8 finalisten strijden om winst muziekcompetitie 'Art Rocks' op bij BNNVARA

vrijdag 7 mei 2021

Hoe klinkt een kunstwerk? Welke sfeer roept een van Gogh op of wat is de soundtrack van een echte Frida Kahlo? Honderden muzikanten vertaalden wereldberoemde kunstwerken naar catchy popliedjes, emotionele rap of feministische ballads in de voorrondes van 'Art Rocks': de muziekcompetitie die muzikanten uitdaagt om muziek te maken bij een kunstwerk.

In veertien online museumrondes streden uiteindelijk 88 deelnemers met hun liedje over een door hun gekozen kunstwerk om een plekje in de felbegeerde finale. Uit deze museumrondes koos de jury, bestaande uit o.a muzikanten Sef, Kovacs, S10 en kunstkenner Heske ten Cate zeven finalisten. Het publiek stemde voor de achtste finalist om het gezelschap compleet te maken. Deze muzikanten zullen in een zinderende finale in Paradiso strijden om de eerste prijs. Wie lukt het om de jury te overtuigen en kroont zich tot de winnaar van 'Art Rocks'? De presentatie is in handen van Cesar Majorana en Dzifa Kusenuh.


De finale
De finale biedt een blik achter de schermen. Wie zijn deze deelnemers en hoe bereiden zij zich voor op hun optreden? Vanuit het hele land en alle genres hebben verschillende muzikanten een soundtrack gemaakt geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Er kan slechts één winnen. De eerste finalist is de band KEEK: met een totaal van 4981 stemmen werden zij de publieksfavoriet met hun track 'De Slaapkamer'. Alle finalisten zijn op 6 mei bekend. De winnaar van 'Art Rocks' krijgt een prijzenpakket met o.a. een geldprijs van €1000,- en studiotijd in de Wisseloord Studios.

Over 'Art Rocks'
'Art Rocks' is een landelijke muziekcompetitie die muzikanten in alle genres uitnodigt een soundtrack te maken geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Muzikanten krijgen hiermee de kans om de associaties en emoties die een kunstwerk bij hen oproept, te vertalen naar een lied. Voor het publiek is de competitie een unieke gelegenheid om via muziek kunstwerken op een andere, multizintuiglijker, manier te beleven.

'Art Rocks: De finale', zaterdag 8 mei om 23.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 00:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:35
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Jabaloe
  • 02:50
    Geen uitzending
    00:10
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    JOE XMAS
    23:50
    A Holiday Spectacular
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:40
    Geen uitzending
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 03:30
    Geen uitzending
    01:25
    FBI
  • 03:15
    Geen uitzending
    01:25
    Cobra Kai
  • 03:05
    Love Island Australia
    01:25
    Love It or List It UK
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:05
    My Life is Murder
  • 02:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:26
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:10
    De Chalet aan de Semois
    01:50
    Winterse Kost
  • 03:30
    Spent
    01:45
    Inside Man
  • 03:25
    Lie to Me
    01:00
    Hudson & Rex
  • 03:15
    NOS Journaal met gebarentaal
    00:50
    NOS Journaal
  • 02:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:00
    Eva
    00:20
    Onderweg naar liefde