'2Doc: Pleistocene Park' te zien bij de VPRO

maandag 5 september 2022

De Russische geofysicus Sergey Zimov en zijn zoon Nikita werken in de meest afgelegen hoek van Siberië aan hun project dat de opwarming van de aarde moet tegengaan.

De Zimovs willen het ecosysteem van de ‘mammoetsteppe’ uit de ijstijd herstellen. Pleistocene Park is een vermakelijke film, die de twee tegendraadse pioniers volgt bij hun missie. Kunnen twee Russische wetenschappers een wereldwijde milieuramp afwenden?


Geofysicus Sergey Zimov (1955) publiceerde in 2007 in het tijdschrift Science zijn onderzoek waaruit bleek dat bevroren arctische bodems twee keer zoveel koolstof bevatten als de atmosfeer van de aarde. Deze gronden beginnen nu te smelten.

Zimov begon in 1988 zijn Pleistoceen Park (160 km2) in het Noordoosten van SiberIë, dat hij inmiddels met zijn zoon Nikita leidt. Ze verzamelen elk groot wollig beest dat ze in handen krijgen om de grazers daar uit te zetten. Door zo de huidige toendra naar grasland terug te brengen, is de hoop dat de permafrost minder snel zal ontdooien. Op die manier zullen de daarin opgeslagen (broeikas)gassen niet in de dampkring terechtkomen. Het blijft een moeizame onderneming, gedomineerd door zwermen muggen en modderpoelen in plaats van donderende kuddes. De klok tikt. De Zimovs vinden alarmerend bewijs dat de permafrost zijn nu al omslagpunt bereikt, in plaats van over dertig jaar, zoals ze eerder voorspelden.

Regisseur Luke Griswold-Tergis volgt de geniale en charismatische Zimov en zijn zoon bij hun missie. Sergey heeft veel supporters, maar samenwerken met hem is niet eenvoudig. Hij heeft een groot ego en doet niet aan diplomatie. Zoon Nikita probeert de eigenaardigheden van zijn vader glad te strijken. En dan werkt de natuur ook nog niet mee, apparatuur gaat kapot, bureaucratie vertraagt de missie, dieren rennen weg, er is altijd geldgebrek, en de constante media-aandacht levert hen wél ongevraagd advies op uit de hele wereld, maar concrete steun blijft uit.

Regie: Luke Griswold-Tergis

'2Doc: Pleistocene Park', dinsdag 6 september om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In de winter van 1999 wagen de Zwitserse avonturier Bertrand Piccard en de Britse vlieginstructeur Brian Jones het onmogelijke: als eersten de wereld rondvliegen in een heteluchtballon, zonder te landen. Terwijl rivaliserende teams hen op de hielen zitten, moeten ze samen extreme kou, technische defecten en mentale uitputting trotseren. Een race tegen de klok, de natuur én zichzelf - met een plaats in de geschiedenisboeken als inzet.

'The Balloonists', om 22.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:35
    Time: out
    22:05
    VRT NWS laat
  • 21:25
    Red kite
    22:05
    The Balloonists
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    Blind getrouwd
    22:05
    Goens Docu: Cel Vermiste Personen
  • 21:25
    The Hunting Party
    22:15
    The Equalizer
  • 20:35
    Spider-Man 2
    23:00
    Zombieland: Double Tap
  • 20:35
    1918: Journey's End
  • 20:35
    Christmas in the Highlands
    22:15
    The Christmas Charade
  • 21:10
    Hallo België!
    21:45
    Tegen de Sterren Op
  • 21:15
    Bockie Gaat Naar School
    22:15
    Zeg Eens Euh
  • 20:35
    Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous
    22:45
    Friends
  • 20:35
    The Ministry of Ungentlemanly Warfare
    22:50
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:50
    Komen Eten
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:39
    Z-Beurs
    21:52
    Z-Sustainable Future
  • 21:36
    De perfecte werkplaats
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:35
    Meat Timon
    22:10
    De Dagschotel
  • 21:00
    The Chelsea Detective
    21:55
    Inspector George Gently
  • 21:30
    Prison Break
    22:25
    Below Deck Down Under
  • 21:35
    De slimste mens
    22:25
    Pauw & De Wit
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:25
    Too Good To Be True
    22:15
    Rutger en de buitenlanders