'Afscheid van de Admiraal': een bijzondere documentaire over Rob Bauer op NPO 1

In de documentaire 'Afscheid van de Admiraal' volgt Omroep MAX de hoogste baas van de krijgsmacht in zijn laatste jaar voordat zijn opvolger aantreedt. Commandant der Strijdkrachten (CDS) luitenant-admiraal Rob Bauer droeg op donderdag 15 april 2021 het commando over de Nederlandse krijgsmacht over aan generaal Onno Eichelsheim.
In de documentaire maakt de kijker kennis met luitenant-admiraal Rob Bauer, de man die 3,5 jaar aan het hoofd stond van de Nederlandse krijgsmacht. Commandant der Strijdkrachten (CDS) luitenant-admiraal Rob Bauer maakt komend jaar een volgende stap in zijn carrière.
Bauer wordt in Brussel voorzitter van het Militair Comité van de NAVO. Naar verwachting wordt hij in juni 2021 aangesteld. In 'Afscheid van de Admiraal' leer je de mens achter de hoogste militair van Nederland kennen. Zo gaat Jan Slagter bij de familie Bauer thuis op bezoek. In aanwezigheid van zijn kinderen wordt uitgebreid gesproken over het gezinsleven, Defensie, zijn ambities en de nieuwe uitdaging in Brussel. Ook zijn moeder en zijn beste vriend komen aan het woord. Air Chief Marshal Sir Stuart Peach, de voorganger van Bauer bij de NAVO, legt uit waarom admiraal Rob Bauer zo geschikt is voor deze functie.
De afgelopen jaren heeft admiraal Rob Bauer onder meer een belangrijke stempel gedrukt op veranderingen binnen de Nederlandse Krijgsmacht na jarenlange tekorten. Wat bewoog hem? En voor welke keuzes kwam hij te staan? Door corona zag het laatste werkjaar er bovendien anders uit dan gepland. In plaats van het bezoeken van missiegebieden kreeg admiraal Bauer er een missie in eigen land bij. Voor de documentaire wordt hij gevolgd bij zijn uiteenlopende werkzaamheden. Zo bezocht MAX samen met hem het Universitair Medisch Centrum in Utrecht, waar Nederlandse militairen werden ingezet in de strijd tegen corona en gaf hij een lezing aan een groep Leidse politicologie studenten. Tijdens zijn afscheidswerkbezoek bij de Koninklijke Marine in Den Helder werd admiraal Bauer bovendien fysiek op de proef gesteld. Als klap op de vuurpijl mocht de admiraal nog één keer als CDS een kanon afvuren op zee.
Wie is de nieuwe Commandant der Strijdkrachten?
'Afscheid van de Admiraal', zondag 18 april om 18.10 uur bij Omroep MAX op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- Bart Van Loo gidst je door Bourgondisch Brussel in nieuwe VRT PodWalk
- Content creator Jef zorgt voor primeur in 'So You Think You Can Dance': 'Ik wil géén Golden Ticket'
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Frank Boeckx, Joris Brys, Goedele Liekens en Sarah Vandeursen maken het bont in 'Komen Eten': van bodyshots tot gesneuvelde glazen
- Beelden verdachten aanslag Joodse school in 'Opsporing Verzocht'
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Castricum
Multimedia SPOTLIGHT
-
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































