'2Doc: Sisterhood': intieme verhalen over vrouw-zijn, ongemakkelijkheden en confrontaties

Waarom voelen vrouwen ondanks het #metoo-tijdperk en de body positivity-beweging nog steeds ongemak bij het bespreken van bepaalde onderwerpen? Wat betekent vrouw-zijn anno nu? En welke dagelijkse confrontaties komen daarbij kijken?
In '2Doc: Sisterhood' gaat filmmaakster Sophie Dros in gesprek met vier uitgesproken vrouwen en een groep jonge meiden. Zij durven zich uit te spreken over onderwerpen die we normaal gesproken liever ontwijken, zoals het oordelen over elkaar, heimelijke verlangens, nare ervaringen in het verleden en grensoverschrijdend gedrag. Ook ongewenste dickpics en het klinisch blauwe bloed in maandverbandreclames passeren de revue. Tijdens het filmen deelt Sophie ook haar eigen intieme ervaringen en betrekt de mensen achter de camera bij de vraagstukken.
In de documentaire spreekt Sophie met vier eigentijdse vrouwen van rond de dertig: fotograaf en journalist Tatjana Almuli, kostuumontwerpster Anne-Rixt Gast, professionele bodybuilder Maria Wattel en lingeriemodel en tv-ster Jamecia Baker. Met ieder van hen gaat zij een open en gelijkwaardig gesprek aan, zonder ethische of vooraf opgelegde regels en zonder blad voor de mond. Ook praat zij met de volgende generatie vrouwen: Mimi, Redecia, Lou, Dua en Nina. Vijf jonge meiden die nu nog nuchter in het leven staan, maar tegelijkertijd al soortgelijke ervaringen hebben gehad en eigen ideeën hebben over vrouw-zijn. De documentaire laat zien hoe belangrijk het is bepaalde onderwerpen uit de taboesfeer te halen en het gesprek hierover te voeren. Want is het niet gezonder of zelfs bevrijdend als we opgroeien in een wereld waarin we ervaren dat anderen ook deze ongemakkelijkheden, ervaringen en confrontaties meemaken?
Sophie maakt zichzelf en het maakproces onderdeel van de film. Want ook de mensen achter de camera lopen tegen de besproken vraagstukken aan. Wat weet de cameraman over de menstruatiecyclus? En heeft de geluidsman zich weleens geïntimideerd gevoeld door een vrouw? Zo onderzoekt Sophie samen met de vrouwen, jonge meiden en haar crew hoe ze het beeld van vrouw-zijn bloot kan leggen en bij kan dragen aan een meer genuanceerd beeld voor de nieuwe generatie.
'2Doc: Sisterhood' is een coproductie van HALAL en BNNVARA, in samenwerking met CoBO.
'2Doc: Sisterhood' is op Internationale Vrouwendag op dinsdag 8 maart om 22.30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien': 'We gaan de muziek laten spreken'
- Nieuw seizoen van 'In The Eye of the Storm' op Discovery
- Kijkcijfers: donderdag 16 juli 2026
- Wellnessmoment tussen Jelle en Sara krijgt onverwachte wending in 'B&B Zoekt Lief': 'Dat is eigenlijk mijn ex'
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- De 'Au Pairs' nemen bijna afscheid van Canada
- Dit zie je in maandag 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe reeks 'MAX Vakantieman': tips, trends en valkuilen voor vakantiegangers
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Tilburg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
- Maarten & Dorothee zijn terug met een nieuw seizoen van 'De 10 Meest Gegoogelde Vragen Over…'
- Qmusic-dj’s Tom & Joe lanceren zomerhit 'Marchar' met Rolf Sanchez
Multimedia SPOTLIGHT
-
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy
Kijktip van de dag

Pol baalt omdat hij een week moet gaan logeren bij zijn schoonmoeder. Van collega Juul krijgt hij de tip een depressie voor te wenden. Pol doet dit, maar raakt verstrikt in zijn eigen spel. Marc heeft een nieuwe hobby: filmen. Hij wil per se een filmpje maken voor 'Videodinges'.
'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.



































