'2Doc: Femicide' over moord op vrouwen omdat ze vrouw zijn

vrijdag 9 december 2022

25 november werd tijdens Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen wereldwijd stilgestaan bij femicide. Een belangrijk onderwerp, want iedere acht dagen wordt er in Nederland een vrouw vermoord.

Vrijwel altijd is de (ex) partner de dader en de keuze van de vrouw om zelfstandig te zijn, de oorzaak. Femicide wordt in de media vaak gebracht als een gezins- of familiedrama, maar dat is het niet. Het is moord op vrouwen die voor zichzelf opkomen. Waarom is femicide zo onderbelicht? Waarom wordt het beestje niet bij zijn naam genoemd? En waarom worden we wel gewaarschuwd voor de man in de bosjes terwijl het grootste gevaar voor vrouwen naast ze op de bank zit?


In deze documentaire delen nabestaanden van femicide-slachtoffers openhartig en indringend hun verhaal. Niet alleen de toedracht, de moord zelf en het drama dat erop volgde worden besproken, maar ook het taboe dat kleeft aan de benaming: femicide, moord op vrouwen omdat ze vrouw zijn.

'Wij vinden dat deze film er moest komen om femicide in Nederland onder de aandacht te brengen. Het wordt afgedaan als gezinsdrama maar dat is het niet. Het zijn mannen die het vrouwen niet toestaan voor zichzelf te kiezen en hen om die reden vermoorden. Dat is de harde realiteit, van een probleem dat in Nederland zo veel groter is dan we denken', aldus regisseurs Roxanne Herder en Eva Strating.

Een documentaire van Roxanne Herder en Eva Strating, geproduceerd door BNNVARA en opgedragen aan alle slachtoffers van femicide. Dat zijn er helaas heel erg veel.

'2Doc: Femicide', zaterdag 10 december om 22.05 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

In Zürich probeert Inn de nieuwe vrijgezel Maarten beter te leren kennen, terwijl Benjamin alleen achterblijft. Nicolas is verbaasd wanneer hij terugkomt van een wandeling. In Oostenrijk blijft Dirk een mysterie en bij Kevin verschijnt een nieuwe dame.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    06:00
    Mr. Magoo
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    01:35
    Nachtlus
  • 16:05
    De Smurfen
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:20
    Gooische Vrouwen
    06:05
    Flin & Flo
  • 15:30
    Ik Vertrek
    02:20
    Geen uitzending
  • 15:20
    Couples Retreat
    01:15
    The Big Bang Theory
  • 16:00
    Zorro
    07:00
    Willy
  • 15:45
    Baywatch
    01:00
    Geen uitzending
  • 15:45
    Joe
    01:05
    The Golden Girls
  • 15:35
    De Tafel van Gert
    02:45
    Geen uitzending
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 15:45
    NCIS: Los Angeles
    01:35
    Running Wild With Bear Grylls
  • 15:40
    The Block Australia
    01:40
    Body Shockers
  • 15:40
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:58
    Het zelfbouwhuis
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:30
    Streetfood
    01:25
    Winterse Kost
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    01:45
    Queens of Mystery
  • 15:50
    Below Deck
    01:15
    Transplant
  • 16:00
    Pauw & De Wit
    01:10
    NOS Journaal Laat
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    01:25
    Nieuwsuur
  • 16:05
    Moomin Vallei
    01:15
    Woonkoorts