Aandacht voor sterke stijging hersenaandoeningen in 'Geef Om Je Hersenen'

dinsdag 8 december 2020

In de zesde editie van het live tv-programma 'Geef Om Je Hersenen' vragen MAX en de Hersenstichting aandacht voor het stijgende aantal mensen dat te maken krijgt met een hersenaandoening.

In Nederland heeft een op de vier mensen een hersenaandoening. Als we niets doen, zal het aantal Nederlanders dat een beroerte krijgt, lijdt aan dementie of de ziekte van Parkinson heeft tot 2040 explosief stijgen. Dat maakt de noodzaak voor hersenonderzoek groter dan ooit. Wat kunnen wetenschappers bieden om hersenaandoeningen te behandelen en in de toekomst te voorkomen?


Presentatoren Martine van Os en Sybrand Niessen gaan op woensdag 9 december om 20.30 uur op NPO 1 in gesprek met Nederlandse hersenonderzoekers in 'Geef Om Je Hersenen'. Daarnaast zijn er optredens van onder meer Alain Clark, Emma Heesters, Nico Dijkshoorn en Ernst-Daniël Smid met zijn dochter Coosje.

Onze hersenen bepalen wie we zijn. Als daar iets verandert, dan verander je zelf. De gevolgen van een hersenaandoening zijn groot. En het kan iedereen overkomen, jong en oud. In 'Geef Om Je Hersenen' komen persoonlijke verhalen aan bod van mensen die te maken hebben met een hersenaandoening. Wat doet het met hun persoonlijkheid? Hoe groot is de invloed op hun naasten? En hoe kunnen we als dierbaren en als samenleving omgaan met mensen met een hersenaandoening?

Ernst-Daniël Smid en Rob de Nijs hebben beiden de ziekte van Parkinson. Ze vertellen in 'Geef Om Je Hersenen' openhartig over de hersenaandoening die hun levens steeds meer in de greep krijgt. Neuroloog en Parkinson-specialist Bas Bloem vertelt hoe dankzij onderzoek steeds meer duidelijk wordt over de ziekte waaraan een toenemend aantal Nederlanders lijdt.

Ook is er aandacht voor veelbelovend onderzoek naar frontotemporale dementie (FTD) en traumatisch hersenletsel. Neurochirurg Wilco Peul en gezondheidszorgpsychologe Marjolein de Vugt vertellen hierover.

De afgelopen jaren zijn er enorme stappen gezet op het gebied van het opsporen, behandelen en voorkomen van hersenaandoeningen. Er zijn betere behandelingen en experts weten vaker en eerder een hersenaandoening te herkennen. Om deze trend de komende jaren door te zetten en nog meer te bereiken, investeert de Hersenstichting in baanbrekende oplossingen.

'Geef Om Je Hersenen' wordt mede mogelijk gemaakt door de Hersenstichting.

'MAX: Geef om je hersenen', woensdag 9 december live om 20.30 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ruben Nicolai met 'Ik Weet Er Alles Van' op VTM

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).

'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Flikken Maastricht
    16:40
    Peter Van de Veire en de Zandloper
  • 14:00
    Zomerbeelden
    16:45
    Top Guns: Inside the RAF
  • 15:55
    Samson en Marie
    16:00
    Molang
  • 15:50
    Telefacts Zomer
    16:40
    Lisa
  • 15:50
    Achter gesloten deuren
    16:35
    Hell's Kitchen USA
  • 15:55
    A Dog's Way Home
  • 15:15
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:55
    Matlock
    16:50
    Suits
  • 15:50
    Joe
    16:20
    Geen uitzending
  • 15:40
    Oogappels
    16:50
    Lang Leve de Liefde
  • 15:55
    Grey's Anatomy
  • 15:50
    Pawn Stars
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:20
    Property Brothers
    16:15
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 15:10
    Surviving a Serial Killer
    16:55
    Catching the Tinder Predator
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:52
    De perfecte tuin
    16:00
    Vitamine 55
  • 15:20
    Open Vuur
    16:05
    Toasted!
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:15
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:40
    NOS Journaal
    16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 15:45
    Andere Tijden Kort
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Stormwind - 4: Ari's arrival