'2Doc: Misha and the Wolves' bij de VPRO

Het ongelofelijke verhaal van Misha Defonseca. Haar holocaust-memoires hebben in één klap de wereld veroverd, tot Hollywood aan toe. Maar klopt haar verhaal wel? Een spannende reconstructie over waarheid en leugens, en waarom we meegaan in de verhalen die we graag willen geloven.
Als zevenjarig Joods meisje gaat Misha Defonseca tijdens de holocaust op zoek naar haar gedeporteerde ouders. Ze reist in haar eentje, te voet door Europa. Om te ontsnappen aan de nazi’s houdt ze zich verborgen in de bossen, waar ze zich aansluit bij een roedel wolven. Wanneer een uitgever dit wonderlijke verhaal hoort overtuigt ze Misha haar memoires te schrijven.
Vrijwel meteen wordt het autobiografische boek een wereldwijde bestseller en het duurt niet lang voordat Hollywood aanklopt om het te verfilmen. Maar dan komen Misha en haar uitgever door een onenigheid lijnrecht tegenover elkaar in de rechtbank te staan. De jury, geconfronteerd met een holocaust-overlevende die onrecht is aangedaan, gelooft Misha en oordeelt in het nadeel van de uitgever. In een poging haar reputatie te redden, gaat deze op onderzoek uit. Gaandeweg ontdekt ze steeds meer onjuistheden in Misha’s verhaal. De twijfel slaat toe: als ze nu al onwaarheden vindt, wat is dan wel waar van Misha’s levensverhaal?
Over de maker
De film van regisseur Sam Hobkinson beleefde zijn wereldpremière op Sundance (Official Selection 2021) en was daarna op festivals wereldwijd een grote hit. Hij maakte eerder de Netflix documentaire 'Fear City' en samen met kunstenaar Damian Hirst de film 'Treasures from the Wreck of the Unbelievable'. Daarnaast maakte hij ook de prijswinnende films (Grierson British Documentary Award) 'Who Cares about Art' (2007) en 'The Love of Books: A Sarajevo Story' (2012). Tevens schreef en regisseerde hij de BBC dramaseries 'Mr Loveday’s Little Outing' en 'Who Killed Mrs De Ropp'.
'Misha and the Wolves' is een internationale coproductie met oa VPRO.
'Misha and the Wolves', dinsdag 7 december om 22.35 uur, bij de VPRO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dierbaren herdenken Jade Kops, Nourdin El Otmani en Marjolein van Breemen in 'Voor wie steek jij een kaarsje op?'
- Maandag start een nieuw seizoen van 'Camping Coppens'
- 'Start to Race': Gewone mensen, ongewone grenzen, één echte race
- 'De Slimste Mens ter Wereld’ lost laatste mysterie op: Erik Van Looy verklapt 38ste deelnemer
- Nieuw seizoen van 'Mystery At Blind Frog Ranch' op Discovery
- Ontdek wat Disney Channel en Disney Jr. in november te bieden hebben
- Dit zijn de highlights november bij CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FILMBOX+ One
- Dit is TV5MONDE in november
- November biedt nieuwe detectives en mysteries op BBC NL en BBC NL+
- Seriemoordenaars, gerechtelijke dwalingen en jaloezie op Crime+Investigation
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
Multimedia SPOTLIGHT
-
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon'
Kijktip van de dag

Acht schoolverlaters belanden op het eiland Corsica voor het avontuur van hun leven. Tom Waes verrast hen met een kamp geleid door drie ex-Special Forces-operatoren. Vanuit hun opleiding bij de Special Forces hopen Fly, Ralph en Bush de acht jongens en meisjes te inspireren. Maar dan moeten ze eerst wel de weg vinden naar het kampterrein. En nog belangrijker: ziet iedereen van de groep het eigenlijk wel zitten om mee te doen aan dit kamp?
'Kamp Fly', om 20.05 uur op VRT 1.




































