'Aangehaakt' met Josse de Voogd maandag in Sevilla

zondag 26 mei 2024

Wat bepaalt het stemgedrag? In de komende aflevering van 'Aangehaakt in Europa' op NPO 2 wandelt electoraal geograaf Josse de Voogd door Sevilla. Waar politiek net alles andersom is dan in Nederland.

Wat zegt je levensstijl over je politieke kleur? Daar draait het om in het politieke wandelprogramma 'Aangehaakt in Europa'. In deze nieuwe serie van Omroep WNL laat De Voogd opnieuw zien wat typische kenmerken zijn van de Europese en Nederlandse kiezers. Een gevelplant, een muur met graffiti of een lokaal koffietentje kan veel vertellen over het stemgedrag in een buurt. Maar hij legt ook uit hoe steden electoraal van kleur kunnen verschieten en ziet opmerkelijke stempatronen. Waarom stemt de ene wijk links en de andere rechts?


In de vierdelige-serie van Omroep WNL bezoekt Josse de Voogd in aanloop van de Europese verkiezingen voor iedere uitzending een Europese stad. In eerdere afleveringen ging hij op onderzoek naar Maastricht, Berlijn en Stockholm. In de vierde aflevering gaat de politiek geograaf op onderzoek in Sevilla. Hij komt terecht op het Fiera de Abril, het lentefeest waar koning Willem-Alexander en koningin Máxima elkaar hebben ontmoet. Maar Josse de Voogd neemt in Sevilla ook de bus naar de laatste halte. Hij komt terecht in de armste wijk van Europa waar de filmploeg wordt gewaarschuwd om niet te filmen. Hij ontdekt dat in Sevilla het stemgedrag precies andersom is dan in Nederland.

In de serie 'Aangehaakt in Europa' komen ook Nederlanders aan het woord die in de betreffende stad wonen. Waarover gaan de gesprekken in de buurtwinkel of op het werk? Zowel over het onbehagen naar de Europese politiek als over oplossingen voor maatschappelijke problemen. 'Aangehaakt in Europa' dus.

'Aangehaakt in Europa: Sevilla', maandag 27 mei om 21.10 uur bij Omroep WNL op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Homo universalis
  • 18:45
    2050
    19:20
    De ideale wereld
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Jenny
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:10
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Waar is Mijn Erfenis
  • 18:50
    The Simpsons
    19:40
    The Big Bang Theory
  • 18:40
    Police Interceptors
    20:35
    Charlie's Angels: Full Throttle
  • 19:10
    Alert: Missing Persons Unit
    20:50
    Gooische Vrouwen
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 19:05
    De Container Cup
    20:00
    De Tafel van Tine
  • 18:55
    The Rookie
    19:40
    FBI
  • 18:50
    Pawn Stars
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:50
    Masterchef USA
    19:40
    Chateau Meiland
  • 18:40
    Fear Thy Neighbour
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:14
    Tooldokter
    19:55
    Meesterlijk speechen
  • 18:50
    Meat Timon
    19:20
    De Gastentafel
  • 19:05
    Hope Street
    20:00
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:00
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Rail Away
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates