Aanstaande maandag start nieuwe podcast 'Top 40 Stories' met Wim van Helden en Martijn Biemans

zondag 29 januari 2023
Foto: © Qmusic 2023

Aan de hand van bekende nummers die ooit in de Nederlandse Top 40 hebben gestaan duiken Qmusic-dj Wim van Helden en Music Director Martijn Biemans in de verrassende verhalen achter al die liedjes.

Zoals de doorbraak van artiesten en waarom bepaalde nummers 'Top 40'-hits zijn geworden. Vanaf maandag 30 januari te horen in de maandelijkse podcast 'Top 40 Stories'.


Elke aflevering vertellen Wim en Martijn, samen met een special guest, de verhalen en grappige feitjes achter een 'Top 40'-hit. In de eerste aflevering trappen ze direct af met een bijzondere special guest. De man waaraan de bandleden van Metallica hun doorbraak in Europa, en daarna de rest van de wereld, vooral te danken hebben: Metal Mike.

Wim van Helden, radio-dj bij Qmusic: 'Het verhaal van Mike is fascinerend. Een verhaal over hoe metal zo groot werd, maar vooral een verhaal over vriendschap, liefde voor de muziek en loyaliteit aan elkaar tot op de dag van vandaag. Het is een mooi jongensboek, dat we op deze manier hebben mogen vastleggen.'

Martijn Biemans, musical director bij Qmusic: 'Het verhaal van Mike en Metallica is zo bijzonder! Zonder hem had je een van de grootste bands ooit nooit gekend.'

Het verhaal achter de 'Macarena'
Om de winter te doorbreken duiken de mannen in aflevering 2 in het verhaal achter een van de grootste zomerhits ooit: 'Macarena'. Het nummer zoals iedereen hem kent is alleen niet het origineel, maar een remix. In de studio is radiopromotor Rudo de Raaff te gast, die de remix naar radioland bracht en door het succes van de hit zelfs een huis heeft kunnen kopen.

'Top 40 Stories' is vanaf maandag 30 januari te horen bij Qmusic, het AD, de aangesloten regionale dagbladen en in alle gangbare podcast-apps.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Real Housewives of Antwerp' (Play)

De dames blikken samen met Jani Kazaltzis terug op een bewogen seizoen vol glamour, vriendschap en drama.

'The Real Housewives of Antwerp', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Daar zijn beelden van
    21:40
    Van Vlees en Bloed
  • 21:10
    Black sands
    22:00
    Girls girls girls
  • 20:20
    Sporza: Hockey League Mannen
    22:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:30
    The Floor
    21:55
    Gooische Vrouwen
  • 20:30
    A Haunting in Venice
    22:30
    Hollow Man
  • 20:25
    Cocaine Bear
    22:20
    Your Highness
  • 20:45
    Police Interceptors
    22:30
    Out of Death
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 20:55
    Nonkel Jef
    22:15
    De Planckaerts
  • 21:00
    Blind Gekocht
    22:10
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 21:10
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 19:55
    Jumper
    21:40
    Formule 1
  • 20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    22:45
    Paradise Hotel
  • 20:30
    Murder 360
    22:10
    A Home Built With Blood
  • 20:28
    Trends Talk
    00:02
    Herhalingslus
  • 21:13
    Publireportage
    22:00
    Classics 55
  • 20:40
    Vanavond bij ons
    21:15
    Meat Timon
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    The Grand Budapest Hotel
    21:50
    Bob's Burgers
  • 20:30
    The Connection
    21:30
    Even tot hier
  • 20:25
    William en Kate: hun sprookjeshuwelijk
    21:25
    De Bibliotheek
  • 20:30
    Trigger Point
    22:00
    Triangle of Sadness