AVROTROS-podcast 'JFK: The Secret Archives'

Na de succesvolle eerste AVROTROS-podcastserie over de moord op President Kennedy, 'JFK: The Missing Link', duiken journalisten Babs Assink en Lammert de Bruin dieper in het moordcomplot.
De Bruin vindt in zijn onderzoek naar de moord op een Amerikaanse veilingsite een uitgebreid JFK archief van een Amerikaanse privédetective. De aankoop van dit archief zet de journalisten in de nieuwe AVROTROS- en NPO Luister-podcastserie 'JFK: The Secret Archives' op het spoor van opmerkelijke gebeurtenissen in New Orleans.
In de zomer voorafgaand aan de moord in 1963 werkte Lee Harvey Oswald hier aan een bizar, geheim overheidsproject. Dat vertelt de 80-jarige oud-kankeronderzoekster Judyth Vary Baker die de journalisten in New Orleans de plekken laat zien waar zij samen met Oswald aan dat project werkte.
Biologisch wapen
Vary Baker werd in 1963 als briljante 19-jarige studente naar New Orleans gehaald om te werken aan de ontwikkeling van een agressieve kankersoort die als biologisch wapen zou kunnen worden ingezet om Fidel Castro te vermoorden. Het onderzoek werd geleid door twee van Amerika’s meest vooraanstaande kankeronderzoekers uit die tijd, Dr. Alton Ochsner en Dr. Mary Sherman. Vary Baker werkte hierbij samen met David Ferrie en Lee Harvey Oswald. Met die laatste start ze die zomer ook een liefdesrelatie.
Hollywood
De Bruin: 'Het verhaal van Judyth is te bizar voor woorden, als je het in Hollywood als script in zou dienen, zou men het te ongeloofwaardig vinden. Maar soms is de waarheid ongeloofwaardiger dan je kunt bedenken. En ze kan alles onderbouwen met ondersteunend bewijs, als je goed naar haar luistert vallen de puzzelstukjes op hun plek. Lee Harvey Oswald is volgens haar gebruikt door de CIA en dat begon al in de zomer van 1963 waar hij diverse, tot nu toe onverklaarbare, dingen heeft gedaan.'
Uit angst voor haar leven heeft Vary Baker 35 jaar lang haar mond gehouden over de zomer van 1963. Behalve Oswald werden ook Dr. Mary Sherman en David Ferrie in de jaren zestig onder verdachte omstandigheden vermoord. Wat hun rol precies was en wat de link is met de moord op President Kennedy wordt in zes afleveringen verteld.
'JFK: The Secret Archives'
Te beluisteren via NPO Luister. Op andere platformen verschijnen er wekelijks twee afleveringen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Boomer' met 'familie Van Looveren' op VRT 1
- Ruben Van Gucht trapt jubileumseizoen van 'Stukken Van Mensen' op gang
- Talpa scherpt strategie aan en verandert topstructuur
- Pickx+ viert Lifetime Achievement Award Axelle Red
- Otto-Jan Ham en Gloria Monserez zoeken enthousiaste jongeren voor gloednieuw programma
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol muzieknieuws
- Qmusic stuurt fans naar de allereerste show van Harry Styles in de ArenA
- Nostalgie presenteert 'De Grote Nummer 1 Top 1000'
- 7 opdrachten, 1 camper: wie rijdt weg met het huis op wielen van JOE-dj’s Sven & Anke?
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise'
Kijktip van de dag

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.
'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.



































