'Anita wordt Opgenomen' in Amsterdam

zaterdag 12 september 2020

In 'Anita wordt Opgenomen' verblijft presentatrice Anita  Witzier  een tijd in zes verschillende zorginstellingen in Nederland. Hoe is het om anno 2020 ouder te worden in Nederland? En hoe verandert het leven in de verpleeghuizen als Nederland te maken krijgt met het coronavirus?

In een levendige wijk aan de Dappermarkt ligt dit echte Amsterdamse verpleeghuis. Veel ouderen uit de buurt komen hier uiteindelijk te wonen. Vaak kennen ze het huis voor die tijd al, want het organiseert veel voor de mensen uit de buurt. En je kunt er zelfs terecht voor een biertje in de open inloop. 


Anita maakt kennis met Astrid (72). Geboren en getogen Amsterdamse die sinds een paar maanden in het verpleeghuis woont. Door een aandoening lukt het haar niet meer om goed voor zichzelf te zorgen. Astrid kan haar nieuwe situatie moeilijk accepteren.

Beeldend kunstenaar Henk (78) heeft door het open karakter van het huis bewust gekozen om hier te gaan wonen. Hij drinkt dagelijks een biertje met zijn nieuwe vrienden in de open inloop. Zijn vrouw Kittie komt elke dag op bezoek en probeert zolang het nog kan Henk 's avond nog zelf naar bed te brengen. Maar dan breekt het coronavirus uit en gaat het verpleeghuis op slot voor bezoek.

'Anita wordt Opgenomen', zondag 13 september om 21.15 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:40
    Iedereen zomert
  • 19:00
    Forensics: The Real CSI
    20:00
    Terzake
  • 19:20
    Dance Academy
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 19:05
    Home and Away
    19:35
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 19:10
    The Simpsons
    19:40
    S.W.A.T.
  • 18:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:05
    24
    20:50
    La Brea
  • 19:25
    David
    19:55
    'Allo 'Allo!
  • 19:30
    De Verhulstjes
    20:35
    Komen Eten bij De Slimste Mens ter Wereld
  • 18:45
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 19:10
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 19:30
    The Block Australia
    20:35
    Het Blok
  • 18:55
    Snapped
    20:30
    Death of the Party
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:11
    Het appartement
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:20
    Het Weekmenu
    20:00
    De Dagschotel
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    The Chelsea Detective
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:50
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:05
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:25
    Meiden die rijden
    20:20
    Verliefd op Ibiza