'Anita wordt Opgenomen' in Deventer

zaterdag 5 september 2020

In het nieuwe seizoen van 'Anita wordt Opgenomen' loopt Anita  Witzier  mee in zes verschillende instellingen voor ouderenzorg.

Wekelijks bezoekt Anita een andere instelling en ondergaat ze de dagelijkse realiteit. De instellingen variëren van zorg voor mensen met dementie, tehuizen in de stad, tehuizen in de provincie of een instelling met verschillende culturen.


In 'Anita wordt Opgenomen' verblijft presentatrice Anita Witzier een tijd in zes verschillende zorginstellingen in Nederland. Hoe is het om anno 2020 ouder te worden in Nederland? En hoe verandert het leven in de verpleeghuizen als Nederland te maken krijgt met het coronavirus?

In Deventer staat een woonzorgcentrum waarin niet alleen maar ouderen wonen. Verspreid over de verschillende verdiepingen wonen ook een aantal studenten. Voor 30 uur vrijwilligerswerk in het huis, mogen zij daar gratis wonen. En dat levert bijzondere vriendschappen op.

Anita maakt kennis met  Piebe (80). Hij woont met zijn vrouw Jans. Zij heeft dementie en gaat steeds verder achteruit. Het zorgen voor zijn vrouw valt  Piebe steeds zwaarder, zodra er in het huis op een afdeling voor mensen met dementie een kamer vrij komt zal Jans intern verhuizen en zal het echtpaar 58 jaar huwelijk niet meer samen wonen.

Marty Weuling (94) zit op haar kamer uren achter de naaimachine. Ze koopt oude knuffels en poppen om op te knappen en vervolgens bij de kringloop te laten verkopen voor het goede doel.

Geert Baas (87) raakt na het verlies van zijn vrouw tot over zijn over verliefd op medebewoonster Jenni. Anita treft hem als hij onderweg is naar haar kamer met een bosje bloemen. Jenni heeft een hersenbloeding gehad en de vraag is of ze nog wel beter zal worden.

'Anita wordt Opgenomen', zondag 6 september om 21.15 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


DOSSIER: Najaar 2020: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:05
    90 minutes
    01:05
    Nachtlus
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    The Good Doctor
    01:10
    Geen uitzending
  • 23:50
    Blind getrouwd: Australië
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:25
    The Big Bang Theory
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:10
    Police Interceptors
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:00
    Suits
    00:45
    Geen uitzending
  • 00:05
    Pa heeft een lief
    00:40
    SOS Piet
  • 00:20
    De Tafel van Gert
    01:25
    De Container Cup
  • 00:05
    Fuller House
    01:10
    Fire Country
  • 00:10
    Pawn Stars: Best Of
    01:00
    Bar Rescue
  • 00:05
    Love Triangle Australia
    01:25
    Botched
  • 00:00
    The Rookie
    00:45
    FBI: International
  • 23:52
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:36
    Mijn tuin
  • 23:55
    Het Weekmenu
    00:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 00:00
    Scott & Bailey
    01:35
    Signora Volpe
  • 23:40
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:35
    The Resident
  • 23:50
    Eva
    00:40
    NOS Journaal Laat
  • 00:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    First Dates
    00:55
    PowNed of View