Aandacht voor spierziekten in 'Tijd voor MAX'

maandag 23 november 2020

Op dinsdag 24 november staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van spierziekten. In Nederland heeft 1 op de 80 mensen een spierziekte.

Te gast zijn naast o.a. patiënten en hun familieleden, hoogleraar ontwikkelingsbiologie Prof. dr. Niels Geijsen (LUMC), kinderneuroloog dr. Erik Niks (LUMC) en Prinses Beatrix Spierfonds-ambassadeur Jan Kooijman.


In Nederland hebben ruim 200.000 mensen een spierziekte. Vaak gaat het om ernstige ziekten met uiteenlopende symptomen zoals spierzwakte, spierverlamming, pijn en tintelingen. De meeste spierziekten zijn progressief en een groot deel van de mensen komt in een rolstoel terecht, soms al op jonge leeftijd. Bij 'Tijd voor MAX' aandacht voor de impact van spierziekten.
Zo is er het verhaal van Judith, 40 jaar. Bijna vier jaar geleden kreeg ze te horen dat ze een ernstige erfelijke spierziekte heeft. Ze is inmiddels volledig arbeidsongeschikt en heeft veel pijn. Ook is er aandacht voor het verhaal van Dean (5 jaar). Hij heeft de ziekte van Duchenne, een ernstige spierziekte.

Het Prinses Beatrix Spierfonds is gestart met een groot onderzoeksprogramma naar gentherapie voor onder meer de ziekte van Duchenne, een ernstige erfelijke spierziekte die de spieren aantast en verzwakt. Hoogleraar ontwikkelingsbiologie Niels Geijsen, verbonden aan het LUMC, is betrokken bij dit traject. Het streven is om binnen vijf jaar de eerste patiënten mee te laten doen aan een trial. Hij vertelt hierover in de studio van 'Tijd voor MAX'.  

Prinses Beatrix Spierfonds
Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor de 200.000 mensen in Nederland met een spierziekte. Het fonds is de financiële motor in de strijd tegen spierziekten en is de sturende en stimulerende kracht achter het wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten in Nederland. Het Prinses Beatrix Spierfonds is in 1956 opgericht om de ernstige polio-epidemie die destijds woedde te bestrijden. Door het poliovaccin en het, door het fonds opgestelde rijksvaccinatieprogramma, is polio in Nederland nagenoeg uitgeroeid. Al 60 jaar, sinds haar 18e verjaardag, is prinses Beatrix beschermvrouw van het, naar haar vernoemde fonds. Een rol die zij met heel veel warmte en aandacht vervult.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Prinses Beatrix Spierfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 24 november om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Herfstbeelden
    11:55
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:20
    The Americas
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    11:25
    Vos en Haas
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Jacques en Urbain op Wereldtournee
  • 10:30
    Achter gesloten deuren
    11:25
    Kitchen Nightmares
  • 05:50
    Geen uitzending
    13:10
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 10:55
    Christmas Class Reunion
    12:30
    Christmas Cupid
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 11:15
    Wild van Wild
    11:35
    Uit de Schelp
  • 11:20
    FBI: Most Wanted
    14:00
    NCIS
  • 10:40
    Geen uitzending
    11:40
    Storage Wars
  • 10:45
    Love It or List It UK
    11:45
    De Dagschotel
  • 10:25
    World's Most Evil Women
  • 11:24
    City Reports
    11:51
    Immo Darwin
  • 11:20
    De perfecte werkplaats
    11:30
    Vitamine 55
  • 10:35
    Het Weekmenu
    11:25
    Op de Rooster
  • 10:45
    Sister Boniface Mysteries
    12:35
    The Hairdresser Mysteries
  • 11:05
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 11:00
    De Bauers, een nieuwe fase
    11:40
    Nederlandstalige Top 1000: Stemweek
  • 10:35
    Podium Klassiek
    11:45
    Culture Bites
  • 11:15
    Mojo Fliptop
    11:30
    Lassie Animated