Aanstaande maandag start nieuwe podcast 'Top 40 Stories' met Wim van Helden en Martijn Biemans

zondag 29 januari 2023
Foto: © Qmusic 2023

Aan de hand van bekende nummers die ooit in de Nederlandse Top 40 hebben gestaan duiken Qmusic-dj Wim van Helden en Music Director Martijn Biemans in de verrassende verhalen achter al die liedjes.

Zoals de doorbraak van artiesten en waarom bepaalde nummers 'Top 40'-hits zijn geworden. Vanaf maandag 30 januari te horen in de maandelijkse podcast 'Top 40 Stories'.


Elke aflevering vertellen Wim en Martijn, samen met een special guest, de verhalen en grappige feitjes achter een 'Top 40'-hit. In de eerste aflevering trappen ze direct af met een bijzondere special guest. De man waaraan de bandleden van Metallica hun doorbraak in Europa, en daarna de rest van de wereld, vooral te danken hebben: Metal Mike.

Wim van Helden, radio-dj bij Qmusic: 'Het verhaal van Mike is fascinerend. Een verhaal over hoe metal zo groot werd, maar vooral een verhaal over vriendschap, liefde voor de muziek en loyaliteit aan elkaar tot op de dag van vandaag. Het is een mooi jongensboek, dat we op deze manier hebben mogen vastleggen.'

Martijn Biemans, musical director bij Qmusic: 'Het verhaal van Mike en Metallica is zo bijzonder! Zonder hem had je een van de grootste bands ooit nooit gekend.'

Het verhaal achter de 'Macarena'
Om de winter te doorbreken duiken de mannen in aflevering 2 in het verhaal achter een van de grootste zomerhits ooit: 'Macarena'. Het nummer zoals iedereen hem kent is alleen niet het origineel, maar een remix. In de studio is radiopromotor Rudo de Raaff te gast, die de remix naar radioland bracht en door het succes van de hit zelfs een huis heeft kunnen kopen.

'Top 40 Stories' is vanaf maandag 30 januari te horen bij Qmusic, het AD, de aangesloten regionale dagbladen en in alle gangbare podcast-apps.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Recht op recht
    06:00
    Mr. Magoo
  • 13:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 15:15
    Sarah: Sokpop en de klanken
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:50
    Familie
    02:40
    Geen uitzending
  • 15:15
    Achter gesloten deuren
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    West Side Story
    09:05
    Geen uitzending
  • 14:50
    Most Daring
    07:00
    Willy
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 15:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:00
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
    02:10
    Geen uitzending
  • 14:50
    CIA
    02:20
    Geen uitzending
  • 14:55
    Chopper Cops
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:55
    Gold Coast Ocean Rescue
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Spring Break Murders
    02:40
    FBI: International
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:09
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:05
    Open Vuur
    02:05
    Culinair Thailand
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    03:00
    Father Brown
  • 15:10
    Scrubs
    02:30
    Below Deck
  • 15:00
    NOS Journaal
    07:30
    Nederland in Beweging
  • 14:45
    NPO Doc
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 15:10
    Herrie op zolder
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal