AVROTROS eert Wim Sonneveld met zesdelige podcast

Wim Sonneveld, een van de grondleggers van het Nederlandse cabaret, overleed op 8 maart van dit jaar precies vijftig jaar geleden. De iconische cabaretier en zanger van Het Dorp wordt door AVROTROS geëerd met de zesdelige podcast Sporen Van Sonneveld.
Hierin onderzoeken Jacques Klöters en Carolien Borgers hoe Sonnevelds artistieke nalatenschap vandaag de dag nog leeft.
Carolien en Jacques spreken met grote artiesten en collega’s van toen; Nico Kapper, Gerard Cox, Freek de Jonge, Karin Bloemen, Frank Sanders, Joost Prinsen en Barrie Stevens. Ook Alex Klaasen, Kiki Schippers en Ronald Snijders komen aan het woord, evenals opkomende talenten Valentina Töth en Siawaash Cyrroes. Journalisten, theaterdocenten en studenten laten hun licht schijnen op het oeuvre van Sonneveld en bespreken hoe zijn werk de tand des tijds heeft doorstaan.
Ook het privéleven van Sonneveld komt aan bod in de podcast. Sonneveld vertelde op het podium weinig tot niets over zichzelf, volgens oud-collega’s iets dat nu niet meer zou kunnen. Moet cabaret maatschappelijk geëngageerd zijn? Radiomaker en cabaretière Carolien Borgers is in de podcast weer als zangeres te horen. Ze zingt het liedje Carolien van Sonneveld samen met zijn oud-pianist en orkestleider, de 77-jarige Frans Ehlhart.
Uiteraard is er veel aandacht voor Het Dorp, het iconische lied dat de afgelopen twee jaar de nummer 1 positie kreeg in de 'Evergreen Top 1000' van NPO Radio 5. Het Dorp wordt ook wel het tweede nationale volkslied genoemd. Het nummer is drie keer op single uitgebracht, voor het laatst na Sonnevelds dood in 1974. In de podcast bezoekt Karin Bloemen, die het nummer vaak zong en zich er schatplichtig aan voelt, het dorp Deurne waar het lied over gaat.
De zesdelige AVROTROS-podcastserie 'Sporen Van…' Sonneveld is vanaf maandag 4 maart in zijn geheel te beluisteren via de NPO Luister app en wekelijks met twee nieuwe afleveringen via andere podcast apps.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Een laatste groet aan Hans Otten: Play brengt zondag eerbetoon 'Helemaal Hans'
- Goedenavond Nederland dit seizoen om en om gepresenteerd door Welmoed Sijtsma en Sam Hagens
- Realityserie André Hazes dit najaar te zien bij Videoland en RTL 5
- Studio 100 en Radio 2 presenteren gloednieuwe feelgood musical vol nostalgie 'Hallo Radio 2!'
- Coaches Maarten & Dorothee ontdekken hun stoel voor de liveshows van The Voice: 'Nu voelt het voor echt'
- EO zendt 'Attenborough: Wild London' uit op 100e verjaardag van Sir David Attenborough
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': AOW-korting terecht of onterecht?
- Isabelle Beernaert zet de puntjes op de i in 'So You Think You Can Dance'
- Wining & dining met 'slechte urinestraal' en 'ammoniakgeur' in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































