'2Doc: Vrankrix en het Amst€rdamse Rijk' bij de NTR

dinsdag 21 april 2020

De Amsterdamse binnenstad is in transitie. Projectontwikkelaars van vijfsterrenhotels en luxe appartementen kopen bewoners uit en maken de buurt tot een toeristen-walhalla waarin nauwelijks oog meer is voor Amsterdammers.

Er is één klein stadsdorpje dat weigert te zwichten voor het grote geld: de wereldverbeteraars van Vrankrijk.


In 'Vrankrix en het Amst€rdamse Rijk' duikt regisseur Annegriet Wietsma in de activistische underground-scene van het beroemde pand Vrankrijk in de Amsterdamse Spuistraat. Nooit eerder mocht hier worden gefilmd. Met deze documentaire biedt de regisseur een uniek inkijkje in een gesloten subcultuur. Het resultaat is een luchtig en komisch portret van de eigenzinnige bewoners en gebruikers van dit voormalige kraakpand. Het is één van de laatste anarchistische bolwerken in het centrum dat weerstand blijft bieden tegen de toenemende hebzucht.

Solidariteit, do-it-yourself, globalisering, queer, de vluchtelingenproblematiek, hiphop, punk: alles komt samen in deze kleine microkosmos. Het 'dorpje van barbaren' raakt letterlijk steeds geïsoleerder. Het moderne, onverzadigbare verlangen naar consumeer-meer-meren staat in schril contrast met de volledig andere leefstijl van deze idealistische activisten, voor wie 'deeleconomie' ook echt delen betekent, in plaats van een lucratief verdienmodel.

De strip Asterix en de Romeinse Lusthof dient als inspiratiebron voor 'Vrankrix en het Amst€rdamse rijk': het kleine Gallische dorpje dat omringd dreigt te raken door Romeinse hoogbouw met hotels, speelpaleizen en toeristen. Maak kennis met Autonomix, Dynamix, Easyfix, Nononsex, Cockadoodledix, Tattootix en Globalixa in hun verzet tegen de aanbidding van het grote geld.

Regie: Annegriet Wietsma
Productie: Witfilm

'2Doc: Vrankrix en het Amst€rdamse Rijk', woensdag 22 april om 23.05 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

Axel vormt een duo met actrice Sandrine André, terwijl Jacques samen met acteur Roel Vanderstukken probeert de beste verborgen parels voor een prikje op de kop te tikken. Ze trekken daarvoor naar een van de grootste antiek- en brocantemarkten van Europa.

'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    00:10
    Journaallus
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    00:45
    Nachtlus
  • 08:40
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    21:00
    Geen uitzending
  • 08:35
    Move On
    01:05
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    02:15
    De Tafel van Tine
  • 08:20
    Geen uitzending
    02:20
    This Is Us
  • 08:35
    Seal Team
    01:20
    Bar Rescue
  • 08:40
    Smossen Mag
    01:40
    Botched
  • 08:25
    Fear Thy Neighbour
    01:15
    FBI
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:46
    De kunstenaar
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:35
    Meat Timon
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 07:55
    Midsomer Murders
    02:35
    The Count of Monte Cristo
  • 08:10
    The Kardashians
    02:10
    Cougar Town
  • 08:40
    Goedemorgen Nederland
    02:00
    EenVandaag
  • 08:35
    MAX Geheugentrainer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:43
    Rita & Krokodil
    02:40
    BRANDMERK - Kind van een Vermoorde Ouder