'5 Dagen' volgende week: hoe dringen we het aantal verkeersdoden terug?

zondag 30 april 2023
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 1 mei staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift voor de verandering op verschillende locaties in Nederland.

Onderwerp van gesprek is de alarmerende stijging van het aantal verkeersdoden in Nederland.


Elk jaar raken meer dan 430.000 Nederlanders betrokken bij een verkeersongeval. In ruim 20.000 gevallen gaat het om ernstige verkeersgewonden. Het aantal personen dat overlijdt door de gevolgen van een ongeval is het afgelopen jaar sterk toegenomen.

Vorig jaar kwamen 737 mensen om het leven door een verkeersongeval, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Dat zijn er 155 meer dan een jaar eerder, en is daarmee het hoogste aantal verkeersdoden sinds 2008. Hoe is het met de verkeersveiligheid in Nederland gesteld? Wat voor mentaliteit is er in het verkeer? En wat doet het met je om zo’n ongeluk mee te maken, om dat te veroorzaken, of om iemand op die manier te verliezen?

In '5 Dagen' komen verschillende mensen aan het woord die te maken hebben gehad met de gevaren van het verkeer en de gevolgen daarvan. Maandag is Nancy Scholten te gast. In januari van dit jaar kwam haar zoon Darren om het leven bij een verkeersongeval. De auto waarin hij zat, werd aangereden door een bestuurder die vermoedelijk onder invloed was van drank en drugs. Dinsdag spreekt '5 Dagen' met Frank Frijns. Zijn dochter Yannick kwam in 2016 om het leven nadat ze werd aangereden door een onoplettende automobilist. Samen met Lauranne Jansen, de moeder van Yannick, heeft hij Stichting Yannick opgericht, om de dialoog aan te gaan over de risico’s van de afleiding van de mobiele telefoon in het verkeer. Woensdag staat in het teken van de andere kant van een ongeluk: dat van de veroorzaker. Sandra raakte een fietser met haar auto. De fietser kwam daarna te overlijden. De familie van het slachtoffer wilde graag met haar in contact komen. Vrijdag is Nelly Vollebregt van de Vereniging Verkeersslachtoffers te gast. Wat moet er gebeuren de om de verkeersveiligheid te verbeteren en het aantal onnodige verkeersslachtoffers te verminderen?

'5 Dagen 'over de stijging van het aantal verkeersdoden. Maandag 1 mei, dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdag 5 mei van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op donderdag 4 mei is er geen uitzending in verband met Dodenherdenking.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' - Wim Opbrouck (VTM)

We maken kennis met de vier duo’s die alles in de strijd zullen gooien om hun droom van een eigen restaurant waar te maken. De kandidaten bezoeken de panden waar ze binnenkort de eerste gasten mogen ontvangen, waarna ze de nieuwe juryleden leren kennen.

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 01:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    07:00
    Jokie
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:10
    Blind Getrouwd UK
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    Joe
    05:40
    'Tis the Season to Be Irish
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:00
    SOS Piet
  • 01:55
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 02:20
    Neighbours: A New Chapter
    01:45
    NCIS: Hawaii
  • 02:25
    The Fresh Prince of Bel-Air
    05:00
    Geen uitzending
  • 02:15
    The Real Housewives van het Zuiden
    06:55
    The Block Australia
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:25
    Cold Case
  • 02:28
    Herhalingslus
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 02:23
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:15
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 01:50
    Death in Paradise
    01:10
    Smother
  • 01:55
    First Dates Australia
    07:00
    Storage Wars
  • 02:35
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:00
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen
  • 01:20
    Nieuwsuur
    06:30
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen
  • 02:05
    Made in China
    06:55
    Pop Papierstad