Adembenemende landschappen en bijzondere ontmoetingen in nieuw seizoen EO-serie 'Oases'

donderdag 20 juni 2024

In het derde seizoen van de EO-reisserie 'Oases' neemt presentator Kefah Allush de kijker opnieuw mee in zijn zoektocht naar bijzondere oases wereldwijd.

In dit nieuwe seizoen reist hij onder meer naar het Indonesische eiland Flores, Chili en Egypte. Kefah Allush vertelt: 'Ik heb naar hartenlust kunnen bewonderen en verwonderen.'


Voor het nieuwe seizoen van 'Oases' is deze keer tot ver buiten het Midden-Oosten gereisd. De EO-presentator licht toe: 'De invloed van die regio is altijd merkbaar. Ik ben op zes plekken geweest die me elk op een andere manier hebben geraakt. En ik denk dat we ook de kijker echt weer kunnen raken met innemende mensen, boeiende gemeenschappen en adembenemende landschappen.'

Flores en Chili
Zo reist de Kefah onder meer naar het Indonesische eiland Flores. Hier leven christenen en moslims vredig samen. Gemengde huwelijken komen zelfs regelmatig voor. Hij gaat op zoek naar het geheim van deze oase van religieuze tolerantie.

Ook bezoekt hij het land Chili. Als kind van Palestijnse ouders weet Kefah hoe het is om op te groeien in twee werelden; de Arabische en de Nederlandse. Maar hoe is dat in Chili? Na de Arabische wereld, woont in dit Zuid-Amerikaanse land de grootste groep Palestijnen. Wat maakt Chili tot een oase voor de Palestijnen?

Oase in onrustige regio
Weggestopt in de hoorn van Afrika ligt Djibouti, een oase van rust en vrede in een onrustige regio. En tevens één van de plekken die de EO-presentator dit seizoen bezoekt. Dit vredelievende land biedt onderdak aan militaire bases uit onder meer Amerika, China, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk. Hoe slagen de inwoners van Djibouti erin om, tussen al dat wapenvertoon, hun oase van vrede staande te houden?

Farafra, Gambia en Madagaskar
Verder reist Kefah deze serie af naar Farafra, een oase in de Egyptische woestijn, naar Gambia en naar het noorden van Madagaskar. Allemaal verschillende landen, met eigen, unieke verhalen. Kortom, een nieuw seizoen boordevol kleurrijke gesprekken op indrukwekkende plekken.

Aflevering 1: Farafra
Aflevering 2: Madagaskar
Aflevering 3: Flores
Aflevering 4: Gambia
Aflevering 5: Djibouti
Aflevering 6: Chili

'Oases' is vanaf vrijdag 21 juni wekelijks te zien om 20.35 uur bij de EO op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:30
    Ghost Rockers: compilatie
    01:50
    Journaallus
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:20
    Ongezien
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:50
    De Croods 2: Een Nieuw Begin
    00:45
    Gooische Vrouwen
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:20
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:00
    Police Interceptors
  • 07:25
    A Christmas Love Story
    01:35
    JOE XMAS
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 08:30
    Het appartement
    01:00
    De Tafel van Tine
  • 08:30
    Geen uitzending
    01:25
    New Amsterdam
  • 08:35
    Hawaii Five-0
    01:30
    See No Evil
  • 08:05
    De Chalet
    01:45
    A Place in the Sun
  • 08:15
    My Name Is Reeva
    01:25
    Cold Case
  • 01:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:29
    Bouwjournaal
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:20
    Meat Timon
  • 07:40
    Death in Paradise
    01:15
    Death Valley
  • 08:10
    The Resident
    01:10
    NCIS: Los Angeles
  • 08:10
    Meer dan verwacht
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 08:30
    De verwondering
    00:30
    De Boeddhistische Blik: De stem van de burger
  • 08:25
    Raad eens wat ik doe
    01:30
    Hard