'2Doc: Pleistocene Park' te zien bij de VPRO

maandag 5 september 2022

De Russische geofysicus Sergey Zimov en zijn zoon Nikita werken in de meest afgelegen hoek van Siberië aan hun project dat de opwarming van de aarde moet tegengaan.

De Zimovs willen het ecosysteem van de ‘mammoetsteppe’ uit de ijstijd herstellen. Pleistocene Park is een vermakelijke film, die de twee tegendraadse pioniers volgt bij hun missie. Kunnen twee Russische wetenschappers een wereldwijde milieuramp afwenden?


Geofysicus Sergey Zimov (1955) publiceerde in 2007 in het tijdschrift Science zijn onderzoek waaruit bleek dat bevroren arctische bodems twee keer zoveel koolstof bevatten als de atmosfeer van de aarde. Deze gronden beginnen nu te smelten.

Zimov begon in 1988 zijn Pleistoceen Park (160 km2) in het Noordoosten van SiberIë, dat hij inmiddels met zijn zoon Nikita leidt. Ze verzamelen elk groot wollig beest dat ze in handen krijgen om de grazers daar uit te zetten. Door zo de huidige toendra naar grasland terug te brengen, is de hoop dat de permafrost minder snel zal ontdooien. Op die manier zullen de daarin opgeslagen (broeikas)gassen niet in de dampkring terechtkomen. Het blijft een moeizame onderneming, gedomineerd door zwermen muggen en modderpoelen in plaats van donderende kuddes. De klok tikt. De Zimovs vinden alarmerend bewijs dat de permafrost zijn nu al omslagpunt bereikt, in plaats van over dertig jaar, zoals ze eerder voorspelden.

Regisseur Luke Griswold-Tergis volgt de geniale en charismatische Zimov en zijn zoon bij hun missie. Sergey heeft veel supporters, maar samenwerken met hem is niet eenvoudig. Hij heeft een groot ego en doet niet aan diplomatie. Zoon Nikita probeert de eigenaardigheden van zijn vader glad te strijken. En dan werkt de natuur ook nog niet mee, apparatuur gaat kapot, bureaucratie vertraagt de missie, dieren rennen weg, er is altijd geldgebrek, en de constante media-aandacht levert hen wél ongevraagd advies op uit de hele wereld, maar concrete steun blijft uit.

Regie: Luke Griswold-Tergis

'2Doc: Pleistocene Park', dinsdag 6 september om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    Lewis
    19:55
    Het weer
  • 18:20
    Wannabe's
  • 18:10
    Goed Geplant
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:45
    De Augurkenkoning
    19:00
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:25
    The Big Bang Theory
    20:35
    Het Smelt
  • 17:35
    Police Interceptors
    22:30
    Casino
  • 17:30
    Christmas Homecoming
    20:35
    A Christmas Love Story
  • 18:15
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:20
    De Slimste Mens Ter Wereld
    20:00
    Over De Oceaan
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Sydney
  • 18:05
    The Simpsons
    20:35
    Operation Mincemeat
  • 18:05
    Komen Eten
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 18:05
    24 Hours in Police Custody
    20:30
    The Real Unforgotten
  • 18:09
    Z-Weekoverzicht
    18:42
    Trends Talk
  • 18:21
    Hallo Roger
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:05
    Feest van Eigen Bodem
    18:35
    KLAAR IN 20 minuten
  • 18:05
    The Puzzle Lady
    19:05
    The Good Ship Murder
  • 18:00
    Below Deck Down Under
    18:55
    Chucky
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    19:00
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:25
    Vroege Vogels
  • 18:25
    Wilde buren alleen maar love
    18:35
    Rachel valt binnen