AVROTROS-podcast 'JFK: The Secret Archives'

Na de succesvolle eerste AVROTROS-podcastserie over de moord op President Kennedy, 'JFK: The Missing Link', duiken journalisten Babs Assink en Lammert de Bruin dieper in het moordcomplot.
De Bruin vindt in zijn onderzoek naar de moord op een Amerikaanse veilingsite een uitgebreid JFK archief van een Amerikaanse privédetective. De aankoop van dit archief zet de journalisten in de nieuwe AVROTROS- en NPO Luister-podcastserie 'JFK: The Secret Archives' op het spoor van opmerkelijke gebeurtenissen in New Orleans.
In de zomer voorafgaand aan de moord in 1963 werkte Lee Harvey Oswald hier aan een bizar, geheim overheidsproject. Dat vertelt de 80-jarige oud-kankeronderzoekster Judyth Vary Baker die de journalisten in New Orleans de plekken laat zien waar zij samen met Oswald aan dat project werkte.
Biologisch wapen
Vary Baker werd in 1963 als briljante 19-jarige studente naar New Orleans gehaald om te werken aan de ontwikkeling van een agressieve kankersoort die als biologisch wapen zou kunnen worden ingezet om Fidel Castro te vermoorden. Het onderzoek werd geleid door twee van Amerika’s meest vooraanstaande kankeronderzoekers uit die tijd, Dr. Alton Ochsner en Dr. Mary Sherman. Vary Baker werkte hierbij samen met David Ferrie en Lee Harvey Oswald. Met die laatste start ze die zomer ook een liefdesrelatie.
Hollywood
De Bruin: 'Het verhaal van Judyth is te bizar voor woorden, als je het in Hollywood als script in zou dienen, zou men het te ongeloofwaardig vinden. Maar soms is de waarheid ongeloofwaardiger dan je kunt bedenken. En ze kan alles onderbouwen met ondersteunend bewijs, als je goed naar haar luistert vallen de puzzelstukjes op hun plek. Lee Harvey Oswald is volgens haar gebruikt door de CIA en dat begon al in de zomer van 1963 waar hij diverse, tot nu toe onverklaarbare, dingen heeft gedaan.'
Uit angst voor haar leven heeft Vary Baker 35 jaar lang haar mond gehouden over de zomer van 1963. Behalve Oswald werden ook Dr. Mary Sherman en David Ferrie in de jaren zestig onder verdachte omstandigheden vermoord. Wat hun rol precies was en wat de link is met de moord op President Kennedy wordt in zes afleveringen verteld.
'JFK: The Secret Archives'
Te beluisteren via NPO Luister. Op andere platformen verschijnen er wekelijks twee afleveringen.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Pole to Pole with Will Smith' zondag nieuw op National Geographic
- Kijk de nieuwe politiedramaserie 'ALPHA 00' op NPO 3
- Dan keert 'Sturm der Liebe' terug op VTM GOLD
- Axelle Red ontvangt Lifetime Achievement Award en treedt op tijdens de MIA's
- Ziggo en Ajax verbinden fans en clubiconen in nieuwe uitvoering van 'Dit is mijn club'
- Ziggo Sport pakt groots uit voor de Marokkaanse Afrika Cup-finale
- Petra De Sutter leert vertragen in 'De Columbus'
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- '3 Op Reis' trekt verder door Zweden
- Buitenlandminister David van Weel bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
- 'De Lach van JOE' is terug!
Multimedia SPOTLIGHT
-
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten'
Kijktip van de dag

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.
'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.



































