'2Doc: Sakawa' bij BNNVARA op NPO 2

De documentaire 'Sakawa' van regisseur Ben Asamoah gaat over fraude op internet vaak gedaan door jonge, arme Afrikanen die rijke westerlingen via datingsites bedriegen om zo aan de armoede te ontsnappen.
Sakawa is de Ghanese term die wordt gebruikt voor deze illegale online praktijken gecombineerd met fetish-rituelen. Dit om de goden positief te beïnvloeden zodat de fraude van de oplichter succesvol zal zijn. Op de stortplaats van oude computers in Ghana ligt een schat aan informatie. Het is relatief eenvoudig hard drives te openen en toegang te krijgen tot foto's en privégegevens van voormalige eigenaren en te gebruiken voor de online fraudepraktijken. Welk menselijk verhaal ligt achter het wijdverspreide fenomeen van fraude op het internet?
De jonge alleenstaande moeder Ama is één van de internetoplichters die in deze film wordt gevolgd. Ze wil kapster worden en een eigen salon openen om een beter leven te creëren voor haar zoontje en zichzelf. Het geld dat ze hiervoor nodig heeft wil ze verdienen met internetfraude op datingsites. Een doorgewinterde fraudeur, One Dollar, probeert haar de kneepjes van het vak te leren, maar Ama heeft weinig talent. Hij daarentegen is een meesteroplichter en weet met een nepaccount zijn slachtoffers helemaal gek te maken. Ze trappen in de foto van een rondborstige vrouw en ook in zijn hoge verleidelijke stem. Maar hoeveel mededogen kun je ook verwachten van iemand die wekelijks voor 250 dollar aan vis voor zijn baas moet kopen, terwijl hijzelf een schamele twaalf dollar per maand verdient?
Om de zaken positief te beïnvloeden bezoeken de fraudeurs lokale witchdoctors. Die voeren onder andere rituelen uit met drie eieren, zeven witte kolanoten, gedroogde koeienbotten, menstruatiebloed en regenwater in een pot, in de hoop dat de goden al hun wensen in vervulling laten gaan. Dus ook het verzoek om de blanke man veel geld te laten betalen voor hun oplichterij.
In '2Doc: Sakawa' laat de Belgisch-Ghanese regisseur Ben Asamoah de oplichterspraktijken zien vanuit zijn eigen, Afrikaanse perspectief. '2Doc: Sakawa' is een co-productie van Peter Krüger van Inti Films en Pieter van Huystee Film in samenwerking met BNNVARA, Canvas en YLE.
'Sakawa' is op dinsdag 28 januari om 22.35 uur te zien bij BNNVARA op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Liefde, leugens en loslaten in slotseizoen 'Dertigers'
- Dit is de winnaar van 'Celebrity MasterChef Vlaanderen': 'Een exceptioneel persoon'
- Zoektocht naar dé nieuwe girlband van Nederland in 'WHO’S NXT'
- Het sprookjesverhaal van Rik Verheye en Sam Kerkhofs vanaf zondag 24 mei op Play
- Een heel weekend K3: Karen, Kristel en Kathleen gaan een laatste keer all the way bij VTM
- Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': post-covid patiënten in de kou door dreigende sluiting expertisecentra
- Nieuwe duo’s en dubbele duetten zorgen voor zenuwslopende halve finale van 'So You Think You Can Dance'
- Wie wint 'Celebrity MasterChef Vlaanderen 2026'?
- Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen in 'Brieven Aan Samson'
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Marieke Elsinga wint spectaculaire Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke'
- Qlas en Lil Kleine grote winnaars NPO FunX Awards
- Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' bereikt kookpunt op militair oefenterrein Beekhuizerzand
Multimedia SPOTLIGHT
-
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon'
Kijktip van de dag

De leden van het cryptozoölogische instituut Monarch nemen het op tegen immens grote monsters, waaronder de machtige Godzilla, die in botsing komt met Mothra, Rodan en zijn grootste aartsvijand: de driekoppige koning Ghidorah. Wanneer deze eeuwenoude monsters weer opstaan, strijden ze allemaal om de macht, waardoor het bestaan van de mensheid in gevaar komt.
'Godzilla: King of the Monsters', film uit 2019 met oa. Millie Bobby Brown, om 20.35 uur op Play.



































