'2Doc: Misha and the Wolves' bij de VPRO

maandag 6 december 2021

Het ongelofelijke verhaal van Misha Defonseca. Haar holocaust-memoires hebben in één klap de wereld veroverd, tot Hollywood aan toe. Maar klopt haar verhaal wel? Een spannende reconstructie over waarheid en leugens, en waarom we meegaan in de verhalen die we graag willen geloven.

Als zevenjarig Joods meisje gaat Misha Defonseca tijdens de holocaust op zoek naar haar gedeporteerde ouders. Ze reist in haar eentje, te voet door Europa. Om te ontsnappen aan de nazi’s houdt ze zich verborgen in de bossen, waar ze zich aansluit bij een roedel wolven. Wanneer een uitgever dit wonderlijke verhaal hoort overtuigt ze Misha haar memoires te schrijven.


Vrijwel meteen wordt het autobiografische boek een wereldwijde bestseller en het duurt niet lang voordat Hollywood aanklopt om het te verfilmen. Maar dan komen Misha en haar uitgever door een onenigheid lijnrecht tegenover elkaar in de rechtbank te staan. De jury, geconfronteerd met een holocaust-overlevende die onrecht is aangedaan, gelooft Misha en oordeelt in het nadeel van de uitgever. In een poging haar reputatie te redden, gaat deze op onderzoek uit. Gaandeweg ontdekt ze steeds meer onjuistheden in Misha’s verhaal. De twijfel slaat toe: als ze nu al onwaarheden vindt, wat is dan wel waar van Misha’s levensverhaal?

Over de maker
De film van regisseur Sam Hobkinson beleefde zijn wereldpremière op Sundance (Official Selection 2021) en was daarna op festivals wereldwijd een grote hit. Hij maakte eerder de Netflix documentaire 'Fear City' en samen met kunstenaar Damian Hirst de film 'Treasures from the Wreck of the Unbelievable'. Daarnaast maakte hij ook de prijswinnende films (Grierson British Documentary Award) 'Who Cares about Art' (2007) en 'The Love of Books: A Sarajevo Story' (2012). Tevens schreef en regisseerde hij de BBC dramaseries 'Mr Loveday’s Little Outing' en 'Who Killed Mrs De Ropp'.

'Misha and the Wolves' is een internationale coproductie met oa VPRO.

'Misha and the Wolves', dinsdag 7 december om 22.35 uur, bij de VPRO op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' (VTM GO+)

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?

'Goens docu: Cel Vermiste Personen ', om 22.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:45
    D5R
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 07:45
    Hallo Kroket
    05:25
    Geen uitzending
  • 07:50
    LEGO Friends: The Next Chapter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:15
    Oep z'n bakkes
  • 07:30
    Good American Family
    02:20
    Geen uitzending
  • 07:40
    Pawn Stars
    02:20
    Geen uitzending
  • 07:20
    Property Brothers
    02:45
    A Place in the Sun
  • 07:55
    Accident, Suicide, or Murder
    02:10
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:55
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:15
    Open Vuur
    02:20
    Foodies & The City
  • 07:35
    Sister Boniface Mysteries
    02:15
    Ripper Street
  • 07:05
    HPI
    02:25
    Below Deck Down Under
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    02:00
    NOS Journaal Laat
  • 07:15
    Tijd voor Max
    02:20
    Nieuwsuur
  • 07:55
    PatsBoemKledder!
    02:05
    Reizen Waes