8 finalisten strijden om winst muziekcompetitie 'Art Rocks' op bij BNNVARA

vrijdag 7 mei 2021

Hoe klinkt een kunstwerk? Welke sfeer roept een van Gogh op of wat is de soundtrack van een echte Frida Kahlo? Honderden muzikanten vertaalden wereldberoemde kunstwerken naar catchy popliedjes, emotionele rap of feministische ballads in de voorrondes van 'Art Rocks': de muziekcompetitie die muzikanten uitdaagt om muziek te maken bij een kunstwerk.

In veertien online museumrondes streden uiteindelijk 88 deelnemers met hun liedje over een door hun gekozen kunstwerk om een plekje in de felbegeerde finale. Uit deze museumrondes koos de jury, bestaande uit o.a muzikanten Sef, Kovacs, S10 en kunstkenner Heske ten Cate zeven finalisten. Het publiek stemde voor de achtste finalist om het gezelschap compleet te maken. Deze muzikanten zullen in een zinderende finale in Paradiso strijden om de eerste prijs. Wie lukt het om de jury te overtuigen en kroont zich tot de winnaar van 'Art Rocks'? De presentatie is in handen van Cesar Majorana en Dzifa Kusenuh.


De finale
De finale biedt een blik achter de schermen. Wie zijn deze deelnemers en hoe bereiden zij zich voor op hun optreden? Vanuit het hele land en alle genres hebben verschillende muzikanten een soundtrack gemaakt geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Er kan slechts één winnen. De eerste finalist is de band KEEK: met een totaal van 4981 stemmen werden zij de publieksfavoriet met hun track 'De Slaapkamer'. Alle finalisten zijn op 6 mei bekend. De winnaar van 'Art Rocks' krijgt een prijzenpakket met o.a. een geldprijs van €1000,- en studiotijd in de Wisseloord Studios.

Over 'Art Rocks'
'Art Rocks' is een landelijke muziekcompetitie die muzikanten in alle genres uitnodigt een soundtrack te maken geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Muzikanten krijgen hiermee de kans om de associaties en emoties die een kunstwerk bij hen oproept, te vertalen naar een lied. Voor het publiek is de competitie een unieke gelegenheid om via muziek kunstwerken op een andere, multizintuiglijker, manier te beleven.

'Art Rocks: De finale', zaterdag 8 mei om 23.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Thuis
    00:30
    Dagelijkse kost
  • 23:30
    De popcast
    00:45
    Nachtlus
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:05
    Sex Stories
    01:00
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:50
    Mayans M.C.
    01:20
    How I Met Your Mother
  • 00:00
    MythBusters
    01:00
    All New Traffic Cops
  • 00:10
    Suits
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:05
    Ramona
    00:35
    SOS Piet
  • 00:10
    Stukken van mensen
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:20
    Modern Family
    00:50
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 23:45
    Hello Goodbye
    00:40
    Interior Design Masters
  • 00:05
    The Rookie
    00:55
    FBI: International
  • 00:13
    Trends@ Work Smarter
    00:29
    Business Branding
  • 00:10
    Jong geleerd
    00:32
    Zo doe je het!
  • 00:15
    Meesterlijke Klassiekers
    00:55
    Meat Timon
  • 23:50
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:05
    Scrubs
    00:55
    American Housewife
  • 23:50
    Pauw & De Wit
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 23:55
    De wereld rond met boeken
    00:25
    De Nachtzoen
  • 00:05
    The Nevermets
    01:00
    De Grannies van Amsterdam