Aandacht voor het Diabetes Fonds in 'Tijd voor MAX'

In vrijheid genieten van een lang en gezond leven is niet vanzelfsprekend. Iedere week krijgen meer dan duizend mensen te horen dat ze diabetes hebben. Iedereen kan het krijgen, ongeacht leeftijd, leefstijl of achtergrond.
'Tijd voor MAX' staat woensdag 22 maart om 17.10 uur op NPO 1 in het teken van diabetes. Te gast zijn onder anderen wetenschapsjournalist Diederik Jekel, directeur van het Diabetes Fonds Diena Halbertsma, internist en onderzoeker prof. dr. Eelco de Koning, en Tineke Schouten treedt op.
Het is een van de grootste gezondheidsberovers van deze tijd. In Nederland hebben ruim 1,2 miljoen mensen diabetes. En dit aantal blijft groeien. Met diabetes valt niet ‘prima te leven’, zoals weleens wordt gedacht. Integendeel: het is vaak het begin van allerlei gezondheidsproblemen. De ziekte heeft een enorme impact op de dagelijkse manier van leven. Of het nu gaat om type 1 of type 2, er bestaat altijd een verhoogd risico op ernstige complicaties zoals schade aan ogen en zenuwen, soms met blindheid of amputatie tot gevolg.
Verhaal van Rafi (8) en Lucas (4)
In 'Tijd voor MAX' het verhaal van Rafi (8 jaar), hij heeft diabetes type 1. Sinds hij de diagnose diabetes heeft gekregen, staat zijn leven dag én nacht in het teken van de ziekte. Vader Murat: 'Over vijftien of dertig jaar kunnen zijn hart en vaten, zenuwstelsel, ogen, nieren en voeten blijvende schade hebben opgelopen. Zijn levensverwachting is lager dan die van ons. Dat maakt mij emotioneel kapot.' Ook wordt het verhaal van Lucas (4 jaar) en zijn ouders verteld. Ruim anderhalf jaar geleden werd Lucas heel ziek. Na een bezoek aan de huisarts kregen ze te horen dat hij diabetes heeft. Hun leven kwam in een sneltreinvaart, waar de ouders en Lucas in mee moeten gaan. Die trein is helaas nog steeds niet tot stilstand gekomen.
Baanbrekende therapie
Te gast is internist en onderzoeker prof. dr. Eelco de Koning. Samen met het Diabetes Fonds strijdt hij voor een leven vrij van diabetes. In een groot samenwerkingsverband werkt hij hard aan een nieuwe therapie, namelijk het ontwikkelen van insulineproducerende cellen en een goede verpakking van deze cellen. Met deze baanbrekende therapie zal het lichaam weer zelf insuline aanmaken. Dit zou betekenen dat mensen niet meer in de greep van de ziekte worden gehouden en vrij zijn van diabetes. Prof. dr. Eelco de Koning: 'Als je me vijf jaar geleden had gevraagd: zou je dit nu al kunnen bereiken? Dan had ik gezegd: dat zou ik wel willen, maar of dat zou lukken geen idee.'
Ook Tineke Schouten heeft in haar omgeving te maken met diabetes. Zij vertelt welke impact dat heeft.
Het Diabetes Fonds maakt zich dag en nacht sterk om diabetes te voorkomen, beter te behandelen en te genezen.
'Tijd voor MAX', woensdag 22 maart om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 19, 20 en 21 juni 2026
- Merel Westrik presenteert nieuw seizoen 'Project Rembrandt'
- 'Van Onschatbare Waarde' viert tienjarig jubileum
- 'Hello goodbye' keert terug: Manu Van Acker gaat op zoek naar ontroerende luchthavenverhalen
- Ultieme relatietherapie in '90 Day: The Last Resort' op TLC
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Zomer bij Nostalgie: ex-Miss België Ellen Petri en treinconducteur Kristof nemen je mee op reis
- 'FM op 5' zaterdag over de Hoogmis van het Zuiden
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch'
Kijktip van de dag

Het land staat bekend om zijn vriendelijke mensen, aantrekkelijke stranden en eeuwenoude boeddhistische tempels. De Britse influencer en documentairemaker Zara McDermott reist door Thailand om verder te kijken dan de paradijselijke kant van ‘het land van de glimlach’. Ze duikt in een wereld van wilde feesten, drugs, betaalde seks en corruptie.
'Telefacts Zomer', om 22.10 uur op VTM.



































