Aandacht voor spierziekten in 'Tijd voor MAX'

maandag 23 november 2020

Op dinsdag 24 november staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van spierziekten. In Nederland heeft 1 op de 80 mensen een spierziekte.

Te gast zijn naast o.a. patiënten en hun familieleden, hoogleraar ontwikkelingsbiologie Prof. dr. Niels Geijsen (LUMC), kinderneuroloog dr. Erik Niks (LUMC) en Prinses Beatrix Spierfonds-ambassadeur Jan Kooijman.


In Nederland hebben ruim 200.000 mensen een spierziekte. Vaak gaat het om ernstige ziekten met uiteenlopende symptomen zoals spierzwakte, spierverlamming, pijn en tintelingen. De meeste spierziekten zijn progressief en een groot deel van de mensen komt in een rolstoel terecht, soms al op jonge leeftijd. Bij 'Tijd voor MAX' aandacht voor de impact van spierziekten.
Zo is er het verhaal van Judith, 40 jaar. Bijna vier jaar geleden kreeg ze te horen dat ze een ernstige erfelijke spierziekte heeft. Ze is inmiddels volledig arbeidsongeschikt en heeft veel pijn. Ook is er aandacht voor het verhaal van Dean (5 jaar). Hij heeft de ziekte van Duchenne, een ernstige spierziekte.

Het Prinses Beatrix Spierfonds is gestart met een groot onderzoeksprogramma naar gentherapie voor onder meer de ziekte van Duchenne, een ernstige erfelijke spierziekte die de spieren aantast en verzwakt. Hoogleraar ontwikkelingsbiologie Niels Geijsen, verbonden aan het LUMC, is betrokken bij dit traject. Het streven is om binnen vijf jaar de eerste patiënten mee te laten doen aan een trial. Hij vertelt hierover in de studio van 'Tijd voor MAX'.  

Prinses Beatrix Spierfonds
Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor de 200.000 mensen in Nederland met een spierziekte. Het fonds is de financiële motor in de strijd tegen spierziekten en is de sturende en stimulerende kracht achter het wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten in Nederland. Het Prinses Beatrix Spierfonds is in 1956 opgericht om de ernstige polio-epidemie die destijds woedde te bestrijden. Door het poliovaccin en het, door het fonds opgestelde rijksvaccinatieprogramma, is polio in Nederland nagenoeg uitgeroeid. Al 60 jaar, sinds haar 18e verjaardag, is prinses Beatrix beschermvrouw van het, naar haar vernoemde fonds. Een rol die zij met heel veel warmte en aandacht vervult.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Prinses Beatrix Spierfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 24 november om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kristel' (VRT 1)

Drie verhalen van vrouwen die werken in de seksindustrie, maar thuis vooral mama willen zijn. Ze vertellen zonder filter hoe ze hun kinderen proberen te beschermen tegen de vooroordelen over hun werk. Hoe leg je uit wat je doet? Wanneer vertel je de waarheid? En hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet afgerekend worden op jouw keuzes? Candy probeert haar dochter de veilige jeugd te geven die ze zelf nooit had. Kim leert haar zonen sterker te zijn dan de oordelen van anderen. Shana bewaakt een harde grens tussen haar werk en haar gezin, terwijl ze overeind probeert te blijven.

'Kristel', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Dagelijkse kost
    00:25
    Journaallus
  • 00:09
    Het weer
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Blind getrouwd
    00:40
    NYPD Blue
  • 23:55
    Fare Dodgers: At War With The Law
    00:55
    Blind Getrouwd UK
  • 00:10
    Snowpiercer
    01:15
    Anoniem
  • 23:35
    MythBusters
    00:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 23:25
    ER
    00:20
    Suits
  • 23:50
    'Allo 'Allo!
  • 23:50
    De Tafel van Gert
    01:10
    Zeg Eens Euh
  • 00:10
    Modern Family
    00:45
    Superman & Lois
  • 23:45
    Hawaii Five-0
    00:50
    The Paddock
  • 23:20
    Love It or List It UK
    00:20
    MasterChef UK
  • 00:10
    Cold Case
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:07
    Z-Beurs
    00:20
    Z-Sustainable Future
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:27
    Simple diy
  • 00:05
    Guillaume's Paris
  • 23:55
    A Remarkable Place to Die
    01:30
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 00:05
    Burn Notice
    01:45
    Below Deck Down Under
  • 00:00
    Eva
    00:55
    NOS Journaal Laat
  • 00:00
    Nieuwsuur
    00:45
    Ongehoord Nieuws
  • 23:15
    Van Roosmalen & Groenteman
    00:15
    A Beautiful Mess