538 blijft nummer één in de ochtend

De '538 Ochtendshow met Frank Dane' is verreweg het best beluisterde programma tussen 6.00 en 10.00 uur. Het marktaandeel in 20-49 jaar in dit tijdvak is 20,3 % en daarmee staat 'De 538 Ochtendshow' op ruime voorsprong ten opzichte van de andere ochtendshows.
In 10+ is het marktaandeel 14,0 % en daarmee is de afstand tot de andere ochtendshows ook aanzienlijk. Wekelijks luisteren er 1,3 miljoen 20-49 jarigen naar de nieuwe ochtendshow van 538. Dit is nagenoeg hetzelfde aantal luisteraars dat 'Evers Staat Op' in dezelfde periode vorig jaar had. Het gehele marktaandeel van 538 stijgt van 10,1 % in december'18-januari'19 naar 10,5 % in januari-februari'19. Dit blijkt uit de vandaag door NLO/GfK gepubliceerde luistercijfers.
Menno de Boer – radio director 538: ‘We zijn trots dat we met 538 het marktleiderschap in de ochtend hebben vastgehouden en dat met een fonkelnieuwe show. Het neerzetten van een goede ochtendshow is een proces wat tijd nodig heeft, maar de eerste vruchten werpen zich duidelijk af. Frank en zijn team hebben een magische combinatie van scherpte op inhoud, humor en sfeer. We zijn apetrots op deze cijfers, die laten zien dat onze luisteraars de show omarmen.'
'De 538 Ochtendshow' met Frank Dane
Frank Dane presenteert samen met Jelte van der Goot, nieuwslezer Henk Blok, Hannelore Zwitserlood en Jelmer Gussinklo iedere ochtend 'De 538 Ochtendshow'. Giel de Winter (StukTV) en Britt Dekker zijn wekelijks met vaste bijdragen te horen. Frank sprak de afgelopen maanden in zijn uitzending met de meest actuele gasten waaronder Mark Rutte, Arjen Robben en Sven Kramer. Ook waren er live optredens van onder andere André Hazes, Gavin James, Krezip en Duncan Laurence. Om 9.00 uur bepalen luisteraars wat er gedraaid wordt tijdens 'Die Verrückte Halbe Stunde'. Deze wordt iedere vrijdag op unieke wijze aan elkaar gemixed door dj Chris Deluxe. Ook speelde Frank in februari het spel 'de Mystery BN'er', waarbij de luisteraar moest raden welke BN'er er aan de telefoon hing.
Bron: NLO/GfK, ma-vr 06.00-10.00 uur, 20-49 jaar, marktaandeel/weekbereik
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Proximus gaat opnieuw op zoek naar nieuw talent in 'Play that Song Open Stage'
- Kijkcijfers: donderdag 6 augustus 2026
- 'Proximus Presenteert: Antwerp Pride Live 2026' volledig in beeld
- NPO-manager geschorst na versturen dickpic
- Celien Hermans neemt deel aan nieuw seizoen van 'De Slimste Mens'
- Jamine verschijnt als zeemeermin en deelt het bijzondere verhaal achter haar transitie in 'B&B Zoekt Lief'
- NOS start nieuw Eredivisieseizoen
- Hondenasiel op stelten: Team 'Taakstraf' slaat weer toe!
- Camera’s volgen Beau Coppens van Zweden naar het podium van 'Tien Om Te Zien'
- Louis van Gaal en Danny Blind in 'Tussen de Palen' op Ziggo Sport
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO
Kijktip van de dag

Vanavond stellen de volgende vijf kanshebbers zich voor: Aaron Blommaert & Zoë Livay met 'Tranen van goud', Dana Winner met ' De stilte van de stad', DJ Licious x Milow met 'Forever Young', Gert Verhulst & James Cooke met 'Madiwodo' en Line De Dauw met 'Plankgas'. Ook deze artiesten maken hun opwachting: #LikeMe, KAMRAD, Glennis Grace, Rutger van Barneveld, Dressed Like Boys en Kat Deluna.
'VRT Zomerhit', om 20.55 uur op VRT 1.



































