Bert Kranenbarg begint Troostradio

zondag 22 maart 2020

In deze verwarrende tijden waarin persoonlijk contact steeds moeilijker wordt is de radio een baken van verbinding. Veel muziek krijgt een extra lading, fijne muziek laat je even wegdromen naar een andere wereld.

Om daar gezamenlijk van te kunnen genieten begint Bert Kranenbarg (Bert op 5, KRO-NCRV, NPO Radio 5) met Troostradio op Spotify.


Na het door Paul Haenen en 'De Wereld Draait' door bedachte Troost TV is er nu dus ook Troostradio. Zondagochtend om elf uur is de lijst online gegaan, luisteraars voegen hun troostplaat zelf toe aan de Spotify-lijst of doen hun suggestie via Twitter of Facebook. In dat geval wordt de plaat door de redactie toegevoegd aan de lijst. Bert Kranenbarg is de lijst begonnen met als eerste plaat 'Kan ik iets voor je doen' van De Dijk. 'Als iets troost biedt dan is het wel dat je een ander helpt. Dat kan iets kleins zijn, even vragen hoe het gaat, of een boodschap meenemen. Normaal gesproken een arm om iemand heen slaan, maar zelfs dat mag nu niet. Bel daarom bijvoorbeeld een keer extra. Zeker nu op bezoek gaan er niet meer inzit', zegt Bert over het troostlied dat hij gekozen heeft.

Troostradio krijgt vanaf maandag een belangrijke plek in de uitzending van 'Bert op 5' op NPO Radio 5. 'Wie weet wat het in de uitzending gaat opleveren. Ik draai in ieder geval ieder uur een plaat uit de lijst. Misschien ga ik wel een hele nacht zitten om de volledige lijst uit te zenden.'

Bekijk de lijst op Spotify, te vinden onder de naam 'Troostradio'. Natuurlijk staat die ook op de website www.bertop5.nl. Iedereen mag platen aan de lijst toevoegen.

'Troostradio', vanaf maandag 23 maart in 'Bert op 5' tussen 16.00 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Congé Payé' met Ruben Van Gucht op VTM GO

Tijdens de ontknoping van de Tour de France gaat Ruben Van Gucht een week op congé in het zuiden van Frankrijk. Samen met Mark Uytterhoeven, Tom Boonen, Jan Bakelants en Dirk De Wolf geniet hij tijdens de ultieme boys trip volop van la douce France.

'Congé Payé', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:50
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:00
    Clips
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Afghan Women
  • 14:54
    Rintje
    15:00
    Lena's Boerderij
  • 14:30
    Familie
    15:00
    NYPD Blue
  • 14:05
    Filthy House SOS
    14:55
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:05
    The Goldbergs
  • 14:15
    All New Traffic Cops
    16:00
    Xena: Warrior Princess
  • 08:55
    Geen uitzending
    16:05
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 14:00
    Blind Gekocht
    15:00
    Komen Eten bij Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 14:15
    Dirty John
    16:10
    Grey's Anatomy
  • 14:45
    Ice Airport Alaska
    15:45
    Pawn Stars
  • 14:15
    Big Miracles
    15:05
    Property Brothers
  • 14:50
    Death of the Party
    15:40
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:43
    Mijn tuin
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:35
    De Zomertafel
    15:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 13:55
    Beyond Paradise
    14:55
    Murdoch Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:25
    Burn Notice
  • 12:30
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 14:35
    VPRO Vrije Geluiden Sessies
    15:00
    NOS Journaal
  • 14:50
    Herrie op zolder
    15:00
    Shaun het schaap