'5 Dagen' volgende week: hoe dringen we het aantal verkeersdoden terug?

In de week van 1 mei staat de gele bus van het NPO Radio 1-programma '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en Ajouad El Miloudi en verslaggever Mirthe van der Drift voor de verandering op verschillende locaties in Nederland.
Onderwerp van gesprek is de alarmerende stijging van het aantal verkeersdoden in Nederland.
Elk jaar raken meer dan 430.000 Nederlanders betrokken bij een verkeersongeval. In ruim 20.000 gevallen gaat het om ernstige verkeersgewonden. Het aantal personen dat overlijdt door de gevolgen van een ongeval is het afgelopen jaar sterk toegenomen.
Vorig jaar kwamen 737 mensen om het leven door een verkeersongeval, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Dat zijn er 155 meer dan een jaar eerder, en is daarmee het hoogste aantal verkeersdoden sinds 2008. Hoe is het met de verkeersveiligheid in Nederland gesteld? Wat voor mentaliteit is er in het verkeer? En wat doet het met je om zo’n ongeluk mee te maken, om dat te veroorzaken, of om iemand op die manier te verliezen?
In '5 Dagen' komen verschillende mensen aan het woord die te maken hebben gehad met de gevaren van het verkeer en de gevolgen daarvan. Maandag is Nancy Scholten te gast. In januari van dit jaar kwam haar zoon Darren om het leven bij een verkeersongeval. De auto waarin hij zat, werd aangereden door een bestuurder die vermoedelijk onder invloed was van drank en drugs. Dinsdag spreekt '5 Dagen' met Frank Frijns. Zijn dochter Yannick kwam in 2016 om het leven nadat ze werd aangereden door een onoplettende automobilist. Samen met Lauranne Jansen, de moeder van Yannick, heeft hij Stichting Yannick opgericht, om de dialoog aan te gaan over de risico’s van de afleiding van de mobiele telefoon in het verkeer. Woensdag staat in het teken van de andere kant van een ongeluk: dat van de veroorzaker. Sandra raakte een fietser met haar auto. De fietser kwam daarna te overlijden. De familie van het slachtoffer wilde graag met haar in contact komen. Vrijdag is Nelly Vollebregt van de Vereniging Verkeersslachtoffers te gast. Wat moet er gebeuren de om de verkeersveiligheid te verbeteren en het aantal onnodige verkeersslachtoffers te verminderen?
'5 Dagen 'over de stijging van het aantal verkeersdoden. Maandag 1 mei, dinsdag 2 mei, woensdag 3 mei en vrijdag 5 mei van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Op donderdag 4 mei is er geen uitzending in verband met Dodenherdenking.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Proximus gaat opnieuw op zoek naar nieuw talent in 'Play that Song Open Stage'
- Kijkcijfers: donderdag 6 augustus 2026
- 'Proximus Presenteert: Antwerp Pride Live 2026' volledig in beeld
- NPO-manager geschorst na versturen dickpic
- Celien Hermans neemt deel aan nieuw seizoen van 'De Slimste Mens'
- Hondenasiel op stelten: Team 'Taakstraf' slaat weer toe!
- Camera’s volgen Beau Coppens van Zweden naar het podium van 'Tien Om Te Zien'
- Louis van Gaal en Danny Blind in 'Tussen de Palen' op Ziggo Sport
- Kleurrijke nazomer bij MAX met drie bloemencorso’s
- Dit is de tussenstand voor de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2026
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50'
Kijktip van de dag

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?
'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.



































