AVROTROS zendt documentaire over Mr. Toppop Ad Visser uit

dinsdag 26 april 2022

Ad Visser is voor veel generaties bekend als de excentrieke Mr. Toppop. De dag voor zijn 75ste verjaardag zendt AVROTROS de documentaire 'Being Ad Visser' uit waarin wordt ingezoomd op de onderbelichte kant van Visser.

Hij blijkt een vindingrijke kunstenaar die, voortgedreven door nieuwsgierigheid en onstuitbare creativiteit, al zijn hele leven muziek schrijft en songs componeert. Dat alles leidt tot grote kunstzinnige projecten.


Zo wordt Ad Visser gevolgd tijdens de totstandkoming van zijn kunstproject over kunstenaars Serge Gainsbourg en Salvador Dalí en schrijver Giacomo Casanova. En passant maken we kennis met Vissers echtgenote, kunstenares Melanie Visser, die openhartig en in liefde vertelt hoe zij en Visser het al meer dan 53 jaar met elkaar uithouden en elkaar stimuleren in hun artistieke bezigheden.

Uit 'Being Ad Visser' blijkt dat Mr. Toppop een man van paradoxen is. Enerzijds verklaart hij dat zijn scheppingen volledig vanuit vrijheid en intuïtie ontstaan, maar tegelijkertijd wil hij op alles grip hebben en is zijn leven compleet geregisseerd. Dit wordt beaamd door muziekproducer Joos van Leeuwen, met wie hij zijn songs creëert. Hij vertelt over de onbevangenheid die Visser heeft en dat daar altijd een bijzonder kunstproject uit ontstaat. Op de vraag waar Vissers creativiteit vandaan komt, antwoordt musicus Ralph Rousseau: 'Zijn creativiteit moet wel komen uit een kwetsbaar stukje in hemzelf, want daar komt creativiteit vandaan. Creativiteit komt nooit uit grote, bombastische toestanden.'

Als Ad Visser ergens in gelooft dan gaat hij daar ook voor, ondanks de mening van andere mensen. Ad Visser: 'Ik leef vanuit mijn intuïtie die me leidt naar de weg zoals het moet zijn.'

De intrigerende documentaire is geregisseerd door Laurien Hugas en Peer Wijlaars. Het is een coproductie van Talent United en AVROTROS en is tot stand gekomen met steun van CoBO.

'Close up: Being Ad Visser', woensdag 27 april om 23.05 uur bij AVROTROS op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.

'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:25
    My Kitchen Rules
    13:40
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:25
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    All New Traffic Cops
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:50
    De Container Cup
    13:30
    Komen Eten
  • 12:40
    NCIS
    13:25
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:20
    Highway Thru Hell
    13:15
    Blue Bloods
  • 12:55
    Botched
    13:45
    Roger van Damme: Desserts
  • 12:40
    The Mysterious Murder Of Ann Heron
    13:35
    Killer at the Crime Scene
  • 13:00
    Z-Extra
    13:25
    Herhalingslus
  • 12:57
    Het zelfbouwhuis
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 12:50
    Open Vuur
    13:35
    Toasted!
  • 13:10
    Hudson & Rex
    14:00
    Death in Paradise
  • 12:50
    Grey's Anatomy
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:15
    Kook mee met MAX
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:25
    Pointer
  • 13:10
    Biff and Chip
    13:23
    Zin in Zappelin