Aandacht voor spierziekten in 'Tijd voor MAX'

maandag 23 november 2020

Op dinsdag 24 november staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van spierziekten. In Nederland heeft 1 op de 80 mensen een spierziekte.

Te gast zijn naast o.a. patiënten en hun familieleden, hoogleraar ontwikkelingsbiologie Prof. dr. Niels Geijsen (LUMC), kinderneuroloog dr. Erik Niks (LUMC) en Prinses Beatrix Spierfonds-ambassadeur Jan Kooijman.


In Nederland hebben ruim 200.000 mensen een spierziekte. Vaak gaat het om ernstige ziekten met uiteenlopende symptomen zoals spierzwakte, spierverlamming, pijn en tintelingen. De meeste spierziekten zijn progressief en een groot deel van de mensen komt in een rolstoel terecht, soms al op jonge leeftijd. Bij 'Tijd voor MAX' aandacht voor de impact van spierziekten.
Zo is er het verhaal van Judith, 40 jaar. Bijna vier jaar geleden kreeg ze te horen dat ze een ernstige erfelijke spierziekte heeft. Ze is inmiddels volledig arbeidsongeschikt en heeft veel pijn. Ook is er aandacht voor het verhaal van Dean (5 jaar). Hij heeft de ziekte van Duchenne, een ernstige spierziekte.

Het Prinses Beatrix Spierfonds is gestart met een groot onderzoeksprogramma naar gentherapie voor onder meer de ziekte van Duchenne, een ernstige erfelijke spierziekte die de spieren aantast en verzwakt. Hoogleraar ontwikkelingsbiologie Niels Geijsen, verbonden aan het LUMC, is betrokken bij dit traject. Het streven is om binnen vijf jaar de eerste patiënten mee te laten doen aan een trial. Hij vertelt hierover in de studio van 'Tijd voor MAX'.  

Prinses Beatrix Spierfonds
Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor de 200.000 mensen in Nederland met een spierziekte. Het fonds is de financiële motor in de strijd tegen spierziekten en is de sturende en stimulerende kracht achter het wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten in Nederland. Het Prinses Beatrix Spierfonds is in 1956 opgericht om de ernstige polio-epidemie die destijds woedde te bestrijden. Door het poliovaccin en het, door het fonds opgestelde rijksvaccinatieprogramma, is polio in Nederland nagenoeg uitgeroeid. Al 60 jaar, sinds haar 18e verjaardag, is prinses Beatrix beschermvrouw van het, naar haar vernoemde fonds. Een rol die zij met heel veel warmte en aandacht vervult.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Prinses Beatrix Spierfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 24 november om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' - Wim Opbrouck (VTM)

De jury bezoekt en eet bij de duo's in Halle, Mechelen en Oostende. Intussen brengen de klanten voor het eerst hun stem uit en delen ze hun ongezouten commentaar. Wie maakt de beste indruk?

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:10
    Geld gezocht
    23:00
    VRT NWS laat
  • 22:15
    De ideale wereld
    22:55
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    Love Island VIPS
    23:00
    Chicago Fire
  • 21:35
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    22:55
    De Inspecteurs
  • 21:45
    Styx
    23:00
    Snowpiercer
  • 22:35
    Wake of Death
    00:20
    Police Interceptors
  • 22:10
    A Dream of Christmas
    23:45
    Merry Christmas, Ms. Christmas
  • 21:35
    Gilliams & De Bie
    22:40
    Cheers
  • 22:35
    Nonkels
    23:15
    De Tafel van Tine
  • 21:35
    Murdaugh: Death in the Family
    22:40
    Friends
  • 20:35
    Wordt aangekondigd
    22:50
    Twisted Metal
  • 21:55
    Komen Eten
    22:50
    Huizenjagers
  • 22:30
    Without a Trace
    23:20
    Strike
  • 22:11
    Trends Doc
    22:38
    Z-Energy
  • 22:34
    De Branche-Expert
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:20
    Becoming Meewis
    23:00
    Winterse Kost
  • 21:55
    Luther
    23:00
    Vienna Blood
  • 22:25
    NCIS
    00:15
    NCIS: Los Angeles
  • 22:20
    Pauw & De Wit
    23:10
    NOS Journaal Laat
  • 22:35
    Rutgers Lobby
    23:05
    De dierenarts van Yorkshire
  • 22:00
    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    22:55
    Van Roosmalen & Groenteman