'5 Dagen' volgende week: hoe dringen we het aantal verkeersdoden terug?

In de week van 1 mei staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift voor de verandering op verschillende locaties in Nederland.
Onderwerp van gesprek is de alarmerende stijging van het aantal verkeersdoden in Nederland.
Elk jaar raken meer dan 430.000 Nederlanders betrokken bij een verkeersongeval. In ruim 20.000 gevallen gaat het om ernstige verkeersgewonden. Het aantal personen dat overlijdt door de gevolgen van een ongeval is het afgelopen jaar sterk toegenomen.
Vorig jaar kwamen 737 mensen om het leven door een verkeersongeval, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Dat zijn er 155 meer dan een jaar eerder, en is daarmee het hoogste aantal verkeersdoden sinds 2008. Hoe is het met de verkeersveiligheid in Nederland gesteld? Wat voor mentaliteit is er in het verkeer? En wat doet het met je om zo’n ongeluk mee te maken, om dat te veroorzaken, of om iemand op die manier te verliezen?
In '5 Dagen' komen verschillende mensen aan het woord die te maken hebben gehad met de gevaren van het verkeer en de gevolgen daarvan. Maandag is Nancy Scholten te gast. In januari van dit jaar kwam haar zoon Darren om het leven bij een verkeersongeval. De auto waarin hij zat, werd aangereden door een bestuurder die vermoedelijk onder invloed was van drank en drugs. Dinsdag spreekt '5 Dagen' met Frank Frijns. Zijn dochter Yannick kwam in 2016 om het leven nadat ze werd aangereden door een onoplettende automobilist. Samen met Lauranne Jansen, de moeder van Yannick, heeft hij Stichting Yannick opgericht, om de dialoog aan te gaan over de risico’s van de afleiding van de mobiele telefoon in het verkeer. Woensdag staat in het teken van de andere kant van een ongeluk: dat van de veroorzaker. Sandra raakte een fietser met haar auto. De fietser kwam daarna te overlijden. De familie van het slachtoffer wilde graag met haar in contact komen. Vrijdag is Nelly Vollebregt van de Vereniging Verkeersslachtoffers te gast. Wat moet er gebeuren de om de verkeersveiligheid te verbeteren en het aantal onnodige verkeersslachtoffers te verminderen?
'5 Dagen 'over de stijging van het aantal verkeersdoden. Maandag 1 mei, dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdag 5 mei van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op donderdag 4 mei is er geen uitzending in verband met Dodenherdenking.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dyantha Brooks presenteert nieuwe strategische kennisquiz 'Oog om Oog' op SBS6
- Nieuw seizoen van 'Body Cam' op Discovery
- '90 Day Fiancé: The Other Way' terug op TLC
- Kijkcijfers: woensdag 21 oktober 2026
- 'Kamp Fly': Acht jongeren op avontuur met Tom Waes en Fly
- 'Junior Eurovisie Songfestival 2026' zaterdag bij Zapp
- Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant': 'Ik heb hier geen zin in, ga weg!'
- 'Meldpunt Actueel' over migrantenouderen die noodzakelijke zorg mislopen
- Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar in 'De Verraders'
- 'De Zaak Alzheimer' van Erik van Looy in een Amerikaans jasje: 'Memory of a Killer' bij Play
- Radio 2 Eregalerij viert Bart Peeters en Dana Winner met feestelijke, muzikale avond
- NPO Klassiek en NPO Start presenteren 'De Gamemuziek Top 50'
- Ga met Radio Veronica mee op Het Nationale Vriendenweekend
- Bart (34) uit Apeldoorn kraakt Het Geluid van Qmusic en wint 36.000 euro
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum
Kijktip van de dag

De eerste tien halvefinalisten betreden het podium met een gloednieuwe act. De jury, met Karen Damen, James Cooke, Dan Karaty, Soundos El Ahmadi en Marc-Marie Huijbregts, kiest vijf acts die doorstoten naar de finale.
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.




































