'5 Dagen' met Extinction Rebellion in aanloop naar het A12-protest

In aanloop naar het protest op de A12 duikt '5 Dagen' in de wereld van Extinction Rebellion. De organisatie groeit en steeds meer BN'ers sluiten zich aan, maar wie zitten er achter deze beweging?
In de gele bus van '5 Dagen' (NTR/PowNed) met presentatoren Jo van Egmond en verslaggever Mirthe van der Drift vertellen vier activisten hun persoonlijke verhaal.
Op zaterdag 28 januari wil Extinction Rebellion opnieuw demonstreren bij de A12 bij Den Haag. Naar verwachting zullen daar ongeveer 1000 activisten samenkomen om de weg te blokkeren en daarmee wordt dit het grootste protest van de Nederlandse tak van Extinction Rebellion tot op heden.
Extinction Rebellion kent een variatie aan leden uit verschillende delen van het land, die allemaal een andere achtergrond en verschillende beweegredenen hebben. Maandag is Mark (52) uit Amsterdam te gast, een van de organisatoren van de A12-actie. Verder praat '5 Dagen' deze week met Petra (57) uit Helmond, Koen (35) uit Amsterdam en Raki (39) uit Den Haag over hun beweegredenen, de organisatie en de komende actie.
Waar komt die drang om te protesteren vandaan? Hoe beleven zij een protest? Gaan sommige acties niet te ver? En wat voor reacties krijgen ze? Verslaggever Mirthe van der Drift nam een kijkje bij de voorbereidingen van het protest.
'5 Dagen' in aanloop naar het A12-protest van Extinction Rebellion. Maandag 23 januari, dinsdag 24 januari, donderdag 26 januari en vrijdag 27 januari van 20.00 tot 20.30 uur op NPO Radio 1. Woensdag is er geen uitzending. Op vrijdag is de presentatie in handen van Ajouad El Miloudi.
'5 Dagen' met Extinction Rebellion, maandag 23, dinsdag 24, donderdag 26 en vrijdag 27 januari tussen 20.00 en 20.30 uur bij de NTR op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Herman van der Zandt brengt Oranje-iconen opnieuw samen in WK-special van 'De Reünie'
- Dit is de tweede finalist van 'Huis Gemaakt'
- Kijkcijfers: 5, 6 en 7 juni 2026
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Pickx+ Sport presenteert 'Herinneringen aan 2018'
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.
'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.



































