'Aangehaakt' met Josse de Voogd maandag in Sevilla

zondag 26 mei 2024

Wat bepaalt het stemgedrag? In de komende aflevering van 'Aangehaakt in Europa' op NPO 2 wandelt electoraal geograaf Josse de Voogd door Sevilla. Waar politiek net alles andersom is dan in Nederland.

Wat zegt je levensstijl over je politieke kleur? Daar draait het om in het politieke wandelprogramma 'Aangehaakt in Europa'. In deze nieuwe serie van Omroep WNL laat De Voogd opnieuw zien wat typische kenmerken zijn van de Europese en Nederlandse kiezers. Een gevelplant, een muur met graffiti of een lokaal koffietentje kan veel vertellen over het stemgedrag in een buurt. Maar hij legt ook uit hoe steden electoraal van kleur kunnen verschieten en ziet opmerkelijke stempatronen. Waarom stemt de ene wijk links en de andere rechts?


In de vierdelige-serie van Omroep WNL bezoekt Josse de Voogd in aanloop van de Europese verkiezingen voor iedere uitzending een Europese stad. In eerdere afleveringen ging hij op onderzoek naar Maastricht, Berlijn en Stockholm. In de vierde aflevering gaat de politiek geograaf op onderzoek in Sevilla. Hij komt terecht op het Fiera de Abril, het lentefeest waar koning Willem-Alexander en koningin Máxima elkaar hebben ontmoet. Maar Josse de Voogd neemt in Sevilla ook de bus naar de laatste halte. Hij komt terecht in de armste wijk van Europa waar de filmploeg wordt gewaarschuwd om niet te filmen. Hij ontdekt dat in Sevilla het stemgedrag precies andersom is dan in Nederland.

In de serie 'Aangehaakt in Europa' komen ook Nederlanders aan het woord die in de betreffende stad wonen. Waarover gaan de gesprekken in de buurtwinkel of op het werk? Zowel over het onbehagen naar de Europese politiek als over oplossingen voor maatschappelijke problemen. 'Aangehaakt in Europa' dus.

'Aangehaakt in Europa: Sevilla', maandag 27 mei om 21.10 uur bij Omroep WNL op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Sporza: Baloise Belgium Tour
    17:30
    Clips
  • 16:30
    Diana and Dodi: The Princess and The Playboy
    17:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 16:30
    Felix, op zoek naar de schat van M.
    17:50
    Zig & Sharko
  • 16:35
    Wie zoekt die wint
    17:40
    Hoe zal ik het zeggen?
  • 16:35
    Costa Belgica
    17:40
    Snackmasters
  • 17:20
    How I Met Your Mother
    20:35
    Downton Abbey: A New Era
  • 17:00
    Top 20 Funniest
    22:30
    Meet Joe Black
  • 17:15
    ER
    00:45
    Suits
  • 17:10
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 16:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 17:20
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 17:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
  • 16:55
    Next Level Chef
    17:45
    Komen Eten
  • 17:05
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Casey Anthony: Where the Truth Lies
  • 16:54
    Z-Weekoverzicht
    17:28
    Trends Talk
  • 17:14
    Roger
    18:00
    Classics 55
  • 17:05
    Guillaume's Paris
  • 17:05
    Murdoch Mysteries
    18:00
    Hope Street
  • 17:15
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 17:15
    NOS WK Avond
    17:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 17:05
    Pauscast
    17:30
    Verloren in het Lake District
  • 17:05
    Zenith
    17:30
    De Mensenbieb