Bert Kranenbarg begint Troostradio

zondag 22 maart 2020

In deze verwarrende tijden waarin persoonlijk contact steeds moeilijker wordt is de radio een baken van verbinding. Veel muziek krijgt een extra lading, fijne muziek laat je even wegdromen naar een andere wereld.

Om daar gezamenlijk van te kunnen genieten begint Bert Kranenbarg (Bert op 5, KRO-NCRV, NPO Radio 5) met Troostradio op Spotify.


Na het door Paul Haenen en 'De Wereld Draait' door bedachte Troost TV is er nu dus ook Troostradio. Zondagochtend om elf uur is de lijst online gegaan, luisteraars voegen hun troostplaat zelf toe aan de Spotify-lijst of doen hun suggestie via Twitter of Facebook. In dat geval wordt de plaat door de redactie toegevoegd aan de lijst. Bert Kranenbarg is de lijst begonnen met als eerste plaat 'Kan ik iets voor je doen' van De Dijk. 'Als iets troost biedt dan is het wel dat je een ander helpt. Dat kan iets kleins zijn, even vragen hoe het gaat, of een boodschap meenemen. Normaal gesproken een arm om iemand heen slaan, maar zelfs dat mag nu niet. Bel daarom bijvoorbeeld een keer extra. Zeker nu op bezoek gaan er niet meer inzit', zegt Bert over het troostlied dat hij gekozen heeft.

Troostradio krijgt vanaf maandag een belangrijke plek in de uitzending van 'Bert op 5' op NPO Radio 5. 'Wie weet wat het in de uitzending gaat opleveren. Ik draai in ieder geval ieder uur een plaat uit de lijst. Misschien ga ik wel een hele nacht zitten om de volledige lijst uit te zenden.'

Bekijk de lijst op Spotify, te vinden onder de naam 'Troostradio'. Natuurlijk staat die ook op de website www.bertop5.nl. Iedereen mag platen aan de lijst toevoegen.

'Troostradio', vanaf maandag 23 maart in 'Bert op 5' tussen 16.00 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.

'De Box', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:15
    Random Breath Test
  • 01:00
    The Big Bang Theory
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:45
    24
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:00
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 00:45
    The Golden Girls
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:55
    Komen Eten
    01:40
    De Tafel van Gert
  • 00:45
    New Girl
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:25
    The Paddock
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 00:35
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 23:55
    Family Law
    01:05
    Big Sky
  • 00:59
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:48
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 00:35
    Chris Cooks Cymru
    01:05
    Winterse Kost
  • 00:55
    Darby and Joan
    01:00
    Devil's Peak
  • 01:05
    First Dates Australia
    02:05
    Grey's Anatomy
  • 00:40
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 00:15
    Nieuwsuur
    01:25
    Ongehoord Nieuws
  • 00:40
    Van Roosmalen & Groenteman
    01:30
    Je Zal Het Maar Hebben