Aandacht voor spierziekten in 'Tijd voor MAX'

maandag 23 november 2020

Op dinsdag 24 november staat 'Tijd voor MAX' om 17.10 uur op NPO 1 volledig in het teken van spierziekten. In Nederland heeft 1 op de 80 mensen een spierziekte.

Te gast zijn naast o.a. patiënten en hun familieleden, hoogleraar ontwikkelingsbiologie Prof. dr. Niels Geijsen (LUMC), kinderneuroloog dr. Erik Niks (LUMC) en Prinses Beatrix Spierfonds-ambassadeur Jan Kooijman.


In Nederland hebben ruim 200.000 mensen een spierziekte. Vaak gaat het om ernstige ziekten met uiteenlopende symptomen zoals spierzwakte, spierverlamming, pijn en tintelingen. De meeste spierziekten zijn progressief en een groot deel van de mensen komt in een rolstoel terecht, soms al op jonge leeftijd. Bij 'Tijd voor MAX' aandacht voor de impact van spierziekten.
Zo is er het verhaal van Judith, 40 jaar. Bijna vier jaar geleden kreeg ze te horen dat ze een ernstige erfelijke spierziekte heeft. Ze is inmiddels volledig arbeidsongeschikt en heeft veel pijn. Ook is er aandacht voor het verhaal van Dean (5 jaar). Hij heeft de ziekte van Duchenne, een ernstige spierziekte.

Het Prinses Beatrix Spierfonds is gestart met een groot onderzoeksprogramma naar gentherapie voor onder meer de ziekte van Duchenne, een ernstige erfelijke spierziekte die de spieren aantast en verzwakt. Hoogleraar ontwikkelingsbiologie Niels Geijsen, verbonden aan het LUMC, is betrokken bij dit traject. Het streven is om binnen vijf jaar de eerste patiënten mee te laten doen aan een trial. Hij vertelt hierover in de studio van 'Tijd voor MAX'.  

Prinses Beatrix Spierfonds
Het Prinses Beatrix Spierfonds zet zich in voor de 200.000 mensen in Nederland met een spierziekte. Het fonds is de financiële motor in de strijd tegen spierziekten en is de sturende en stimulerende kracht achter het wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten in Nederland. Het Prinses Beatrix Spierfonds is in 1956 opgericht om de ernstige polio-epidemie die destijds woedde te bestrijden. Door het poliovaccin en het, door het fonds opgestelde rijksvaccinatieprogramma, is polio in Nederland nagenoeg uitgeroeid. Al 60 jaar, sinds haar 18e verjaardag, is prinses Beatrix beschermvrouw van het, naar haar vernoemde fonds. Een rol die zij met heel veel warmte en aandacht vervult.

Deze uitzending wordt mede mogelijk gemaakt door het Prinses Beatrix Spierfonds.

'Tijd voor MAX', dinsdag 24 november om 17.10 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Een Goed Jaar' (Streamz/VTM)

In een landhuis ontdekken Lenny en Erik per toeval een verborgen kelder van het verzet met wapens en briefpapier voor het maken van valse documenten. Bij het ledigen van een vooroorlogse fles wijn uit de kelder krijgt het duo een wild idee.

'Een Goed Jaar', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Thuis
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 23:55
    Nachtlus
    13:00
    Winterbeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    14:20
    Sarah zingt
  • 23:05
    Chicago Fire
    19:00
    VTM Nieuws
  • 23:15
    9-1-1
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:45
    Along Came a Spider
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:30
    60 Days In
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:20
    ER
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 23:55
    'Allo 'Allo!
  • 23:25
    De Rechtbank
    19:10
    Blind Gekocht
  • 23:35
    New Girl
    18:45
    Family Law
  • 23:25
    See
    18:50
    Bar Rescue
  • 23:35
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 23:20
    C.S.I. New York
    18:35
    Cold Justice
  • 23:47
    Z-Beurs
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:50
    Roger
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 00:00
    Guten Appetit
    18:40
    Comfort Food
  • 00:00
    Grantchester
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 23:15
    Saint Pierre
    18:45
    First Dates Australia
  • 23:50
    Pauw & De Wit
    19:00
    Een huis vol
  • 23:45
    Pauscast
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 23:10
    Down The Road
    19:00
    NOS Jeugdjournaal