Aandacht voor sterke stijging hersenaandoeningen in 'Geef Om Je Hersenen'

In de zesde editie van het live tv-programma 'Geef Om Je Hersenen' vragen MAX en de Hersenstichting aandacht voor het stijgende aantal mensen dat te maken krijgt met een hersenaandoening.
In Nederland heeft een op de vier mensen een hersenaandoening. Als we niets doen, zal het aantal Nederlanders dat een beroerte krijgt, lijdt aan dementie of de ziekte van Parkinson heeft tot 2040 explosief stijgen. Dat maakt de noodzaak voor hersenonderzoek groter dan ooit. Wat kunnen wetenschappers bieden om hersenaandoeningen te behandelen en in de toekomst te voorkomen?
Presentatoren Martine van Os en Sybrand Niessen gaan op woensdag 9 december om 20.30 uur op NPO 1 in gesprek met Nederlandse hersenonderzoekers in 'Geef Om Je Hersenen'. Daarnaast zijn er optredens van onder meer Alain Clark, Emma Heesters, Nico Dijkshoorn en Ernst-Daniël Smid met zijn dochter Coosje.
Onze hersenen bepalen wie we zijn. Als daar iets verandert, dan verander je zelf. De gevolgen van een hersenaandoening zijn groot. En het kan iedereen overkomen, jong en oud. In 'Geef Om Je Hersenen' komen persoonlijke verhalen aan bod van mensen die te maken hebben met een hersenaandoening. Wat doet het met hun persoonlijkheid? Hoe groot is de invloed op hun naasten? En hoe kunnen we als dierbaren en als samenleving omgaan met mensen met een hersenaandoening?
Ernst-Daniël Smid en Rob de Nijs hebben beiden de ziekte van Parkinson. Ze vertellen in 'Geef Om Je Hersenen' openhartig over de hersenaandoening die hun levens steeds meer in de greep krijgt. Neuroloog en Parkinson-specialist Bas Bloem vertelt hoe dankzij onderzoek steeds meer duidelijk wordt over de ziekte waaraan een toenemend aantal Nederlanders lijdt.
Ook is er aandacht voor veelbelovend onderzoek naar frontotemporale dementie (FTD) en traumatisch hersenletsel. Neurochirurg Wilco Peul en gezondheidszorgpsychologe Marjolein de Vugt vertellen hierover.
De afgelopen jaren zijn er enorme stappen gezet op het gebied van het opsporen, behandelen en voorkomen van hersenaandoeningen. Er zijn betere behandelingen en experts weten vaker en eerder een hersenaandoening te herkennen. Om deze trend de komende jaren door te zetten en nog meer te bereiken, investeert de Hersenstichting in baanbrekende oplossingen.
'Geef Om Je Hersenen' wordt mede mogelijk gemaakt door de Hersenstichting.
'MAX: Geef om je hersenen', woensdag 9 december live om 20.30 uur op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- 'A.S.S. - Anti Survival Show' in mei nieuw bij NET5
- 'This Is Not a Murder Mystery' maakt indruk tijdens première in Cannes
- Marga van Praag, Gerrit Jan Wolffensperger en Beau Schneider in vierluik 'Oorlog is Erfelijk'
- Kijkcijfers: 24, 25 en 26 april 2026
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De ondergrondse bank
- Libanese chaos, 6 draadjes en frustraties: 'Dit stoot mij voor de borst'
- Bart Appeltans test toilet in 'Huis Gemaakt': 'Met een spot op mijn hoofd zien de buren mij zéker zitten'
- Dit alles zie je in mei bij RTL
- Koningsdagconcert 2026 vanuit Dokkum
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk
Kijktip van de dag

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.
'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.



































