Bert Kranenbarg begint Troostradio

zondag 22 maart 2020

In deze verwarrende tijden waarin persoonlijk contact steeds moeilijker wordt is de radio een baken van verbinding. Veel muziek krijgt een extra lading, fijne muziek laat je even wegdromen naar een andere wereld.

Om daar gezamenlijk van te kunnen genieten begint Bert Kranenbarg (Bert op 5, KRO-NCRV, NPO Radio 5) met Troostradio op Spotify.


Na het door Paul Haenen en 'De Wereld Draait' door bedachte Troost TV is er nu dus ook Troostradio. Zondagochtend om elf uur is de lijst online gegaan, luisteraars voegen hun troostplaat zelf toe aan de Spotify-lijst of doen hun suggestie via Twitter of Facebook. In dat geval wordt de plaat door de redactie toegevoegd aan de lijst. Bert Kranenbarg is de lijst begonnen met als eerste plaat 'Kan ik iets voor je doen' van De Dijk. 'Als iets troost biedt dan is het wel dat je een ander helpt. Dat kan iets kleins zijn, even vragen hoe het gaat, of een boodschap meenemen. Normaal gesproken een arm om iemand heen slaan, maar zelfs dat mag nu niet. Bel daarom bijvoorbeeld een keer extra. Zeker nu op bezoek gaan er niet meer inzit', zegt Bert over het troostlied dat hij gekozen heeft.

Troostradio krijgt vanaf maandag een belangrijke plek in de uitzending van 'Bert op 5' op NPO Radio 5. 'Wie weet wat het in de uitzending gaat opleveren. Ik draai in ieder geval ieder uur een plaat uit de lijst. Misschien ga ik wel een hele nacht zitten om de volledige lijst uit te zenden.'

Bekijk de lijst op Spotify, te vinden onder de naam 'Troostradio'. Natuurlijk staat die ook op de website www.bertop5.nl. Iedereen mag platen aan de lijst toevoegen.

'Troostradio', vanaf maandag 23 maart in 'Bert op 5' tussen 16.00 en 18.00 uur bij KRO-NCRV op NPO Radio 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'FC De Kampioenen': Johny Voners

Pol baalt omdat hij een week moet gaan logeren bij zijn schoonmoeder. Van collega Juul krijgt hij de tip een depressie voor te wenden. Pol doet dit, maar raakt verstrikt in zijn eigen spel. Marc heeft een nieuwe hobby: filmen. Hij wil per se een filmpje maken voor 'Videodinges'.

'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:05
    Kijk uit
  • 15:50
    Sporza: Formule 1
    17:25
    Tree Kangaroos: Ghosts of the Forest
  • 17:00
    Nachtwacht
    17:25
    Schijtluizen
  • 16:25
    Tien Om Te Zien
    17:40
    SOS Piet XL
  • 16:55
    Only Joling
    18:15
    Red Bull Vél'eau: Race Day
  • 16:55
    9-1-1
    17:55
    The Amazing Spider-Man 2
  • 16:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    Cop Land
  • 16:40
    Chicago Fire
    00:30
    Suits
  • 17:00
    Lili en Marleen
    17:40
    Keeping Up Appearances
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Komen Eten bij Bake Off Vlaanderen
  • 16:45
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Two and a Half Men
  • 17:05
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 16:40
    World's Most Evil Killers
  • 16:43
    Transport & Van.TV
    17:20
    City Reports
  • 16:00
    Vlaamse Top 10+10
    18:00
    Classics 55
  • 16:55
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 17:15
    Whitstable Pearl
    18:10
    McDonald and Dodds
  • 17:15
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 13:05
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:10
    Petrus in het land
    17:35
    De Verandering
  • 17:05
    De Selectie
    17:30
    Klaas Kan Alles Kort