Adembenemende landschappen en bijzondere ontmoetingen in nieuw seizoen EO-serie 'Oases'

donderdag 20 juni 2024

In het derde seizoen van de EO-reisserie 'Oases' neemt presentator Kefah Allush de kijker opnieuw mee in zijn zoektocht naar bijzondere oases wereldwijd.

In dit nieuwe seizoen reist hij onder meer naar het Indonesische eiland Flores, Chili en Egypte. Kefah Allush vertelt: 'Ik heb naar hartenlust kunnen bewonderen en verwonderen.'


Voor het nieuwe seizoen van 'Oases' is deze keer tot ver buiten het Midden-Oosten gereisd. De EO-presentator licht toe: 'De invloed van die regio is altijd merkbaar. Ik ben op zes plekken geweest die me elk op een andere manier hebben geraakt. En ik denk dat we ook de kijker echt weer kunnen raken met innemende mensen, boeiende gemeenschappen en adembenemende landschappen.'

Flores en Chili
Zo reist de Kefah onder meer naar het Indonesische eiland Flores. Hier leven christenen en moslims vredig samen. Gemengde huwelijken komen zelfs regelmatig voor. Hij gaat op zoek naar het geheim van deze oase van religieuze tolerantie.

Ook bezoekt hij het land Chili. Als kind van Palestijnse ouders weet Kefah hoe het is om op te groeien in twee werelden; de Arabische en de Nederlandse. Maar hoe is dat in Chili? Na de Arabische wereld, woont in dit Zuid-Amerikaanse land de grootste groep Palestijnen. Wat maakt Chili tot een oase voor de Palestijnen?

Oase in onrustige regio
Weggestopt in de hoorn van Afrika ligt Djibouti, een oase van rust en vrede in een onrustige regio. En tevens één van de plekken die de EO-presentator dit seizoen bezoekt. Dit vredelievende land biedt onderdak aan militaire bases uit onder meer Amerika, China, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk. Hoe slagen de inwoners van Djibouti erin om, tussen al dat wapenvertoon, hun oase van vrede staande te houden?

Farafra, Gambia en Madagaskar
Verder reist Kefah deze serie af naar Farafra, een oase in de Egyptische woestijn, naar Gambia en naar het noorden van Madagaskar. Allemaal verschillende landen, met eigen, unieke verhalen. Kortom, een nieuw seizoen boordevol kleurrijke gesprekken op indrukwekkende plekken.

Aflevering 1: Farafra
Aflevering 2: Madagaskar
Aflevering 3: Flores
Aflevering 4: Gambia
Aflevering 5: Djibouti
Aflevering 6: Chili

'Oases' is vanaf vrijdag 21 juni wekelijks te zien om 20.35 uur bij de EO op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Thuis
    00:40
    De Zevende Dag
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    Wat verdient Vlaanderen
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:00
    Overtreders
    00:50
    Crime Scene Cleaners
  • 23:50
    9-1-1
    00:40
    Geen uitzending
  • 22:30
    A Few Good Men
    00:55
    Ozark Law
  • 23:40
    ER
    00:30
    Suits
  • 23:30
    Coppers
    00:35
    Drie mannen onder een dak
  • 00:05
    The Grand Tour
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:55
    Brilliant Minds
    01:50
    Geen uitzending
  • 23:15
    Edge of Tomorrow
    01:25
    The Sentinel
  • 00:20
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:30
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 23:10
    Garage Sale Mystery: The Beach Murder
    00:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 00:03
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:16
    Zo doe je het!
    00:46
    Publireportage
  • 23:50
    Vanavond bij ons
    00:30
    Open Vuur
  • 23:20
    Silent Witness
    00:30
    The Puzzle Lady
  • 23:55
    Grey's Anatomy
  • 00:15
    Floortje naar het einde van de wereld
    00:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:10
    NOS Journaal
    00:25
    Nieuwsuur
  • 23:40
    Shadowland
    00:50
    Ik Vertrek voor de liefde