Aandacht voor helden bij 'Tijd voor MAX'

donderdag 25 november 2021

Op vrijdag 26 november wordt bij Tijd voor MAX de Nationale Heldendag 2021 gevierd, een dag waarop landgenoten geëerd worden die - soms met gevaar voor eigen leven - iemand hebben geholpen. In deze uitzending staan de helden centraal die onlangs een prestigieuze onderscheiding hebben gekregen.

De helden zijn gedecoreerd vanuit het Platform Heldenwaardering, bestaande uit de Kanselarij der Nederlandse Orden, het Carnegie Heldenfonds en de Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. De helden en verschillende voorzitters van de platformorganisaties zitten aan tafel bij Martine van Os.


Elk jaar ontvangen op de Nationale Heldendag verschillende helden een onderscheiding. Dit jaar is er, in verband met de coronamaatregelen, geen officiële ceremonie, waarbij de helden de onderscheiding krijgen uitgereikt. 'Tijd voor MAX' en het Platform Heldenwaardering hebben echter besloten om de helden alsnog in het zonnetje te zetten. Juist in deze tijd is omkijken naar elkaar belangrijk. In de uitzending spreken we helden die drenkelingen uit een zinkende auto hebben gered, maar ook een held die ingreep toen hij een student op een brug zag staan, die het even niet meer wist. In alle gevallen hebben deze burgers niet geaarzeld, maar zijn ze te hulp geschoten. En daardoor zijn levens gered. Zij krijgen vanuit het Carnegie Heldenfonds een onderscheiding voor hun heldendaad.

Met de onderscheidingen worden mensen geëerd die op een bijzondere manier meehelpen om de samenleving veilig te houden. Door het jaar heen krijgen verschillende helden, die - vaak met gevaar voor eigen leven - het leven van een medeburger hebben gered, een onderscheiding. Elk jaar worden er indrukwekkende verhalen ingestuurd door bijvoorbeeld burgemeesters en getuigen of betrokkenen van een heldendaad. Een jury beslist vervolgens wie de penning krijgen. De onderscheiden helden zitten, evenals verschillende voorzitters van de platformorganisaties, aan tafel in de studio bij Martine van Os.

'Tijd voor MAX', vrijdag 26 november om 17.10 uur op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ruben Nicolai met 'Ik Weet Er Alles Van' op VTM

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).

'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Flikken Maastricht
    16:40
    Peter Van de Veire en de Zandloper
  • 14:00
    Zomerbeelden
    16:45
    Top Guns: Inside the RAF
  • 15:55
    Samson en Marie
    16:00
    Molang
  • 15:50
    Telefacts Zomer
    16:40
    Lisa
  • 15:50
    Achter gesloten deuren
    16:35
    Hell's Kitchen USA
  • 15:55
    A Dog's Way Home
  • 15:15
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:55
    Matlock
    16:50
    Suits
  • 15:50
    Joe
    16:20
    Geen uitzending
  • 15:40
    Oogappels
    16:50
    Lang Leve de Liefde
  • 15:55
    Grey's Anatomy
  • 15:50
    Pawn Stars
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:20
    Property Brothers
    16:15
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 15:10
    Surviving a Serial Killer
    16:55
    Catching the Tinder Predator
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:52
    De perfecte tuin
    16:00
    Vitamine 55
  • 15:20
    Open Vuur
    16:05
    Toasted!
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:15
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck Sailing Yacht
  • 15:40
    NOS Journaal
    16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 15:45
    Andere Tijden Kort
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Stormwind - 4: Ari's arrival