'2Doc: Mister Soul – A Story about Donny Hathaway' bij de VPRO

vrijdag 7 februari 2020

'2Doc: Mister Soul – A Story about Donny Hathaway' daalt af naar de ziel van de legendarische Amerikaanse soulzanger Donny Hathaway, die door vele muzikanten wordt gezien als een inspirator en genie.

Ten tijde van zijn grootste successen kreeg hij de diagnose paranoïde schizofrenie, wat hem er niet van weerhield harmonieuze muziek te blijven maken. Hoe balanceerde hij tussen zijn gekte en genialiteit. Kan er zoiets bestaan als te veel talent?


Artiesten als Stevie Wonder en Amy Winehouse haalden inspiratie uit zijn songs en zijn weergaloze concerten, zoals vastgelegd op Donny Hathaway Live, één van de beste live-registraties ooit verschenen.

In Amerika kreeg Hathaway vooral bekendheid door zijn samenwerking met Roberta Flack, met wie hij twee grote hits scoorde: 'The Closer I Get To You' en 'Where Is The Love?'. Ten tijde van dat succes had hij de diagnose paranoïde schizofrenie al gekregen, wat hem er niet van weerhield tot aan het eind harmonieuze muziek te maken.

Regisseur David Kleijwegt ('The Eternal Children', 'Low: You May Need a Murderer') gaat in '2Doc: Mister Soul – A Story' about Donny Hathaway op zoek naar de ziel van de soullegende. De documentaire volgt in feite dezelfde levensweg als Hathaway: via een poëtische reis door steden als St. Louis, Chicago en New York duikt Mister Soul steeds dieper zijn leven in, tot aan zijn tragische einde. In januari 1979 maakte hij met een val uit zijn hotelkamer een einde aan zijn leven. Naast Hathaways broer en zussen komen onder anderen zangeres Roberta Flack, predikant Jesse Jackson en producer James Mtume aan het woord over de genialiteit en gekte van de zanger.

Regie David Kleijwegt, geproduceerd door Zeppers Film, in coproductie met VPRO.

'2Doc: Mister Soul – A Story about Donny Hathaway', zaterdag 8 februari om 23.05 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Belinda wordt met haar vrachtwagen aan de kant gezet. Ze wil niet dat Van As ontdekt dat ze nog dronken was van de dag voordien. Intussen probeert Rafaël Herman tegen Kevin op te zetten om de aandelen van Van As te bemachtigen.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    F.C. De Kampioenen
    20:55
    VRT Zomerhit
  • 20:15
    The Sixth Commandment
    22:10
    First Man
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:50
    Geen uitzending
  • 19:55
    De Zonen van Van As
    20:35
    Eenmaal Andermaal
  • 19:05
    Help, Mijn Man Is Klusser
    20:30
    Mafia Mamma
  • 18:25
    The Boss Baby: Family Business
    20:30
    The Karate Kid
  • 19:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:40
    24
    01:05
    Geen uitzending
  • 20:00
    Chez Bompa Lawijt
    22:40
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    Kijken en Kijken Kijken
    21:00
    Bockie Gaat Naar School
  • 20:20
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 20:10
    Two and a Half Men
    20:35
    San Andreas
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 20:08
    Z-Weekoverzicht
    20:42
    Trends Talk
  • 20:21
    Zo doe je het!
    21:00
    Play That Song
  • 19:50
    Lekker Messy - Weekmenu
    20:40
    Open Vuur
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Luther
  • 20:00
    Night at the Museum: Secret of the Tomb
    21:55
    A Murder at the End of the World
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Wolven
  • 19:55
    Blauw Bloed
    20:30
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
  • 20:25
    The Sommerdahl Murders
    22:05
    De Opening LIVE 2026