'3Lab We Are Fucked': wat als je doodsbang bent voor de toekomst?

In Nederland maken 200.000 jongeren zich zorgen over de ondergang van de wereld en de grote klimaatrampen die ze misschien mee gaan maken. Zij leren van Greta Thunberg dat de wereld vergaat als we zo doorgaan.
Klimaatdepressie en eco-anxiety zijn sinds kort officiële diagnoses. Onder deze tieners en twintigers van nu leeft sterk het gevoel dat zij de rotzooi moeten opruimen voor de generaties vóór hen. In de korte documentaire 'We Are Fucked' zien we drie jongeren die hun klimaatzorgen omzetten in actie. Hoe ver gaan ze daarin en hoe eenzaam is hun strijd?
Robin (26) is één van de kartrekkers van actiegroep Extinction Rebellion. Hen strijdt voor een rechtvaardige en schone mode-industrie. Hen gaat in diens blote borsten in de etalage van de H&M staan waar hen zich vastlijmt aan de winkelruit, om aandacht te vragen voor greenwashing van de fast fashion keten. (Robin identificeert zich als non-binair persoon en wordt graag aangesproken met hen, hun of die.)
Melih (16) leeft in twee werelden. Aan de ene kant de wereld van zijn Turkse ouders, zijn vader is klimaatontkenner en bij zijn moeder moet hij vlees eten, en zijn vrienden in Amstelveen. Aan de andere kant de wereld van Fridays for Future. Met zijn vrienden bij dit platform voor scholieren gaat hij naar stakingen en bijeenkomsten. Samen organiseren ze klimaatacties.
Armando (21 jaar, hij/hem) ging net als zijn vader en broertje technische bedrijfskunde studeren, maar zag al snel dat de 'bedrijfskundige manier' niet de oplossing is voor het klimaatprobleem. Hij stopte zijn studie en sloot zich aan bij Extinction Rebellion. Sindsdien heeft hij menig grote actie georganiseerd. Omdat hij het zo belangrijk vindt dat er iets verandert, steekt Armando al zijn tijd in klimaatacties. Hij werkt zó hard, dat het hem onlangs te veel werd. Lukt het hem om een burn-out voor te blijven?
'We Are Fucked 'laat de kijker achter met een dubbel gevoel. Is het wel gezond dat jongeren op deze leeftijd al zó bezig zijn met de klimaatcrisis? Kan je nog wel jong zijn als je je constant druk maakt over de gevolgen van de klimaatcrisis? Of hebben deze jongeren gelijk en zou het niet beter zijn als we de opwarming van de aarde allemaal zo serieus zouden nemen? We Are Fucked is een documentaire over het grootste probleem van deze tijd en de druk die dit op een opgroeiende generatie legt.
Over de maker
Eef Hilgers (1988) richt zich als maker vooral op de invloed die het internet en nieuwe technologieën hebben op onze samenleving en gedrag. Ze studeerde af met Een meisje, jij weet zelf (IDFA 2012, TENT Academy Award 2012) over meisjes die via YouTube actief hun eigen nieuwe identiteit proberen vorm te geven. Ze maakte Lieve k#ttelefoon (IDFA 2014) over de haat liefde verhouding van een puber met haar telefoon, SHAME/FAME over de verhalen achter online viral videos en #pestverhaal over online pesten. De laatste ontving een special mention van de kinderjury tijdens de Berlinale 2019 en werd genomineerd als beste jeugddocumentaire op Cinkekid 2019.
'3Lab We Are Fucked', zondag 18 april om 23.40 uur bij de VPRO op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Armenië wint Junior Songfestival, Nederlandse Maria eindigt als achtste
- Dit is de winnaar van 'Heel Holland Bakt Kids'
- Wat als alles wat je dacht te weten over monsters niet waar blijkt te zijn?
- Deelnemende bands nieuw seizoen 'The Tribute - Battle of the Bands' bekend
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Maandag in 'Blind Getrouwd': Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan?
- Margriet Hermans gaat dwars tegen de groep in tijdens missie in 'De Verraders'
- Dit kookt Jeroen Meus deze week in 'Dagelijkse Kost'
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Willeke Alberti komt naar 'FM op 5'
- 'Sander tegen de Tijd' is terug: dit jaar samen tegen Sander!
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz
Kijktip van de dag

Wordt Shauna een van de nieuwe verraders? Als ze bezwijkt voor de verleiding, zijn de verraders terug met drie. En dat zal nodig zijn, want de munt van de waarheid komt in het spel.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.




































