'2Doc: Misha and the Wolves' bij de VPRO

maandag 6 december 2021

Het ongelofelijke verhaal van Misha Defonseca. Haar holocaust-memoires hebben in één klap de wereld veroverd, tot Hollywood aan toe. Maar klopt haar verhaal wel? Een spannende reconstructie over waarheid en leugens, en waarom we meegaan in de verhalen die we graag willen geloven.

Als zevenjarig Joods meisje gaat Misha Defonseca tijdens de holocaust op zoek naar haar gedeporteerde ouders. Ze reist in haar eentje, te voet door Europa. Om te ontsnappen aan de nazi’s houdt ze zich verborgen in de bossen, waar ze zich aansluit bij een roedel wolven. Wanneer een uitgever dit wonderlijke verhaal hoort overtuigt ze Misha haar memoires te schrijven.


Vrijwel meteen wordt het autobiografische boek een wereldwijde bestseller en het duurt niet lang voordat Hollywood aanklopt om het te verfilmen. Maar dan komen Misha en haar uitgever door een onenigheid lijnrecht tegenover elkaar in de rechtbank te staan. De jury, geconfronteerd met een holocaust-overlevende die onrecht is aangedaan, gelooft Misha en oordeelt in het nadeel van de uitgever. In een poging haar reputatie te redden, gaat deze op onderzoek uit. Gaandeweg ontdekt ze steeds meer onjuistheden in Misha’s verhaal. De twijfel slaat toe: als ze nu al onwaarheden vindt, wat is dan wel waar van Misha’s levensverhaal?

Over de maker
De film van regisseur Sam Hobkinson beleefde zijn wereldpremière op Sundance (Official Selection 2021) en was daarna op festivals wereldwijd een grote hit. Hij maakte eerder de Netflix documentaire 'Fear City' en samen met kunstenaar Damian Hirst de film 'Treasures from the Wreck of the Unbelievable'. Daarnaast maakte hij ook de prijswinnende films (Grierson British Documentary Award) 'Who Cares about Art' (2007) en 'The Love of Books: A Sarajevo Story' (2012). Tevens schreef en regisseerde hij de BBC dramaseries 'Mr Loveday’s Little Outing' en 'Who Killed Mrs De Ropp'.

'Misha and the Wolves' is een internationale coproductie met oa VPRO.

'Misha and the Wolves', dinsdag 7 december om 22.35 uur, bij de VPRO op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Milo 2025 Camille (Milo)

Milo baalt dat ze haar moeder niet heeft kunnen spreken. Oskar komt kijken naar Milo's optreden en het klikt meteen tussen de twee. Liam wil Milo verrassen en besluit om naar haar optreden te gaan. Sofia vraagt zich intussen nerveus af waarom Noah nog niks van zich heeft laten horen.

'Milo', om 18.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:15
    NYPD Blue
    02:40
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:20
    Achter gesloten deuren
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:30
    Joe
    05:20
    Always and Forever Christmas
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:50
    De Tafel van Tine
    03:00
    Geen uitzending
  • 02:05
    Neighbours: A New Chapter
    02:55
    Geen uitzending
  • 01:55
    The Fresh Prince of Bel-Air
    02:20
    Geen uitzending
  • 01:15
    Love Triangle Australia
    02:35
    The Sex Clinic
  • 01:30
    Geen uitzending
    05:25
    The Killer in My Family
  • 00:17
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:00
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:00
    Lekker Messy
    02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 01:35
    McDonald and Dodds
    02:20
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 02:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
    03:15
    First Dates Australia
  • 01:40
    EenVandaag
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:20
    Eva
    02:30
    Gezond of gelul?