AVROTROS zendt documentaire over Mr. Toppop Ad Visser uit

dinsdag 26 april 2022

Ad Visser is voor veel generaties bekend als de excentrieke Mr. Toppop. De dag voor zijn 75ste verjaardag zendt AVROTROS de documentaire 'Being Ad Visser' uit waarin wordt ingezoomd op de onderbelichte kant van Visser.

Hij blijkt een vindingrijke kunstenaar die, voortgedreven door nieuwsgierigheid en onstuitbare creativiteit, al zijn hele leven muziek schrijft en songs componeert. Dat alles leidt tot grote kunstzinnige projecten.


Zo wordt Ad Visser gevolgd tijdens de totstandkoming van zijn kunstproject over kunstenaars Serge Gainsbourg en Salvador Dalí en schrijver Giacomo Casanova. En passant maken we kennis met Vissers echtgenote, kunstenares Melanie Visser, die openhartig en in liefde vertelt hoe zij en Visser het al meer dan 53 jaar met elkaar uithouden en elkaar stimuleren in hun artistieke bezigheden.

Uit 'Being Ad Visser' blijkt dat Mr. Toppop een man van paradoxen is. Enerzijds verklaart hij dat zijn scheppingen volledig vanuit vrijheid en intuïtie ontstaan, maar tegelijkertijd wil hij op alles grip hebben en is zijn leven compleet geregisseerd. Dit wordt beaamd door muziekproducer Joos van Leeuwen, met wie hij zijn songs creëert. Hij vertelt over de onbevangenheid die Visser heeft en dat daar altijd een bijzonder kunstproject uit ontstaat. Op de vraag waar Vissers creativiteit vandaan komt, antwoordt musicus Ralph Rousseau: 'Zijn creativiteit moet wel komen uit een kwetsbaar stukje in hemzelf, want daar komt creativiteit vandaan. Creativiteit komt nooit uit grote, bombastische toestanden.'

Als Ad Visser ergens in gelooft dan gaat hij daar ook voor, ondanks de mening van andere mensen. Ad Visser: 'Ik leef vanuit mijn intuïtie die me leidt naar de weg zoals het moet zijn.'

De intrigerende documentaire is geregisseerd door Laurien Hugas en Peer Wijlaars. Het is een coproductie van Talent United en AVROTROS en is tot stand gekomen met steun van CoBO.

'Close up: Being Ad Visser', woensdag 27 april om 23.05 uur bij AVROTROS op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Volgens de recentste cijfers van de WHO zijn 160 miljoen kinderen en jongeren tussen de 5 en de 19 jaar echt obees. In de EU zijn 33% van de kinderen obees. Velen beseffen niet wat ultrabewerkt voedsel met het lichaam doet. En als je overal om je heen reclame ziet voor ongezonde producten, dan is het ook veel moeilijker om andere keuzes te maken. Twee Spanjaarden die naar de VS verhuisden, zagen meteen wat die andere eetcultuur deed met hun lichaam. Ze willen nu anderen helpen om niet in diezelfde val te trappen.

'Telefacts', om 22.50 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: WK Atletiek 2025
    06:00
    In bed met Olly
  • 12:00
    Sporza: WK Atletiek 2025
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 13:55
    Kleine dingen
    06:00
    Tik Tak
  • 13:40
    Familie
    02:10
    Geen uitzending
  • 13:15
    Achter gesloten deuren
    01:00
    Blind Getrouwd UK
  • 11:55
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 13:55
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 13:55
    A Shoe Addict's Christmas
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 13:55
    Junior Bake Off Vlaanderen
    02:05
    De Tafel van Tine
  • 13:35
    Neighbours: A New Chapter
    02:50
    Geen uitzending
  • 13:35
    60 Days In
    02:20
    Geen uitzending
  • 13:40
    Apero - Dining
    02:35
    Big Miracles
  • 13:20
    The Killer in My Family
    02:15
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:54
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 13:10
    Hidden Gems
    02:15
    De Gastentafel
  • 12:55
    Murdoch Mysteries
    02:20
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
  • 13:30
    Storage Wars
    02:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 10:10
    NOS Algemene Politieke Beschouwingen
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 12:10
    NOS WK Atletiek 2025
    02:10
    Nieuwsuur
  • 13:55
    Agent Binky
    02:35
    Verward