AVROTROS eert Wim Sonneveld met zesdelige podcast

Wim Sonneveld, een van de grondleggers van het Nederlandse cabaret, overleed op 8 maart van dit jaar precies vijftig jaar geleden. De iconische cabaretier en zanger van Het Dorp wordt door AVROTROS geëerd met de zesdelige podcast Sporen Van Sonneveld.
Hierin onderzoeken Jacques Klöters en Carolien Borgers hoe Sonnevelds artistieke nalatenschap vandaag de dag nog leeft.
Carolien en Jacques spreken met grote artiesten en collega’s van toen; Nico Kapper, Gerard Cox, Freek de Jonge, Karin Bloemen, Frank Sanders, Joost Prinsen en Barrie Stevens. Ook Alex Klaasen, Kiki Schippers en Ronald Snijders komen aan het woord, evenals opkomende talenten Valentina Töth en Siawaash Cyrroes. Journalisten, theaterdocenten en studenten laten hun licht schijnen op het oeuvre van Sonneveld en bespreken hoe zijn werk de tand des tijds heeft doorstaan.
Ook het privéleven van Sonneveld komt aan bod in de podcast. Sonneveld vertelde op het podium weinig tot niets over zichzelf, volgens oud-collega’s iets dat nu niet meer zou kunnen. Moet cabaret maatschappelijk geëngageerd zijn? Radiomaker en cabaretière Carolien Borgers is in de podcast weer als zangeres te horen. Ze zingt het liedje Carolien van Sonneveld samen met zijn oud-pianist en orkestleider, de 77-jarige Frans Ehlhart.
Uiteraard is er veel aandacht voor Het Dorp, het iconische lied dat de afgelopen twee jaar de nummer 1 positie kreeg in de 'Evergreen Top 1000' van NPO Radio 5. Het Dorp wordt ook wel het tweede nationale volkslied genoemd. Het nummer is drie keer op single uitgebracht, voor het laatst na Sonnevelds dood in 1974. In de podcast bezoekt Karin Bloemen, die het nummer vaak zong en zich er schatplichtig aan voelt, het dorp Deurne waar het lied over gaat.
De zesdelige AVROTROS-podcastserie 'Sporen Van…' Sonneveld is vanaf maandag 4 maart in zijn geheel te beluisteren via de NPO Luister app en wekelijks met twee nieuwe afleveringen via andere podcast apps.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Laatste week om je kans te wagen: schrijf je nu in voor 'De Mol' 2027
- Dit zijn de WK-afspraken van de Rode Duivels bij Sporza: wanneer België in actie komt
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Oostvaardersdijk in Flevoland
- Dit zie je zondag in 'Mocros'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling
Kijktip van de dag

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.
'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.



































