'2Doc: Mister Soul – A Story about Donny Hathaway' bij de VPRO

'2Doc: Mister Soul – A Story about Donny Hathaway' daalt af naar de ziel van de legendarische Amerikaanse soulzanger Donny Hathaway, die door vele muzikanten wordt gezien als een inspirator en genie.
Ten tijde van zijn grootste successen kreeg hij de diagnose paranoïde schizofrenie, wat hem er niet van weerhield harmonieuze muziek te blijven maken. Hoe balanceerde hij tussen zijn gekte en genialiteit. Kan er zoiets bestaan als te veel talent?
Artiesten als Stevie Wonder en Amy Winehouse haalden inspiratie uit zijn songs en zijn weergaloze concerten, zoals vastgelegd op Donny Hathaway Live, één van de beste live-registraties ooit verschenen.
In Amerika kreeg Hathaway vooral bekendheid door zijn samenwerking met Roberta Flack, met wie hij twee grote hits scoorde: 'The Closer I Get To You' en 'Where Is The Love?'. Ten tijde van dat succes had hij de diagnose paranoïde schizofrenie al gekregen, wat hem er niet van weerhield tot aan het eind harmonieuze muziek te maken.
Regisseur David Kleijwegt ('The Eternal Children', 'Low: You May Need a Murderer') gaat in '2Doc: Mister Soul – A Story' about Donny Hathaway op zoek naar de ziel van de soullegende. De documentaire volgt in feite dezelfde levensweg als Hathaway: via een poëtische reis door steden als St. Louis, Chicago en New York duikt Mister Soul steeds dieper zijn leven in, tot aan zijn tragische einde. In januari 1979 maakte hij met een val uit zijn hotelkamer een einde aan zijn leven. Naast Hathaways broer en zussen komen onder anderen zangeres Roberta Flack, predikant Jesse Jackson en producer James Mtume aan het woord over de genialiteit en gekte van de zanger.
Regie David Kleijwegt, geproduceerd door Zeppers Film, in coproductie met VPRO.
'2Doc: Mister Soul – A Story about Donny Hathaway', zaterdag 8 februari om 23.05 uur bij de VPRO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'K3 en het lied van de zeemeermin' op VTM: Hanne, Marthe en Julia veranderen in zeemeerminnen
- Ruben Van Gucht haalt uit naar productie en VTM na diskwalificatie in 'De Verraders': 'Er zijn heel veel fouten gemaakt'
- Kijkcijfers: donderdag 3 september 2026
- VRT grijpt in na politieke rel: Ketnetband geschrapt op N-VA-familiedag
- Commissariaat ziet geen toekomst meer voor Ongehoord Nederland
- Marc Coucke over doodsbedreiging na investering in Knokse strandbar in 'Happy Hour'
- 'Een man die mij gaat uitleggen hoe het is om te baren?': act in Got Talent is voer voor discussie tussen Soundos en Marc-Marie
- Wietze Snaak is terug op RTL met 'Snaakse Streken'
- Jade Mintjens fileert de opmerkelijke evolutie van de 'Ge zijt van...'-Facebookgroepen
- 'Meldpunt Actueel' over gebrek aan regels tegen hitte in verpleeghuizen en seniorenwoningen
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' zit zaterdag weer vol met muzieknieuws
- Nieuwe ochtendshow van Qmusic heet 'Hey Mattie!'
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school'
Kijktip van de dag

Hanne, Marthe en Julia genieten van een droomvakantie in Porto Sirento, tot een betovering hen plots in zeemeerminnen verandert. Om niet op te vallen, moeten ze koste wat het kost water vermijden. Wanneer ze ontdekken dat ze na drie dagen voorgoed in hun vinnen vastzitten, begint een race tegen de klok. Slagen ze erin de betovering op tijd te verbreken of verliezen ze voorgoed hun plek als K3?
'K3 en het lied van de zeemeermin', film uit 2024, met oa. de K3-meisjes, om 19.55 uur op VTM.



































