'5 Dagen' volgende week: hoe dringen we het aantal verkeersdoden terug?

zondag 30 april 2023
Foto: © NTR/PowNed 2021

In de week van 1 mei staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift voor de verandering op verschillende locaties in Nederland.

Onderwerp van gesprek is de alarmerende stijging van het aantal verkeersdoden in Nederland.


Elk jaar raken meer dan 430.000 Nederlanders betrokken bij een verkeersongeval. In ruim 20.000 gevallen gaat het om ernstige verkeersgewonden. Het aantal personen dat overlijdt door de gevolgen van een ongeval is het afgelopen jaar sterk toegenomen.

Vorig jaar kwamen 737 mensen om het leven door een verkeersongeval, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Dat zijn er 155 meer dan een jaar eerder, en is daarmee het hoogste aantal verkeersdoden sinds 2008. Hoe is het met de verkeersveiligheid in Nederland gesteld? Wat voor mentaliteit is er in het verkeer? En wat doet het met je om zo’n ongeluk mee te maken, om dat te veroorzaken, of om iemand op die manier te verliezen?

In '5 Dagen' komen verschillende mensen aan het woord die te maken hebben gehad met de gevaren van het verkeer en de gevolgen daarvan. Maandag is Nancy Scholten te gast. In januari van dit jaar kwam haar zoon Darren om het leven bij een verkeersongeval. De auto waarin hij zat, werd aangereden door een bestuurder die vermoedelijk onder invloed was van drank en drugs. Dinsdag spreekt '5 Dagen' met Frank Frijns. Zijn dochter Yannick kwam in 2016 om het leven nadat ze werd aangereden door een onoplettende automobilist. Samen met Lauranne Jansen, de moeder van Yannick, heeft hij Stichting Yannick opgericht, om de dialoog aan te gaan over de risico’s van de afleiding van de mobiele telefoon in het verkeer. Woensdag staat in het teken van de andere kant van een ongeluk: dat van de veroorzaker. Sandra raakte een fietser met haar auto. De fietser kwam daarna te overlijden. De familie van het slachtoffer wilde graag met haar in contact komen. Vrijdag is Nelly Vollebregt van de Vereniging Verkeersslachtoffers te gast. Wat moet er gebeuren de om de verkeersveiligheid te verbeteren en het aantal onnodige verkeersslachtoffers te verminderen?

'5 Dagen 'over de stijging van het aantal verkeersdoden. Maandag 1 mei, dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdag 5 mei van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op donderdag 4 mei is er geen uitzending in verband met Dodenherdenking.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Door zijn moeilijke thuissituatie verblijft de veertienjarige Johnny in een instelling. Hij maakt deel uit van de bende van Luca en dealt drugs, maar stiekem droomt hij van een beter leven. Op een dag krijgt hij de beroemde acteur Antony als vaste klant. Er ontstaat een bijzondere band tussen de twee.

'Dealer', film uit 2021 met oa. Ben Segers en Veerle Baetens, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    01:10
    VRT NWS laat
  • 23:45
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 00:00
    Huis Gemaakt
    01:10
    Geen uitzending
  • 22:20
    Wanted
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:30
    The Forever Purge
    00:15
    Dave
  • 22:30
    Twins
    00:25
    Mee met de Flikken
  • 23:45
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 23:55
    De Planckaerts
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:25
    Achter De Schermen: Masterclasses
  • 23:50
    Criminal Minds
    02:25
    Geen uitzending
  • 22:30
    Ready Player One
    01:10
    Blood & Treasure
  • 23:55
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
    01:45
    48 Hours to Buy
  • 23:35
    My Life is Murder
    00:25
    The Spencer Sisters
  • 00:03
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 23:52
    Mijn tuin
    00:11
    Hobbyklus
  • 00:00
    Guillaume's Paris
  • 23:50
    The Doctor Blake Mysteries
    01:45
    Midsomer Murders
  • 00:05
    Below Deck
    01:00
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 00:05
    Eurovisie Songfestival
    01:22
    NOS Journaal
  • 23:30
    A Woman of Substance
    00:20
    De Nachtzoen
  • 00:05
    First Dates
    03:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal