'2Doc Kort: Henk – Portret van een Eigenzinnige Conciërge' op NPO 2

maandag 18 april 2022

Voor studenten op de Amsterdamse Rietveld Academie is hij de conciërge, maar achter Henks Shakisons glimlach schuilt een heel levensverhaal. Gehuld in stukken uit een uitbundige modecollectie geďnspireerd op zijn leven, zet de Surinaams-Nederlandse Henk zijn eigenzinnige kijk op integratie en succes uiteen.

In de jaren zeventig vertrok Henk Shakison als tiener met zijn moeder en zussen vanuit Suriname naar Nederland. In zijn jongere jaren maakte hij muziek, danste hij op hoog niveau en rolschaatste hij de benen onder zijn lijf vandaan. Maar daarover zal je hem nu niet zo snel meer horen.


Henks mening valt niet in een hokje te plaatsen. Zijn desinteresse voor het krijgen van erkenning maakt hem een uitzondering in deze tijd, zeker op een kunstacademie waar studenten ernaar streven om gezien te worden. Henks optimisme en schijnbare onaantastbaarheid komen ook niet voort uit een 'prachtige Nederlandse maatschappij zonder racisme', maar vooral uit zijn eigen veerkracht. Via zijn levensverhaal en zijn lichte, soms tegendraadse houding ten opzichte van de multiculturele wereld waarin we leven, ontdekken we zijn originele blik op thema’s als migratie, vaderschap en geluk.

Regisseurs Sarah Blok en Lisa Konno maakten eerder twee korte films NOBU en BABA, die samen met HENK een drieluik over geëmigreerde vaders vormen.

Over de makers
Sarah Blok (schrijver/regisseur) en Lisa Konno (modeontwerper) vormen een makers-duo. In hun documentaires spelen mode en vormgeving een prominente rol. Blok studeerde in 2015 af aan de opleiding Writing for Performance. Ze schreef meerdere toneelteksten waarvan haar laatste, Het gemoed van Ricardo, werd gepubliceerd door De Nieuwe Toneelbibliotheek. Momenteel volgt ze een Master Regie Fictiefilm aan de National Film and Television School in Londen. Konno studeerde in 2014 af aan ArtEZ- University of the Arts en won in 2018 een Dutch Design Award voor haar modecollectie Nobu, over haar Japanse vader.

HENK is geproduceerd door Studio Ruba in coproductie met VPRO. De film kwam tot stand met steun van het NPO-fonds.

'2Doc kort: HENK', dinsdag 19 april om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Winterbeelden
    00:35
    Journaallus
  • 09:00
    Winterbeelden
    23:50
    90 minutes
  • 11:25
    Slaapwel
    22:15
    Geen uitzending
  • 09:50
    Geen uitzending
    00:25
    Gooische Vrouwen
  • 10:45
    Geen uitzending
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 11:25
    Animal Control
    23:25
    Monster Hunter
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:05
    60 Days In
  • 08:50
    Geen uitzending
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 11:00
    Geen uitzending
    00:15
    De Tafel van Gert
  • 10:55
    Family Law
    00:45
    New Girl
  • 11:20
    Geen uitzending
    00:20
    Bar Rescue
  • 11:15
    Retour Masters
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 11:00
    Mark of a Serial Killer
    00:15
    Family Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:13
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 11:10
    De Garde van Gert
    00:05
    Guten Appetit
  • 11:00
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 11:20
    Shipping Wars
    00:20
    The Resident
  • 11:15
    Tijd voor Max
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 11:20
    BinnensteBuiten
    00:50
    Nieuwsuur
  • 11:25
    Ziggy en de Zootram
    00:20
    Nog Eén Keer Fit