'2Doc: Sisterhood': intieme verhalen over vrouw-zijn, ongemakkelijkheden en confrontaties

maandag 7 maart 2022

Waarom voelen vrouwen ondanks het #metoo-tijdperk en de body positivity-beweging nog steeds ongemak bij het bespreken van bepaalde onderwerpen? Wat betekent vrouw-zijn anno nu? En welke dagelijkse confrontaties komen daarbij kijken?

In '2Doc: Sisterhood' gaat filmmaakster Sophie Dros in gesprek met vier uitgesproken vrouwen en een groep jonge meiden. Zij durven zich uit te spreken over onderwerpen die we normaal gesproken liever ontwijken, zoals het oordelen over elkaar, heimelijke verlangens, nare ervaringen in het verleden en grensoverschrijdend gedrag. Ook ongewenste dickpics en het klinisch blauwe bloed in maandverbandreclames passeren de revue. Tijdens het filmen deelt Sophie ook haar eigen intieme ervaringen en betrekt de mensen achter de camera bij de vraagstukken.


In de documentaire spreekt Sophie met vier eigentijdse vrouwen van rond de dertig: fotograaf en journalist Tatjana Almuli, kostuumontwerpster Anne-Rixt Gast, professionele bodybuilder Maria Wattel en lingeriemodel en tv-ster Jamecia Baker. Met ieder van hen gaat zij een open en gelijkwaardig gesprek aan, zonder ethische of vooraf opgelegde regels en zonder blad voor de mond. Ook praat zij met de volgende generatie vrouwen: Mimi, Redecia, Lou, Dua en Nina. Vijf jonge meiden die nu nog nuchter in het leven staan, maar tegelijkertijd al soortgelijke ervaringen hebben gehad en eigen ideeën hebben over vrouw-zijn. De documentaire laat zien hoe belangrijk het is bepaalde onderwerpen uit de taboesfeer te halen en het gesprek hierover te voeren. Want is het niet gezonder of zelfs bevrijdend als we opgroeien in een wereld waarin we ervaren dat anderen ook deze ongemakkelijkheden, ervaringen en confrontaties meemaken?

Sophie maakt zichzelf en het maakproces onderdeel van de film. Want ook de mensen achter de camera lopen tegen de besproken vraagstukken aan. Wat weet de cameraman over de menstruatiecyclus? En heeft de geluidsman zich weleens geïntimideerd gevoeld door een vrouw? Zo onderzoekt Sophie samen met de vrouwen, jonge meiden en haar crew hoe ze het beeld van vrouw-zijn bloot kan leggen en bij kan dragen aan een meer genuanceerd beeld voor de nieuwe generatie.

'2Doc: Sisterhood' is een coproductie van HALAL en BNNVARA, in samenwerking met CoBO.

'2Doc: Sisterhood' is op Internationale Vrouwendag op dinsdag 8 maart om 22.30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Overdag lijkt iedereen in Japan netjes in de pas te lopen. Maar ‘s nachts gaan er vele remmen los. We nemen u mee naar het nachtleven in Tokio. Naar een club van moderne geisha’s, naar gezelschapsheren in clubs voor dames. We leren ook een meidengroep kennen waarvan de leden drie keer zoveel verdienen als de gemiddelde Japanner. En heel triest ook; er is een hele buurt waar tieners allemaal samen op straat leven omdat ze gevlucht zijn voor huiselijk geweld.

'Telefacts Zomer', om 22.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:00
    Clips
  • 13:35
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Stanley Tucci: Searching for Italy
  • 17:00
    Hilly-Skate
    17:25
    Schijtluizen
  • 17:05
    Aspe
    18:15
    De kotmadam
  • 16:05
    My Kitchen Rules New Zealand
    17:25
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
  • 17:10
    9-1-1
    18:05
    The Goldbergs
  • 16:55
    Stargate SG-1
    17:50
    All New Traffic Cops
  • 16:35
    Suits
    17:30
    ER
  • 16:50
    SOS Piet
    17:25
    Bompa
  • 17:00
    Lang Leve de Liefde
    17:30
    Het Blok
  • 17:00
    Manifest
    17:55
    Fire Country
  • 17:10
    Two and a Half Men
    17:40
    3rd Rock From the Sun
  • 17:10
    Hello Goodbye
    18:05
    Sort Your Life Out
  • 16:15
    Swipe Left or Death
    18:35
    Murdered at First Sight
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:16
    Kan ik het ook?
    18:00
    Roger
  • 17:10
    Comfort Food
    17:30
    Lekker Messy
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:55
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 13:35
    NOS Tour de France 2026
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:15
    Samen Digitaal
    17:25
    Kunst in het Wild
  • 16:50
    Brugklas marathon
    17:45
    Checkpoint