'2Doc: Daughter of Genghis' bij de VPRO

zondag 19 mei 2024

De Mongoolse Gerel Byamba is een neo-nationalist, hardcore feminist én een alleenstaande moeder. Als leider van de volledig uit vrouwen bestaande ultrarechtse bende Gerel Khas strijdt ze voor een raciaal zuiver Mongolië, waarbij ze geweld niet uit de weg gaat.

In 'Daughter of Genghis' wordt Byamba zeven jaar lang gevolgd tijdens haar compromisloze strijd. Ondertussen worstelt ze met de opvoeding van haar zoon.


Gerel Byamba woont in de Mongoolse hoofdstad Ulaanbataar. Als neo-nationalist en fanatieke feminist zet ze zich in tegen het verdwijnen van het Mongoolse 'ras' en voor behoud van de Mongoolse cultuur. Ook heeft ze een enorme hekel aan de Chinese aanwezigheid in haar land én wil ze voorkomen dat lokale vrouwen in de prostitutie belanden. Om haar doel te bereiken, schuwt ze geweld niet.

In 'Daughter of Genghis' volgen filmmakers Kristoffer Juel Poulsen, Christian Als en Knud Brix Byamba zeven jaar lang tijdens haar vurige strijd. Maar de alleenstaande moeder worstelt ook met de zorg voor haar zoon, die verwaarloosd wordt en het onderspit dreigt te delven. Wanneer Byamba beseft dat veel van haar haatgevoelens te maken hebben met persoonlijke leed dat haar is aangedaan, zijn de filmmakers getuige van een opmerkelijke omslag. Langzaam maar zeker omarmt ze haar verantwoordelijkheden als moeder en besluit ze het gewelddadige pad te verlaten.

Naast een persoonlijk portret van Gerel Byamba is 'Daughter of Genghis' een fascinerend portret van Mongolië: een enorm land met een kleine bevolking, ingeklemd tussen het machtige China en Rusland.

Regie: Kristoffer Juel Poulsen, Christian Als & Knud Brix
Productie: Andreas Dalsgaard

'2Doc: Daughter of Genghis' (DK, 2024, 86’), maandag 20 mei om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2 en NPO Start/Plus.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Time:out' (VRT MAX)

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.

'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Kristel
    21:40
    Time: out
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Therapie
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:40
    Blind getrouwd
    22:00
    Operatiekamer
  • 20:35
    Ghostbusters: Afterlife
    22:55
    Hetty Helsmoortel - Missie 2025
  • 20:35
    Poker Face
    22:25
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    The Kingdom
    22:40
    60 Days In
  • 20:35
    Poinsettias for Christmas
    22:10
    The Christmas Shepherd
  • 20:35
    Hallo België!
    21:40
    Tegen de Sterren Op
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 20:35
    Now You See Me
    22:45
    Friends
  • 20:35
    Samaritan
    22:35
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:55
    Komen Eten
  • 20:30
    24 Hours in Police Custody
    21:30
    World's Most Evil Killers
  • 20:50
    Car Upd8te
    21:00
    Z-Moving Forward
  • 20:35
    Kan ik het ook?
    20:55
    Mannenverzorging
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:55
    Indian Summer
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Ms. X
  • 20:35
    Hudson & Rex
    21:30
    White Collar
  • 20:35
    Zussen
    21:30
    De slimste mens
  • 20:30
    Meisjes van de Goede Herder - Het vervolg
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg
    21:20
    De sleutel van Pete