'Aangehaakt' met Josse de Voogd maandag in Sevilla

zondag 26 mei 2024

Wat bepaalt het stemgedrag? In de komende aflevering van 'Aangehaakt in Europa' op NPO 2 wandelt electoraal geograaf Josse de Voogd door Sevilla. Waar politiek net alles andersom is dan in Nederland.

Wat zegt je levensstijl over je politieke kleur? Daar draait het om in het politieke wandelprogramma 'Aangehaakt in Europa'. In deze nieuwe serie van Omroep WNL laat De Voogd opnieuw zien wat typische kenmerken zijn van de Europese en Nederlandse kiezers. Een gevelplant, een muur met graffiti of een lokaal koffietentje kan veel vertellen over het stemgedrag in een buurt. Maar hij legt ook uit hoe steden electoraal van kleur kunnen verschieten en ziet opmerkelijke stempatronen. Waarom stemt de ene wijk links en de andere rechts?


In de vierdelige-serie van Omroep WNL bezoekt Josse de Voogd in aanloop van de Europese verkiezingen voor iedere uitzending een Europese stad. In eerdere afleveringen ging hij op onderzoek naar Maastricht, Berlijn en Stockholm. In de vierde aflevering gaat de politiek geograaf op onderzoek in Sevilla. Hij komt terecht op het Fiera de Abril, het lentefeest waar koning Willem-Alexander en koningin Máxima elkaar hebben ontmoet. Maar Josse de Voogd neemt in Sevilla ook de bus naar de laatste halte. Hij komt terecht in de armste wijk van Europa waar de filmploeg wordt gewaarschuwd om niet te filmen. Hij ontdekt dat in Sevilla het stemgedrag precies andersom is dan in Nederland.

In de serie 'Aangehaakt in Europa' komen ook Nederlanders aan het woord die in de betreffende stad wonen. Waarover gaan de gesprekken in de buurtwinkel of op het werk? Zowel over het onbehagen naar de Europese politiek als over oplossingen voor maatschappelijke problemen. 'Aangehaakt in Europa' dus.

'Aangehaakt in Europa: Sevilla', maandag 27 mei om 21.10 uur bij Omroep WNL op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.

'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    02:00
    VRT NWS laat
  • 23:58
    Het weer
    00:00
    De popcast
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    Chicago Fire
    00:05
    The Good Doctor
  • 23:05
    Ik Vertrek
    00:00
    Sex Stories
  • 23:40
    The Irrational
    00:35
    Godfather of Harlem
  • 23:30
    MythBusters
    00:30
    Most Daring
  • 23:15
    ER
    00:00
    Suits
  • 23:45
    Ramona
    00:15
    SOS Piet
  • 23:45
    Oogappels
    00:50
    Geen uitzending
  • 23:50
    Modern Family
    00:45
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:20
    Highway Thru Hell
  • 23:30
    Hello Goodbye NL
    00:25
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 23:40
    The Rookie
    00:25
    FBI: International
  • 23:57
    Z-Nieuws
    00:04
    Business Branding
  • 23:56
    Simple diy
    00:10
    Het appartement
  • 23:45
    Guillaume's Paris
  • 23:40
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 23:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 23:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:10
    Nederland in Beweging
  • 23:45
    NOS Journaal Laat
    00:10
    Opium op Oerol
  • 23:15
    De slimste mens België
    00:25
    De Grannies van Amsterdam