Adembenemende landschappen en bijzondere ontmoetingen in nieuw seizoen EO-serie 'Oases'

donderdag 20 juni 2024

In het derde seizoen van de EO-reisserie 'Oases' neemt presentator Kefah Allush de kijker opnieuw mee in zijn zoektocht naar bijzondere oases wereldwijd.

In dit nieuwe seizoen reist hij onder meer naar het Indonesische eiland Flores, Chili en Egypte. Kefah Allush vertelt: 'Ik heb naar hartenlust kunnen bewonderen en verwonderen.'


Voor het nieuwe seizoen van 'Oases' is deze keer tot ver buiten het Midden-Oosten gereisd. De EO-presentator licht toe: 'De invloed van die regio is altijd merkbaar. Ik ben op zes plekken geweest die me elk op een andere manier hebben geraakt. En ik denk dat we ook de kijker echt weer kunnen raken met innemende mensen, boeiende gemeenschappen en adembenemende landschappen.'

Flores en Chili
Zo reist de Kefah onder meer naar het Indonesische eiland Flores. Hier leven christenen en moslims vredig samen. Gemengde huwelijken komen zelfs regelmatig voor. Hij gaat op zoek naar het geheim van deze oase van religieuze tolerantie.

Ook bezoekt hij het land Chili. Als kind van Palestijnse ouders weet Kefah hoe het is om op te groeien in twee werelden; de Arabische en de Nederlandse. Maar hoe is dat in Chili? Na de Arabische wereld, woont in dit Zuid-Amerikaanse land de grootste groep Palestijnen. Wat maakt Chili tot een oase voor de Palestijnen?

Oase in onrustige regio
Weggestopt in de hoorn van Afrika ligt Djibouti, een oase van rust en vrede in een onrustige regio. En tevens één van de plekken die de EO-presentator dit seizoen bezoekt. Dit vredelievende land biedt onderdak aan militaire bases uit onder meer Amerika, China, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk. Hoe slagen de inwoners van Djibouti erin om, tussen al dat wapenvertoon, hun oase van vrede staande te houden?

Farafra, Gambia en Madagaskar
Verder reist Kefah deze serie af naar Farafra, een oase in de Egyptische woestijn, naar Gambia en naar het noorden van Madagaskar. Allemaal verschillende landen, met eigen, unieke verhalen. Kortom, een nieuw seizoen boordevol kleurrijke gesprekken op indrukwekkende plekken.

Aflevering 1: Farafra
Aflevering 2: Madagaskar
Aflevering 3: Flores
Aflevering 4: Gambia
Aflevering 5: Djibouti
Aflevering 6: Chili

'Oases' is vanaf vrijdag 21 juni wekelijks te zien om 20.35 uur bij de EO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Dubbelleven
    15:15
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:00
    Cirkelhoek
    15:05
    Sam & Julia
  • 14:15
    Wittekerke
    15:25
    The Good Doctor
  • 14:15
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:15
    Urk!
  • 14:45
    The Goldbergs
    15:10
    Eat Pray Love
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:05
    Police Interceptors
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 14:25
    Komen Eten
    15:10
    De Zussen Coorevits
  • 14:35
    Watson
    16:20
    This Is Us
  • 12:40
    The Dark Knight Rises
    15:25
    Doom Patrol
  • 15:00
    DIY
    15:20
    Property Brothers
  • 14:45
    Snapped
    15:35
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:56
    De tip
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:55
    Chris Cooks Cymru
    15:30
    Vlaamse Klassiekers
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 14:50
    Rivals
    16:00
    Prison Break
  • 15:00
    NOS Journaal
    15:30
    FIFA WK Voetbal 2026 Magazine
  • 14:55
    Jongstof
    15:25
    VPRO Tegenlicht
  • 15:00
    De Smurfen
    15:10
    Splat & Seymour