AVROTROS zendt documentaire over Mr. Toppop Ad Visser uit

dinsdag 26 april 2022

Ad Visser is voor veel generaties bekend als de excentrieke Mr. Toppop. De dag voor zijn 75ste verjaardag zendt AVROTROS de documentaire 'Being Ad Visser' uit waarin wordt ingezoomd op de onderbelichte kant van Visser.

Hij blijkt een vindingrijke kunstenaar die, voortgedreven door nieuwsgierigheid en onstuitbare creativiteit, al zijn hele leven muziek schrijft en songs componeert. Dat alles leidt tot grote kunstzinnige projecten.


Zo wordt Ad Visser gevolgd tijdens de totstandkoming van zijn kunstproject over kunstenaars Serge Gainsbourg en Salvador Dalí en schrijver Giacomo Casanova. En passant maken we kennis met Vissers echtgenote, kunstenares Melanie Visser, die openhartig en in liefde vertelt hoe zij en Visser het al meer dan 53 jaar met elkaar uithouden en elkaar stimuleren in hun artistieke bezigheden.

Uit 'Being Ad Visser' blijkt dat Mr. Toppop een man van paradoxen is. Enerzijds verklaart hij dat zijn scheppingen volledig vanuit vrijheid en intuïtie ontstaan, maar tegelijkertijd wil hij op alles grip hebben en is zijn leven compleet geregisseerd. Dit wordt beaamd door muziekproducer Joos van Leeuwen, met wie hij zijn songs creëert. Hij vertelt over de onbevangenheid die Visser heeft en dat daar altijd een bijzonder kunstproject uit ontstaat. Op de vraag waar Vissers creativiteit vandaan komt, antwoordt musicus Ralph Rousseau: 'Zijn creativiteit moet wel komen uit een kwetsbaar stukje in hemzelf, want daar komt creativiteit vandaan. Creativiteit komt nooit uit grote, bombastische toestanden.'

Als Ad Visser ergens in gelooft dan gaat hij daar ook voor, ondanks de mening van andere mensen. Ad Visser: 'Ik leef vanuit mijn intuïtie die me leidt naar de weg zoals het moet zijn.'

De intrigerende documentaire is geregisseerd door Laurien Hugas en Peer Wijlaars. Het is een coproductie van Talent United en AVROTROS en is tot stand gekomen met steun van CoBO.

'Close up: Being Ad Visser', woensdag 27 april om 23.05 uur bij AVROTROS op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Naomi Melaer was 25 toen ze in april 2020 in haar huis in Zonhoven vermoord werd door haar partner, die ze een jaar eerder had leren kennen en die er alles aan deed om haar te controleren en haar te isoleren van haar hechte familie. De dader pleegde maanden later zelfmoord in zijn cel.

'En nu is ze dood.', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:15
    Welkom Aan Boord
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:00
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 01:35
    Geen uitzending
    00:50
    Xena: Warrior Princess
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:45
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    Big Sky
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:10
    Diy on wheels
    00:00
    Oh What A Night
  • 05:15
    De Gezonde Goesting
    01:05
    Winterse Kost
  • 04:40
    Rosemary and Thyme
    01:00
    Devil's Peak
  • 05:15
    American Pickers
    01:10
    First Dates Australia
  • 05:20
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 04:00
    Suhoor Stories
    01:20
    Ongehoord Nieuws
  • 04:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben