'2Doc: The Forum' maandag bij de VPRO

zondag 19 januari 2020

Marcus Vetter kreeg als eerste filmmaker toegang achter de schermen van het World Economic Forum in Davos. Tijdens deze jaarlijkse bijeenkomst, die op 21 januari weer van start gaat, reizen kopstukken uit de internationale politiek, het bedrijfsleven en de academische wereld af naar Zwitserland met het doel om samen de wereld te verbeteren.

Maar verander je de status quo als voor de belangrijke gesprekken steeds alleen de wereldtop is uitgenodigd?


Staatshoofden als Trump, May, Merkel, Bolsonaro, CEO’s van grote bedrijven en NGO’s komen samen op het World Economic Forum (WEF) in Davos om de hete hangijzers van de wereldpolitiek te bespreken De wereld verbeteren door dialoog, dat is de visie van Klaus Schwab, de 81-jarige oprichter van de jaarlijkse bijeenkomst. Behalve de intieme gesprekken tussen wereldleiders toont The Forum de inspanningen van activisten als Greta Thunberg en Rutger Bregman die het WEF gebruiken om discussies over klimaatverandering, duurzaam ondernemen en populisme op scherp zetten. Alles voor een ‘betere wereld’, maar hoe effectief is dit netwerk van de elite?

Regie: Marcus Vetter, Gebr. Beetz Filmproduktion een internationale coproductie met o.a. VPRO.

'2Doc: The Forum', maandag 20 januari om 22.10 uur op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Volgens de recentste cijfers van de WHO zijn 160 miljoen kinderen en jongeren tussen de 5 en de 19 jaar echt obees. In de EU zijn 33% van de kinderen obees. Velen beseffen niet wat ultrabewerkt voedsel met het lichaam doet. En als je overal om je heen reclame ziet voor ongezonde producten, dan is het ook veel moeilijker om andere keuzes te maken. Twee Spanjaarden die naar de VS verhuisden, zagen meteen wat die andere eetcultuur deed met hun lichaam. Ze willen nu anderen helpen om niet in diezelfde val te trappen.

'Telefacts', om 22.50 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Flikken
    06:00
    In bed met Olly
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 17:10
    De Faker
    06:00
    Tik Tak
  • 16:35
    Code van Coppens
    02:10
    Geen uitzending
  • 16:55
    Blind Getrouwd UK
    02:15
    Geen uitzending
  • 15:25
    Cats
    01:40
    Geen uitzending
  • 17:20
    Baywatch
    01:05
    Geen uitzending
  • 17:10
    The Christmas Chalet
    05:00
    Christmas in Scotland
  • 16:55
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 16:55
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
    02:05
    De Tafel van Tine
  • 17:00
    How to Get Away With Murder
    02:00
    Neighbours: A New Chapter
  • 17:10
    The Fresh Prince of Bel-Air
    02:20
    Geen uitzending
  • 16:35
    A Place in the Sun
    02:35
    Big Miracles
  • 17:00
    Hailey Dean Mystery: A Will to Kill
    02:15
    Geen uitzending
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:14
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 16:35
    Ainsley Eats The Streets
    02:15
    De Gastentafel
  • 16:45
    Call the Midwife
    02:20
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
  • 16:45
    American Pickers
    02:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 17:10
    Tijd voor Max
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 17:10
    De slimste mens
    02:10
    Nieuwsuur
  • 17:05
    Junior Songfestival presents: finalisten 2025
    02:35
    Verward