'Barok in Paramaribo': Holland Baroque maakt muziek met jong talent in Suriname

In mei van dit jaar ging het ensemble Holland Baroque samen met twee jonge zangers, Arturo den Hartog en Lucretia Starke, naar Suriname. Arturo en Lucretia zijn beiden studenten van de opleiding Zang Klassiek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag.
De twee jonge klassieke muziektalenten nemen Holland Baroque mee naar waar zij ooit begonnen zijn: de Kathedrale Koorschool in Paramaribo. Ze reizen af naar Suriname met maar een doel: met zoveel mogelijk kinderen muziek maken. Het is een wisselwerking tussen het ensemble aan de ene kant en de kinderen aan de andere kant, beide leren van elkaar. Met als uitsmijter een concert.
Dat er een kinderkoor in Suriname is dat zich op zo’n hoog niveau met klassieke muziek bezighoudt, is de aanleiding voor dit initiatief. Holland Baroque wil deze kwaliteiten in Suriname ondersteunen en in Nederland laten zien hoe geweldig er daar door de jeugd in koren wordt gezongen. Zo verbinden de musici het orkest met de koorschool én het Koninklijk Conservatorium in Den Haag.
Holland Baroque geeft in Suriname educatieve concerten en maakt muziek samen met de leerlingen van de Koorschool. Dit resulteert in een concert in de houten kathedraal in Paramaribo, waaraan Holland Baroque, Arturo en Lucretia en alle 130 leerlingen van de koorschool meewerken.
Namens 'NTR Podium' en NPO Radio 4 reisde presentator Beitske de Jong mee in het voetspoor van Holland Baroque en maakte een serie reportages voor de radio. Luister de reportages hier terug.
Tineke Steenbrink, artistiek leider Holland Baroque: 'Arturo en Lucretia zijn voor ons het bewijs hoe belangrijk het is dat kinderen op jonge leeftijd kennismaken met muziek. Iedere musicus herinnert zich het moment waarop hij of zij voor het eerst muziek hoorde die raakte. Muziek waardoor een vonkje oversloeg en die misschien wel heeft gemaakt dat je voor dit vak hebt gekozen. Die momenten willen wij met elkaar maken voor de kinderen van nu. Dat doen we in Nederland en nu ook in Suriname.'
In november komt een aantal jongeren van de koorschool naar Nederland om de uitwisseling compleet te maken. Zij zijn dan, samen met Holland Baroque, te horen tijdens het slotconcert van Utrecht 900 in TivoliVredenburg.
De publieke omroep is er voor alle Nederlanders. Onder de noemer 'De ander zien, jezelf zijn' komen de gehele maand mei racisme, discriminatie en diversiteit bij de NPO extra onder de aandacht op televisie, radio en online.
'Barok in Paramaribo', zondag 29 mei om 18.25 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Familie' schrijft geschiedenis met ongeziene seizoensfinale
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Froukje, Dione de Graaff, Yentl en de Boer, Loes Luca en Fidan Ekiz in 'Opium op Oerol'
- Laatste week om je kans te wagen: schrijf je nu in voor 'De Mol' 2027
- Dit zijn de WK-afspraken van de Rode Duivels bij Sporza: wanneer België in actie komt
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling
Kijktip van de dag

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.
'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.



































