Aandacht voor sterke stijging hersenaandoeningen in 'Geef Om Je Hersenen'

dinsdag 8 december 2020

In de zesde editie van het live tv-programma 'Geef Om Je Hersenen' vragen MAX en de Hersenstichting aandacht voor het stijgende aantal mensen dat te maken krijgt met een hersenaandoening.

In Nederland heeft een op de vier mensen een hersenaandoening. Als we niets doen, zal het aantal Nederlanders dat een beroerte krijgt, lijdt aan dementie of de ziekte van Parkinson heeft tot 2040 explosief stijgen. Dat maakt de noodzaak voor hersenonderzoek groter dan ooit. Wat kunnen wetenschappers bieden om hersenaandoeningen te behandelen en in de toekomst te voorkomen?


Presentatoren Martine van Os en Sybrand Niessen gaan op woensdag 9 december om 20.30 uur op NPO 1 in gesprek met Nederlandse hersenonderzoekers in 'Geef Om Je Hersenen'. Daarnaast zijn er optredens van onder meer Alain Clark, Emma Heesters, Nico Dijkshoorn en Ernst-Daniël Smid met zijn dochter Coosje.

Onze hersenen bepalen wie we zijn. Als daar iets verandert, dan verander je zelf. De gevolgen van een hersenaandoening zijn groot. En het kan iedereen overkomen, jong en oud. In 'Geef Om Je Hersenen' komen persoonlijke verhalen aan bod van mensen die te maken hebben met een hersenaandoening. Wat doet het met hun persoonlijkheid? Hoe groot is de invloed op hun naasten? En hoe kunnen we als dierbaren en als samenleving omgaan met mensen met een hersenaandoening?

Ernst-Daniël Smid en Rob de Nijs hebben beiden de ziekte van Parkinson. Ze vertellen in 'Geef Om Je Hersenen' openhartig over de hersenaandoening die hun levens steeds meer in de greep krijgt. Neuroloog en Parkinson-specialist Bas Bloem vertelt hoe dankzij onderzoek steeds meer duidelijk wordt over de ziekte waaraan een toenemend aantal Nederlanders lijdt.

Ook is er aandacht voor veelbelovend onderzoek naar frontotemporale dementie (FTD) en traumatisch hersenletsel. Neurochirurg Wilco Peul en gezondheidszorgpsychologe Marjolein de Vugt vertellen hierover.

De afgelopen jaren zijn er enorme stappen gezet op het gebied van het opsporen, behandelen en voorkomen van hersenaandoeningen. Er zijn betere behandelingen en experts weten vaker en eerder een hersenaandoening te herkennen. Om deze trend de komende jaren door te zetten en nog meer te bereiken, investeert de Hersenstichting in baanbrekende oplossingen.

'Geef Om Je Hersenen' wordt mede mogelijk gemaakt door de Hersenstichting.

'MAX: Geef om je hersenen', woensdag 9 december live om 20.30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Home sweet home: Vlamingen in Amerika
    17:00
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    16:45
    Hacks
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:15
    Lisa
    16:45
    Mijn Restaurant
  • 16:10
    Achter gesloten deuren
    17:05
    Kitchen Nightmares
  • 16:25
    Chicago Med
    18:15
    How I Met Your Mother
  • 15:45
    Xena: Warrior Princess
    16:45
    Stargate SG-1
  • 15:30
    Meet Me at the Christmas Train Parade
    17:05
    Destination Christmas
  • 16:10
    SOS Piet
    16:45
    Slisse & Cesar
  • 15:20
    De Tafel van Gert
    16:30
    Kamp Jeroom
  • 16:00
    Castle
    17:50
    FBI: Most Wanted
  • 16:25
    Two and a Half Men
    17:25
    The Neighborhood
  • 16:10
    Property Brothers
    17:10
    Masterchef USA
  • 16:10
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:20
    Publireportage
    16:55
    Mannenverzorging
  • 15:50
    Foodies & The City
    16:30
    Bon Appetit
  • 16:05
    New Tricks
    17:10
    Death in Paradise
  • 15:55
    NCIS: Los Angeles
    16:55
    The Resident
  • 15:30
    Ivo op zondag
    16:30
    Ik mis je
  • 16:10
    Bak mee met MAX
    16:30
    Met het Mes op Tafel
  • 15:30
    Jippie No More!
    17:00
    Dino Daan & Lucy