'2Doc: Pleistocene Park' te zien bij de VPRO

De Russische geofysicus Sergey Zimov en zijn zoon Nikita werken in de meest afgelegen hoek van Siberië aan hun project dat de opwarming van de aarde moet tegengaan.
De Zimovs willen het ecosysteem van de ‘mammoetsteppe’ uit de ijstijd herstellen. Pleistocene Park is een vermakelijke film, die de twee tegendraadse pioniers volgt bij hun missie. Kunnen twee Russische wetenschappers een wereldwijde milieuramp afwenden?
Geofysicus Sergey Zimov (1955) publiceerde in 2007 in het tijdschrift Science zijn onderzoek waaruit bleek dat bevroren arctische bodems twee keer zoveel koolstof bevatten als de atmosfeer van de aarde. Deze gronden beginnen nu te smelten.
Zimov begon in 1988 zijn Pleistoceen Park (160 km2) in het Noordoosten van SiberIë, dat hij inmiddels met zijn zoon Nikita leidt. Ze verzamelen elk groot wollig beest dat ze in handen krijgen om de grazers daar uit te zetten. Door zo de huidige toendra naar grasland terug te brengen, is de hoop dat de permafrost minder snel zal ontdooien. Op die manier zullen de daarin opgeslagen (broeikas)gassen niet in de dampkring terechtkomen. Het blijft een moeizame onderneming, gedomineerd door zwermen muggen en modderpoelen in plaats van donderende kuddes. De klok tikt. De Zimovs vinden alarmerend bewijs dat de permafrost zijn nu al omslagpunt bereikt, in plaats van over dertig jaar, zoals ze eerder voorspelden.
Regisseur Luke Griswold-Tergis volgt de geniale en charismatische Zimov en zijn zoon bij hun missie. Sergey heeft veel supporters, maar samenwerken met hem is niet eenvoudig. Hij heeft een groot ego en doet niet aan diplomatie. Zoon Nikita probeert de eigenaardigheden van zijn vader glad te strijken. En dan werkt de natuur ook nog niet mee, apparatuur gaat kapot, bureaucratie vertraagt de missie, dieren rennen weg, er is altijd geldgebrek, en de constante media-aandacht levert hen wél ongevraagd advies op uit de hele wereld, maar concrete steun blijft uit.
Regie: Luke Griswold-Tergis
'2Doc: Pleistocene Park', dinsdag 6 september om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Goedenavond Nederland' terug op NPO 1: afscheid voor Welmoed Sijtsma, entree voor Frank van Leeuwen
- Celien Hermans bezorgt kijkers kippenvel met eerbetoon aan mama Margriet tijdens ‘Vlaanderen Feest’
- 'SOS Piet'-icoon Piet Huysentruyt krijgt Vlaams ereteken
- Oproep! Waag jij je kans als kandidaat in 'Blokken'?
- AVROTROS maakt nieuw seizoen van 'Dag & Nacht'
- Nieuwe reeks 'MAX Vakantieman': tips, trends en valkuilen voor vakantiegangers
- 'De weg naar Fenix': documentaire over de totstandkoming van dit kunstmuseum over migratie
- De 'Au Pairs' krijgen het moeilijker in Canada
- Liefde kent geen hokjes in 'B&B Zoekt Lief': Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit
- Van Kempense koeien tot Damse zwanen: wie wint de bedjesstrijd in 'Met Vier In Bed'?
- 'Dijkstra & Evenblij Ter PlekkeBar' vanuit Biertje in Hellevoetsluis
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- JOE Parad’ice Beach schiet uit de startblokken met knallend optreden van Milk Inc.
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
- Luistercijfers: Hoogste marktaandeel ooit voor radiozenders DPG Media
Multimedia SPOTLIGHT
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Billie heeft een gitaar gekregen voor zijn verjaardag en heeft een bandje opgericht met Saartje. Boma werpt zich op als manager. Billie en Saartje moeten van school een BV interviewen, en Billie heeft Jan Leyers uitgenodigd. Boma vindt dit een goede gelegenheid om professioneel advies te vragen. De dames zijn in alle staten door het nakende bezoek. Carmens frituur heeft niet genoeg meer te doen. Er moet dringend naar nieuwe klanten worden gezocht.
'FC De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.



































