Barack Obama in 'Nieuwsuur' over zijn memoires, Amerika en de democratie onder druk

maandag 16 november 2020

Ter gelegenheid van het verschijnen van het eerste deel van zijn memoires praat Barack Obama met 'Nieuwsuur'. Het interview wordt dinsdagavond uitgezonden.

In een exclusief vraaggesprek voor Nederland spreekt auteur en columnist Tommy Wieringa met de Amerikaanse oud-president in Washington over het schrijverschap, de actualiteit en de staat waarin Amerika zich bevindt.


De publicatie van Obama’s memoires gaat gepaard met een wereldwijde publiciteitscampagne waarbij de oud-president in vijf Europese landen in gesprek gaat met personen uit de literaire wereld. Zo praat hij in het Verenigd Koninkrijk met historicus David Olusoga en in Spanje met schrijfster Isabel Allende. Ook Nieuwsuur kreeg het aanbod om een schrijver met Obama in gesprek te laten gaan en vroeg dat aan Tommy Wieringa, auteur en columnist bij NRC Handelsblad.

Wieringa is een van de bekendste Nederlandse schrijvers, die de VS goed kent: 'In de negentiende eeuw vertrok een groot deel van mijn familie naar Amerika. Dagloners, aangetrokken door een land waar je van een dubbeltje een dollar kon worden. Anderhalve eeuw later kom ik in een gespleten land, dat zowel Barack Obama als Donald Trump voortbracht. Het was een eer om daarover met Obama voor Nieuwsuur te praten', aldus Tommy Wieringa.

'Nieuwsuur', dinsdag 17 november om 21.30 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:45
    China's Wild Empire
  • 12:50
    Nachtwacht
    13:15
    Mega Maffe Monsterfreaks
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:40
    Het Weer (middag)
  • 12:40
    Hotel Hell
    13:35
    Ghost Rider
  • 05:20
    Geen uitzending
    13:45
    Chicago Med
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    Matlock
  • 11:40
    A Christmas Love Story
    13:10
    Christmas Bedtime Stories
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 13:05
    Friends
    14:55
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 12:25
    Castle
    16:50
    Criminal Minds
  • 12:30
    See No Evil
    15:30
    The Neighborhood
  • 12:50
    De Gezonde Goesting
    13:15
    Vlaanderen Kookt
  • 12:20
    The Killer in My Family
    15:50
    24 Hours in Police Custody
  • 13:04
    Z-Defensie
    13:18
    CEO van mijn leven
  • 13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
    14:00
    De Muziekshow
  • 12:50
    De Chalet aan de Semois
    13:35
    Wild van Wild
  • 12:25
    The Famous Five
    13:25
    Midsomer Murders
  • 12:35
    NCIS: Los Angeles
    18:00
    Below Deck Down Under
  • 12:10
    Buitenhof
    13:10
    Het Filosofisch Kwintet
  • 12:00
    De Nationale Leesmarathon
    14:05
    Een jaar in vogelvlucht
  • 12:55
    Zappsport
    13:15
    Ongezien