'5 Dagen' volgende week: hoe dringen we het aantal verkeersdoden terug?

In de week van 1 mei staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift voor de verandering op verschillende locaties in Nederland.
Onderwerp van gesprek is de alarmerende stijging van het aantal verkeersdoden in Nederland.
Elk jaar raken meer dan 430.000 Nederlanders betrokken bij een verkeersongeval. In ruim 20.000 gevallen gaat het om ernstige verkeersgewonden. Het aantal personen dat overlijdt door de gevolgen van een ongeval is het afgelopen jaar sterk toegenomen.
Vorig jaar kwamen 737 mensen om het leven door een verkeersongeval, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Dat zijn er 155 meer dan een jaar eerder, en is daarmee het hoogste aantal verkeersdoden sinds 2008. Hoe is het met de verkeersveiligheid in Nederland gesteld? Wat voor mentaliteit is er in het verkeer? En wat doet het met je om zo’n ongeluk mee te maken, om dat te veroorzaken, of om iemand op die manier te verliezen?
In '5 Dagen' komen verschillende mensen aan het woord die te maken hebben gehad met de gevaren van het verkeer en de gevolgen daarvan. Maandag is Nancy Scholten te gast. In januari van dit jaar kwam haar zoon Darren om het leven bij een verkeersongeval. De auto waarin hij zat, werd aangereden door een bestuurder die vermoedelijk onder invloed was van drank en drugs. Dinsdag spreekt '5 Dagen' met Frank Frijns. Zijn dochter Yannick kwam in 2016 om het leven nadat ze werd aangereden door een onoplettende automobilist. Samen met Lauranne Jansen, de moeder van Yannick, heeft hij Stichting Yannick opgericht, om de dialoog aan te gaan over de risico’s van de afleiding van de mobiele telefoon in het verkeer. Woensdag staat in het teken van de andere kant van een ongeluk: dat van de veroorzaker. Sandra raakte een fietser met haar auto. De fietser kwam daarna te overlijden. De familie van het slachtoffer wilde graag met haar in contact komen. Vrijdag is Nelly Vollebregt van de Vereniging Verkeersslachtoffers te gast. Wat moet er gebeuren de om de verkeersveiligheid te verbeteren en het aantal onnodige verkeersslachtoffers te verminderen?
'5 Dagen 'over de stijging van het aantal verkeersdoden. Maandag 1 mei, dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdag 5 mei van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op donderdag 4 mei is er geen uitzending in verband met Dodenherdenking.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Slimste Mens ter Wereld' is terug: ontdek de kandidaten van de eerste week
- Emotionele exit voor Jasmijn Van Hoof in ‘De Verraders’: wordt Thomas Smith de nieuwe Verrader?
- Veelvuldig bekroond 'Putain' vanaf maandag op Play
- KRO-NCRV komt met nieuw microdrama 'Ella'
- Nieuw seizoen 'Vier Handen Op Eén Buik' over liefde, luiers en je eigen weg vinden in het moederschap
- Cartoon Network kondigt 'Tijd voor Avontuur: Side Quests' aan
- 'Dwars door de Pyreneeën': Andorra en de Gele Trein
- Finn en Jake verwelkomen je terug in het Land van Ooo!
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf Kort': Giovanni/Carmen
- 'Radar' maandag over smartwatches en fitnesstrackers
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT
Kijktip van de dag

Liveverslag van Frankrijk - België, de vierde wedstrijd van de Rode Duivels in groep 1 van Divisie A van de UEFA Nations League, vanuit het Stade de France in Parijs, Frankrijk.
'UEFA Nations League: Frankrijk-België', om 20.25 uur op VTM.



































