8 finalisten strijden om winst muziekcompetitie 'Art Rocks' op bij BNNVARA

vrijdag 7 mei 2021

Hoe klinkt een kunstwerk? Welke sfeer roept een van Gogh op of wat is de soundtrack van een echte Frida Kahlo? Honderden muzikanten vertaalden wereldberoemde kunstwerken naar catchy popliedjes, emotionele rap of feministische ballads in de voorrondes van 'Art Rocks': de muziekcompetitie die muzikanten uitdaagt om muziek te maken bij een kunstwerk.

In veertien online museumrondes streden uiteindelijk 88 deelnemers met hun liedje over een door hun gekozen kunstwerk om een plekje in de felbegeerde finale. Uit deze museumrondes koos de jury, bestaande uit o.a muzikanten Sef, Kovacs, S10 en kunstkenner Heske ten Cate zeven finalisten. Het publiek stemde voor de achtste finalist om het gezelschap compleet te maken. Deze muzikanten zullen in een zinderende finale in Paradiso strijden om de eerste prijs. Wie lukt het om de jury te overtuigen en kroont zich tot de winnaar van 'Art Rocks'? De presentatie is in handen van Cesar Majorana en Dzifa Kusenuh.


De finale
De finale biedt een blik achter de schermen. Wie zijn deze deelnemers en hoe bereiden zij zich voor op hun optreden? Vanuit het hele land en alle genres hebben verschillende muzikanten een soundtrack gemaakt geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Er kan slechts één winnen. De eerste finalist is de band KEEK: met een totaal van 4981 stemmen werden zij de publieksfavoriet met hun track 'De Slaapkamer'. Alle finalisten zijn op 6 mei bekend. De winnaar van 'Art Rocks' krijgt een prijzenpakket met o.a. een geldprijs van €1000,- en studiotijd in de Wisseloord Studios.

Over 'Art Rocks'
'Art Rocks' is een landelijke muziekcompetitie die muzikanten in alle genres uitnodigt een soundtrack te maken geïnspireerd op een kunstwerk uit de collecties van Nederlandse topmusea. Muzikanten krijgen hiermee de kans om de associaties en emoties die een kunstwerk bij hen oproept, te vertalen naar een lied. Voor het publiek is de competitie een unieke gelegenheid om via muziek kunstwerken op een andere, multizintuiglijker, manier te beleven.

'Art Rocks: De finale', zaterdag 8 mei om 23.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    18:00
    Down The Road
  • 13:40
    Zomerbeelden
    16:45
    Roots of Life
  • 16:25
    Sisters
    16:35
    Kratts in het wild
  • 16:25
    SOS Piet XL
    17:05
    K3 Originals: De Reünie
  • 15:55
    Een huis vol
    16:55
    Ik Vertrek
  • 16:25
    S.W.A.T.
    18:25
    The Boss Baby: Family Business
  • 16:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:15
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 16:15
    Binnenstebuiten
    16:50
    'Allo 'Allo!
  • 16:10
    Friends
    16:35
    Huizenjagers
  • 15:50
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 16:15
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 16:00
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 16:30
    World's Most Evil Killers
  • 16:14
    Trends Talk
    16:48
    CEO van mijn leven
  • 16:23
    De perfecte werkplaats
    18:00
    Classics 55
  • 16:10
    Open Vuur
    16:55
    BBQ Vanavond?!
  • 16:20
    Death Valley
    17:15
    Agatha Raisin
  • 16:20
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 15:40
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    17:58
    Socutera
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal
  • 15:25
    Vechtmeisje
    16:40
    Klaas Kan Alles Kort