'2Doc: Tussen vis en staal' bij BNNVARA op NPO 2

Voetbalclub Telstar uit IJmuiden is een absolute underdog in het Nederlandse betaalde voetbal. De flamboyante, ambitieuze voetbalclub probeert onder de rook van Hoogovens zowel sportief als financieel overeind te blijven in de wereld van betaald voetbal.
Telstar is meer dan een biertje langs de lijn, joelen en voetbal kijken: Telstar is een club van het volk. Maar in het seizoen 2020-2021 zijn de tribunes grotendeels leeg vanwege corona. In deze periode volgde documentairemaker Joris Postema een jaar lang het wel en wee binnen de club en met name hoofdtrainer Andries Jonker en voorzitter Pieter de Waard die in hun ambities zowel naast als tegenover elkaar staan. Hoe overleeft een club in zwaar weer? Wat betekent het voor de gemeenschapszin, de ambities van de spelers, de vechtlust van de club en de supporters? Lukt het Telstar, dat op miraculeuze wijze al sinds de oprichting in 1963 het hoofd boven water heeft weten te houden, opnieuw te overleven?
Haar maatschappelijke bestaansrecht ontleent de club aan een uitzonderlijke groep mensen, die met inventiviteit, humor, dromen en verantwoordelijkheid het onderscheid maken. ‘Ongeslagen in Europa sinds 1963!’ De eigenzinnige voorzitter Pieter de Waard (62) wil, net als zijn vader, de club vooral behoeden van de ondergang en verzint voortdurend ludieke acties om mensen bij de club te betrekken. Hij verzint een parfumlijn, verpakt hoogstpersoonlijk de pakketten uit de fanshop en hij weet bondscoach Louis van Gaal te verleiden om als hoofdprijs op te treden in een clubloterij.
Ondertussen werkt trainer Andries Jonker (59) keihard aan de sportieve ambities met een spelersgroep die zich voornamelijk richt op één ding; een contract verdienen in een hogere divisie. Voor de spelers is Telstar geen doel op zich maar vooral een springplank, een kans naar hoger, beter, meer. Maar hoe hoger Telstar voetbalt, des te groter wordt ook de uitdaging om het hoofd financieel en organisatorisch boven water te houden. De verlichting op het trainingsveld is hard aan vervanging toe, maar wie gaat dat betalen? Voor Andries Jonker - met clubs als Bayern München, Barcelona en Arsenal achter zijn naam- is het lastig schakelen naar het niveau van de Eerste divisie. Hij is iedere dag bezig met de professionalisering van de club, sportief succes is zijn absolute doel. Onder het motto 'doe maar normaal' leidt Andries Jonker zijn spelers op tot respectvolle voetballers én burgers. De getalenteerde verdediger Redouan El Yaakoubi (26) traint met evenveel bezieling als dat hij zich inzet voor zijn stichting Durf te Dromen. Het ondersteunen van kinderen in hun persoonlijke ontwikkeling wisselt Redouan af met dagelijkse ritjes naar IJmuiden, carpoolend met verdedigende middenvelder Anass Najah (24). Anass vindt de tijd rijp voor een carrièrestap en heeft, om de overstap naar een nieuwe club af te dwingen, niet bijgetekend voor een nieuw contract bij Telstar. Terwijl rechtsback Ilias Bronkhorst (24) in een sushi-restaurant werkt om rond te komen en zorg draagt voor zijn 85-jarige vader, weet door te dringen tot het basiselftal.
‘2Doc: Tussen Vis en Staal’ is een coproductie van DOXY en BNNVARA, in samenwerking met CoBO en het Nederlands Filmfonds. Een Teledoc is een lange documentaire met een eigentijds Nederlands onderwerp dat op een prikkelende, toegankelijke en cinematografische manier wordt verteld en bestemd is voor een groot publiek.
'2Doc: Tussen Vis en Staal', donderdag 24 februari om 22.15 uur bij BNNVARA op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Stefan de Walle draagt na 15 jaar het grote boek over aan zijn opvolger en neemt afscheid van 'Het Sinterklaasjournaal'
- Kijkcijfers: dinsdag 15 september 2026
- Kijkcijfers: 'Nonkels' start derde seizoen met recordcijfer van 647.000 kijkers
- Frontale confrontatie in 'De Verraders': Verrader Marc-Marie onder vuur over vijfde schild
- Margriet en Celien Hermans, Jan Jaap van der Wal, Jacques Vermeire en Nina Derwael herbeleven eigen ingreep in 'De Operatiekamer'
- Exclusief ontwaken in Knokke, Bentley schittert op terras van La Réserve
- Axel Daeseleire eet 20.000 calorieën, wordt een dikke zeemeermin en krijgt de spanking van zijn leven
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Meditation Island, gevreesde beeptest en valse noten in 'Bockie Gaat Naar School'
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
Multimedia SPOTLIGHT
-
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro
Kijktip van de dag

Van overbezorgde ouders en lastige schoonfamilie tot gênante nonkels en verplichte familiefeesten: Jade Mintjens duikt in het Belgische familieleven.
'Jade en de Belgen', om 21.15 uur op Play.



































