Bert Kranenbarg begint Troostradio

zondag 22 maart 2020

In deze verwarrende tijden waarin persoonlijk contact steeds moeilijker wordt is de radio een baken van verbinding. Veel muziek krijgt een extra lading, fijne muziek laat je even wegdromen naar een andere wereld.

Om daar gezamenlijk van te kunnen genieten begint Bert Kranenbarg (Bert op 5, KRO-NCRV, NPO Radio 5) met Troostradio op Spotify.


Na het door Paul Haenen en 'De Wereld Draait' door bedachte Troost TV is er nu dus ook Troostradio. Zondagochtend om elf uur is de lijst online gegaan, luisteraars voegen hun troostplaat zelf toe aan de Spotify-lijst of doen hun suggestie via Twitter of Facebook. In dat geval wordt de plaat door de redactie toegevoegd aan de lijst. Bert Kranenbarg is de lijst begonnen met als eerste plaat 'Kan ik iets voor je doen' van De Dijk. 'Als iets troost biedt dan is het wel dat je een ander helpt. Dat kan iets kleins zijn, even vragen hoe het gaat, of een boodschap meenemen. Normaal gesproken een arm om iemand heen slaan, maar zelfs dat mag nu niet. Bel daarom bijvoorbeeld een keer extra. Zeker nu op bezoek gaan er niet meer inzit', zegt Bert over het troostlied dat hij gekozen heeft.

Troostradio krijgt vanaf maandag een belangrijke plek in de uitzending van 'Bert op 5' op NPO Radio 5. 'Wie weet wat het in de uitzending gaat opleveren. Ik draai in ieder geval ieder uur een plaat uit de lijst. Misschien ga ik wel een hele nacht zitten om de volledige lijst uit te zenden.'

Bekijk de lijst op Spotify, te vinden onder de naam 'Troostradio'. Natuurlijk staat die ook op de website www.bertop5.nl. Iedereen mag platen aan de lijst toevoegen.

'Troostradio', vanaf maandag 23 maart in 'Bert op 5' tussen 16.00 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Boomer' (VRT 1)

Jan merkt dat Roos ineens anders is: vrolijk, lief voor haar broer en opvallend zelfverzekerd. JP en Julie maken zich ook zorgen, en Jan raakt steeds meer in de war. Wat zit er echt achter haar plotselinge verandering, en hoe moet hij omgaan met alles wat hij ontdekt?

'Boomer', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Man bijt hond
    20:15
    F.C. De Kampioenen
  • 19:15
    North Shore
    20:00
    VRT NWS Update
  • 19:55
    Noodle and Bun
    20:00
    Geen uitzending
  • 19:55
    Interlandvoetbal Mannen
    23:05
    Politierechters
  • 19:40
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:30
    Death on the Nile
  • 18:25
    Back to the Future
    20:30
    Back to the Future II
  • 19:55
    All New Traffic Cops
    22:30
    Chloe
  • 19:45
    Will Trent
    00:05
    Geen uitzending
  • 19:20
    Are You Being Served?
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    Stukken van mensen
  • 19:25
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 19:35
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    Ghostbusters II
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Op Een Ander
  • 19:35
    World's Most Evil Killers
  • 19:53
    Transport & Van.TV
    20:44
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 19:51
    Red de meubelen
    20:00
    Affiche
  • 19:45
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 19:00
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:45
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    The Spectacular Now
  • 19:20
    MolTalk
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:55
    Blauw Bloed
    20:25
    Twee kanten van één geschiedenis
  • 19:50
    Snapflat
    20:00
    De regels van Floor