8 finalisten strijden om winst muziekcompetitie 'Art Rocks' op bij BNNVARA

vrijdag 7 mei 2021

Hoe klinkt een kunstwerk? Welke sfeer roept een van Gogh op of wat is de soundtrack van een echte Frida Kahlo? Honderden muzikanten vertaalden wereldberoemde kunstwerken naar catchy popliedjes, emotionele rap of feministische ballads in de voorrondes van 'Art Rocks': de muziekcompetitie die muzikanten uitdaagt om muziek te maken bij een kunstwerk.

In veertien online museumrondes streden uiteindelijk 88 deelnemers met hun liedje over een door hun gekozen kunstwerk om een plekje in de felbegeerde finale. Uit deze museumrondes koos de jury, bestaande uit o.a muzikanten Sef, Kovacs, S10 en kunstkenner Heske ten Cate zeven finalisten. Het publiek stemde voor de achtste finalist om het gezelschap compleet te maken. Deze muzikanten zullen in een zinderende finale in Paradiso strijden om de eerste prijs. Wie lukt het om de jury te overtuigen en kroont zich tot de winnaar van 'Art Rocks'? De presentatie is in handen van Cesar Majorana en Dzifa Kusenuh.


De finale
De finale biedt een blik achter de schermen. Wie zijn deze deelnemers en hoe bereiden zij zich voor op hun optreden? Vanuit het hele land en alle genres hebben verschillende muzikanten een soundtrack gemaakt geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Er kan slechts één winnen. De eerste finalist is de band KEEK: met een totaal van 4981 stemmen werden zij de publieksfavoriet met hun track 'De Slaapkamer'. Alle finalisten zijn op 6 mei bekend. De winnaar van 'Art Rocks' krijgt een prijzenpakket met o.a. een geldprijs van €1000,- en studiotijd in de Wisseloord Studios.

Over 'Art Rocks'
'Art Rocks' is een landelijke muziekcompetitie die muzikanten in alle genres uitnodigt een soundtrack te maken geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Muzikanten krijgen hiermee de kans om de associaties en emoties die een kunstwerk bij hen oproept, te vertalen naar een lied. Voor het publiek is de competitie een unieke gelegenheid om via muziek kunstwerken op een andere, multizintuiglijker, manier te beleven.

'Art Rocks: De finale', zaterdag 8 mei om 23.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Camping Coppens' (VTM)

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.

'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Switch
    20:25
    Het weer
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Camping Coppens
  • 19:40
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:35
    Murder in a Small Town
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Mask of Zorro
  • 19:35
    Police Interceptors
    20:35
    The Tax Collector
  • 19:10
    Checkin' It Twice
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Ruben
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 19:40
    NCIS: Hawaii
    20:35
    The Man in the Iron Mask
  • 19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    24 Hours in Police Custody
  • 20:23
    De Verenigde Status van Amerika
    20:36
    Z-Nieuws
  • 20:23
    De perfecte energieoplossing
    20:55
    Mannenverzorging
  • 19:55
    Vlaamse Klassiekers
    20:40
    Winterse Kost
  • 20:10
    Hudson & Rex
    21:00
    The Chelsea Detective
  • 19:45
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Chucky
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:27
    NOS Weer
  • 19:50
    Per Seconde Wijzer
    20:25
    Radar
  • 19:30
    First Dates
    20:30
    Van Roosmalen & Groenteman