'Anita wordt Opgenomen' in Deventer

zaterdag 5 september 2020

In het nieuwe seizoen van 'Anita wordt Opgenomen' loopt Anita  Witzier  mee in zes verschillende instellingen voor ouderenzorg.

Wekelijks bezoekt Anita een andere instelling en ondergaat ze de dagelijkse realiteit. De instellingen variëren van zorg voor mensen met dementie, tehuizen in de stad, tehuizen in de provincie of een instelling met verschillende culturen.


In 'Anita wordt Opgenomen' verblijft presentatrice Anita Witzier een tijd in zes verschillende zorginstellingen in Nederland. Hoe is het om anno 2020 ouder te worden in Nederland? En hoe verandert het leven in de verpleeghuizen als Nederland te maken krijgt met het coronavirus?

In Deventer staat een woonzorgcentrum waarin niet alleen maar ouderen wonen. Verspreid over de verschillende verdiepingen wonen ook een aantal studenten. Voor 30 uur vrijwilligerswerk in het huis, mogen zij daar gratis wonen. En dat levert bijzondere vriendschappen op.

Anita maakt kennis met  Piebe (80). Hij woont met zijn vrouw Jans. Zij heeft dementie en gaat steeds verder achteruit. Het zorgen voor zijn vrouw valt  Piebe steeds zwaarder, zodra er in het huis op een afdeling voor mensen met dementie een kamer vrij komt zal Jans intern verhuizen en zal het echtpaar 58 jaar huwelijk niet meer samen wonen.

Marty Weuling (94) zit op haar kamer uren achter de naaimachine. Ze koopt oude knuffels en poppen om op te knappen en vervolgens bij de kringloop te laten verkopen voor het goede doel.

Geert Baas (87) raakt na het verlies van zijn vrouw tot over zijn over verliefd op medebewoonster Jenni. Anita treft hem als hij onderweg is naar haar kamer met een bosje bloemen. Jenni heeft een hersenbloeding gehad en de vraag is of ze nog wel beter zal worden.

'Anita wordt Opgenomen', zondag 6 september om 21.15 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


DOSSIER: Najaar 2020: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' - José Masschelin (VTM)

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.

'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:24
    Epic Animal Migrations: Mexico
    19:20
    De ideale wereld
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Grizzy & the Lemmings
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:30
    De Pfaffs
    19:10
    Home and Away
  • 18:15
    The Goldbergs
    18:45
    The Simpsons
  • 17:50
    All New Traffic Cops
    20:35
    3 Days to Kill
  • 18:30
    ER
    19:15
    Will Trent
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 17:35
    De Moeite Waard?!
    18:55
    Huizenjagers
  • 17:50
    Big Sky
    18:45
    The Rookie
  • 18:15
    Family Matters
    18:45
    Pawn Stars
  • 18:25
    MasterChef UK
    19:40
    Chateau Meiland
  • 16:55
    Cynara
    18:35
    Cold Case Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:13
    Mijn tuin
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:45
    De Chalet aan de Semois
    18:35
    Het Weekmenu
  • 18:00
    Death in Paradise
    19:00
    Hope Street
  • 17:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Expeditie Nederland
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:25
    BinnenVet
    18:45
    Het Klokhuis