8 finalisten strijden om winst muziekcompetitie 'Art Rocks' op bij BNNVARA

vrijdag 7 mei 2021

Hoe klinkt een kunstwerk? Welke sfeer roept een van Gogh op of wat is de soundtrack van een echte Frida Kahlo? Honderden muzikanten vertaalden wereldberoemde kunstwerken naar catchy popliedjes, emotionele rap of feministische ballads in de voorrondes van 'Art Rocks': de muziekcompetitie die muzikanten uitdaagt om muziek te maken bij een kunstwerk.

In veertien online museumrondes streden uiteindelijk 88 deelnemers met hun liedje over een door hun gekozen kunstwerk om een plekje in de felbegeerde finale. Uit deze museumrondes koos de jury, bestaande uit o.a muzikanten Sef, Kovacs, S10 en kunstkenner Heske ten Cate zeven finalisten. Het publiek stemde voor de achtste finalist om het gezelschap compleet te maken. Deze muzikanten zullen in een zinderende finale in Paradiso strijden om de eerste prijs. Wie lukt het om de jury te overtuigen en kroont zich tot de winnaar van 'Art Rocks'? De presentatie is in handen van Cesar Majorana en Dzifa Kusenuh.


De finale
De finale biedt een blik achter de schermen. Wie zijn deze deelnemers en hoe bereiden zij zich voor op hun optreden? Vanuit het hele land en alle genres hebben verschillende muzikanten een soundtrack gemaakt geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Er kan slechts één winnen. De eerste finalist is de band KEEK: met een totaal van 4981 stemmen werden zij de publieksfavoriet met hun track 'De Slaapkamer'. Alle finalisten zijn op 6 mei bekend. De winnaar van 'Art Rocks' krijgt een prijzenpakket met o.a. een geldprijs van €1000,- en studiotijd in de Wisseloord Studios.

Over 'Art Rocks'
'Art Rocks' is een landelijke muziekcompetitie die muzikanten in alle genres uitnodigt een soundtrack te maken geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Muzikanten krijgen hiermee de kans om de associaties en emoties die een kunstwerk bij hen oproept, te vertalen naar een lied. Voor het publiek is de competitie een unieke gelegenheid om via muziek kunstwerken op een andere, multizintuiglijker, manier te beleven.

'Art Rocks: De finale', zaterdag 8 mei om 23.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:49
    Daar zijn beelden van
    21:25
    Van Vlees en Bloed
  • 20:15
    Trigger Point
    21:45
    All of Us Strangers
  • 20:50
    Flikken Maastricht
    21:40
    Geen uitzending
  • 20:30
    The Floor
    21:55
    Gooische Vrouwen
  • 20:30
    Hypnotic
    22:10
    The Italian Job
  • 20:30
    Spider-Man: Homecoming
    22:45
    I Still Know What You Did Last Summer
  • 20:45
    Police Interceptors
    22:30
    Emmanuelle, l'Antivierge
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 20:50
    Nonkel Jef
    22:15
    De Planckaerts
  • 20:00
    The Real Housewives of Antwerp
    21:00
    Blind Gekocht
  • 20:20
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 20:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 20:35
    Zo Man Zo Vrouw
    23:00
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
  • 20:30
    Murder 360
    22:10
    Murder in a Small Town
  • 20:43
    Z-Weekoverzicht
    21:17
    Trends Talk
  • 20:50
    Zelf gedaan, goed gedaan
    21:00
    Concert
  • 20:40
    Meat Timon
    21:10
    Foodies & The City
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Gifted
    21:55
    Bob's Burgers
  • 20:30
    The Connection
    21:25
    Even tot hier
  • 20:30
    Koninklijke Kwesties
    21:25
    De Bibliotheek
  • 20:30
    Trigger Point
    22:05
    Kind