op raadselen als: wat is er na Bachs dood met zijn lichaam gebeurd? Ligt hij wel echt in dat veelbezochte graf in de Thomaskerk in Leipzig? Tijd voor een goed gesprek met Bachfanaat Paul Witteman.
Floris Kortie laat zich door Natters podcast inspireren en gaat op zoek naar de grafmonumenten van beroemde componisten. Hoe liggen de genieën erbij, hoe wilden ze herdacht worden en hoe worden ze geëerd? Bij het item klinkt muziek van de Russische componist Alfred Schnittke, uitgevoerd door cellist Ella van Poucke en pianist Caspar Vos.
Violist Pieter van Loenen en pianist Tobias Borsboom hebben onlangs een cd uitgebracht met de poëtische titel 'The Silence Between'. Daarmee verwijzen ze naar een beroemde uitspraak van Claude Debussy, dat de ware muziek schuilgaat in de stilte tussen de noten. Van Loenen en Borsboom spelen een deel uit de 'Vioolsonate' van Francis Poulenc.
Pauls Jonge Held is de cellist Jobine Siekman. Zij studeerde in Den Haag en Londen en is al op jonge leeftijd een veelgevraagd solist en kamermusicus, zowel in Nederland als Engeland. In 'Podium Witteman' speelt Jobine een deel uit de Derde Cellosuite van Bach.
Op 22 januari zou de Achtste Flamenco Biënnale Nederland van start gaan, maar om de bekende redenen gaat dat niet door. Desalniettemin gaan we de temperatuur in onze televisiestudio even hoog opstoken met een optreden van gitarist Arturo Ramón en percussionist Udo Demandt, in samenspel met het ritmische klappen van Erminia Fernández Córdoba en Irene Álvarez.
'Podium Witteman Extra' vertoont de documentaire 'Goede zang doet pijn', waarin cameraman/regisseur Martijn van Beenen en flamencokenner Ernestina van de Noort in het Spaanse Jerez de la Frontera op zoek gaan naar de wortels van de flamenco. Podium Witteman Extra wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 24 januari van 18.20 tot 19.20 uur bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Een laatste groet aan Hans Otten: Play brengt zondag eerbetoon 'Helemaal Hans'
- Goedenavond Nederland dit seizoen om en om gepresenteerd door Welmoed Sijtsma en Sam Hagens
- Realityserie André Hazes dit najaar te zien bij Videoland en RTL 5
- Studio 100 en Radio 2 presenteren gloednieuwe feelgood musical vol nostalgie 'Hallo Radio 2!'
- Coaches Maarten & Dorothee ontdekken hun stoel voor de liveshows van The Voice: 'Nu voelt het voor echt'
- EO zendt 'Attenborough: Wild London' uit op 100e verjaardag van Sir David Attenborough
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': AOW-korting terecht of onterecht?
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































