'2Doc: Misha and the Wolves' bij de VPRO

maandag 6 december 2021

Het ongelofelijke verhaal van Misha Defonseca. Haar holocaust-memoires hebben in één klap de wereld veroverd, tot Hollywood aan toe. Maar klopt haar verhaal wel? Een spannende reconstructie over waarheid en leugens, en waarom we meegaan in de verhalen die we graag willen geloven.

Als zevenjarig Joods meisje gaat Misha Defonseca tijdens de holocaust op zoek naar haar gedeporteerde ouders. Ze reist in haar eentje, te voet door Europa. Om te ontsnappen aan de nazi’s houdt ze zich verborgen in de bossen, waar ze zich aansluit bij een roedel wolven. Wanneer een uitgever dit wonderlijke verhaal hoort overtuigt ze Misha haar memoires te schrijven.


Vrijwel meteen wordt het autobiografische boek een wereldwijde bestseller en het duurt niet lang voordat Hollywood aanklopt om het te verfilmen. Maar dan komen Misha en haar uitgever door een onenigheid lijnrecht tegenover elkaar in de rechtbank te staan. De jury, geconfronteerd met een holocaust-overlevende die onrecht is aangedaan, gelooft Misha en oordeelt in het nadeel van de uitgever. In een poging haar reputatie te redden, gaat deze op onderzoek uit. Gaandeweg ontdekt ze steeds meer onjuistheden in Misha’s verhaal. De twijfel slaat toe: als ze nu al onwaarheden vindt, wat is dan wel waar van Misha’s levensverhaal?

Over de maker
De film van regisseur Sam Hobkinson beleefde zijn wereldpremière op Sundance (Official Selection 2021) en was daarna op festivals wereldwijd een grote hit. Hij maakte eerder de Netflix documentaire 'Fear City' en samen met kunstenaar Damian Hirst de film 'Treasures from the Wreck of the Unbelievable'. Daarnaast maakte hij ook de prijswinnende films (Grierson British Documentary Award) 'Who Cares about Art' (2007) en 'The Love of Books: A Sarajevo Story' (2012). Tevens schreef en regisseerde hij de BBC dramaseries 'Mr Loveday’s Little Outing' en 'Who Killed Mrs De Ropp'.

'Misha and the Wolves' is een internationale coproductie met oa VPRO.

'Misha and the Wolves', dinsdag 7 december om 22.35 uur, bij de VPRO op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Met Vier in Bed' (VTM)

'Met Vier in Bed' trekt naar Frankrijk, waar Anneke en Francis de deuren openen van Château Gouault-Marouteau, het 'Vakantiekasteel'. Geen klassieke luxe, maar een unieke plek vol sfeer, vintage en kamers met elk een eigen verhaal. Samen vormen ze een bijzonder duo.

'Met Vier in Bed', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Iedereen zomert
    13:55
    Thuis
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:10
    Lost City Of Gaul: Unearthing Bibracte
  • 13:50
    De avonturen van kleine pinguïn
    13:55
    Kleine dingen
  • 13:35
    Florentina
    14:35
    Familie
  • 13:45
    Blind Getrouwd USA
    14:45
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:05
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:25
    Stargate SG-1
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:05
    Het Blok
    14:00
    Blind Gekocht
  • 13:45
    CSI: Crime Scene Investigation
    14:35
    Elsbeth
  • 13:40
    Storage Wars
    14:30
    Highway Thru Hell
  • 13:30
    A la carte
    13:55
    Op de Rooster
  • 13:10
    Murdered at First Sight
    14:05
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:51
    Tooldokter
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:40
    Lekker Messy
    14:05
    Becoming Meewis
  • 13:25
    Hudson & Rex
    14:15
    Grantchester
  • 13:35
    NCIS
    15:25
    Burn Notice
  • 13:35
    NOS Journaal
    14:20
    Max Skûtsje Journaal
  • 13:20
    Verborgen verleden
    14:15
    Kunststof
  • 13:45
    Bob de Bouwer
    14:00
    SamSam