'2Doc: Sisterhood': intieme verhalen over vrouw-zijn, ongemakkelijkheden en confrontaties

Waarom voelen vrouwen ondanks het #metoo-tijdperk en de body positivity-beweging nog steeds ongemak bij het bespreken van bepaalde onderwerpen? Wat betekent vrouw-zijn anno nu? En welke dagelijkse confrontaties komen daarbij kijken?
In '2Doc: Sisterhood' gaat filmmaakster Sophie Dros in gesprek met vier uitgesproken vrouwen en een groep jonge meiden. Zij durven zich uit te spreken over onderwerpen die we normaal gesproken liever ontwijken, zoals het oordelen over elkaar, heimelijke verlangens, nare ervaringen in het verleden en grensoverschrijdend gedrag. Ook ongewenste dickpics en het klinisch blauwe bloed in maandverbandreclames passeren de revue. Tijdens het filmen deelt Sophie ook haar eigen intieme ervaringen en betrekt de mensen achter de camera bij de vraagstukken.
In de documentaire spreekt Sophie met vier eigentijdse vrouwen van rond de dertig: fotograaf en journalist Tatjana Almuli, kostuumontwerpster Anne-Rixt Gast, professionele bodybuilder Maria Wattel en lingeriemodel en tv-ster Jamecia Baker. Met ieder van hen gaat zij een open en gelijkwaardig gesprek aan, zonder ethische of vooraf opgelegde regels en zonder blad voor de mond. Ook praat zij met de volgende generatie vrouwen: Mimi, Redecia, Lou, Dua en Nina. Vijf jonge meiden die nu nog nuchter in het leven staan, maar tegelijkertijd al soortgelijke ervaringen hebben gehad en eigen ideeën hebben over vrouw-zijn. De documentaire laat zien hoe belangrijk het is bepaalde onderwerpen uit de taboesfeer te halen en het gesprek hierover te voeren. Want is het niet gezonder of zelfs bevrijdend als we opgroeien in een wereld waarin we ervaren dat anderen ook deze ongemakkelijkheden, ervaringen en confrontaties meemaken?
Sophie maakt zichzelf en het maakproces onderdeel van de film. Want ook de mensen achter de camera lopen tegen de besproken vraagstukken aan. Wat weet de cameraman over de menstruatiecyclus? En heeft de geluidsman zich weleens geïntimideerd gevoeld door een vrouw? Zo onderzoekt Sophie samen met de vrouwen, jonge meiden en haar crew hoe ze het beeld van vrouw-zijn bloot kan leggen en bij kan dragen aan een meer genuanceerd beeld voor de nieuwe generatie.
'2Doc: Sisterhood' is een coproductie van HALAL en BNNVARA, in samenwerking met CoBO.
'2Doc: Sisterhood' is op Internationale Vrouwendag op dinsdag 8 maart om 22.30 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wie heeft de beste keuken en eetkamer in 'Huis Gemaakt'?
- Talpa Network en BN’ers in actie voor jubileumeditie Alpe d’HuZes
- Kijkcijfers: 8, 9 en 10 mei 2026
- Ontdek nu de trailer van het nieuwe seizoen van 'Tucci in Italy'
- EO-serie 'De Klas van '26' volgt examenleerlingen richting eindstreep
- Spelen met vuur in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit zie je maandag in 'Blauw'
- 'Radar' maandag over botox en chinese auto's
- 'PowNed of View: ME' over toenemend geweld tegen politie en de Mobiele Eenheid
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning
Kijktip van de dag

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































