'2Doc: Daughter of Genghis' bij de VPRO

zondag 19 mei 2024

De Mongoolse Gerel Byamba is een neo-nationalist, hardcore feminist én een alleenstaande moeder. Als leider van de volledig uit vrouwen bestaande ultrarechtse bende Gerel Khas strijdt ze voor een raciaal zuiver Mongolië, waarbij ze geweld niet uit de weg gaat.

In 'Daughter of Genghis' wordt Byamba zeven jaar lang gevolgd tijdens haar compromisloze strijd. Ondertussen worstelt ze met de opvoeding van haar zoon.


Gerel Byamba woont in de Mongoolse hoofdstad Ulaanbataar. Als neo-nationalist en fanatieke feminist zet ze zich in tegen het verdwijnen van het Mongoolse 'ras' en voor behoud van de Mongoolse cultuur. Ook heeft ze een enorme hekel aan de Chinese aanwezigheid in haar land én wil ze voorkomen dat lokale vrouwen in de prostitutie belanden. Om haar doel te bereiken, schuwt ze geweld niet.

In 'Daughter of Genghis' volgen filmmakers Kristoffer Juel Poulsen, Christian Als en Knud Brix Byamba zeven jaar lang tijdens haar vurige strijd. Maar de alleenstaande moeder worstelt ook met de zorg voor haar zoon, die verwaarloosd wordt en het onderspit dreigt te delven. Wanneer Byamba beseft dat veel van haar haatgevoelens te maken hebben met persoonlijke leed dat haar is aangedaan, zijn de filmmakers getuige van een opmerkelijke omslag. Langzaam maar zeker omarmt ze haar verantwoordelijkheden als moeder en besluit ze het gewelddadige pad te verlaten.

Naast een persoonlijk portret van Gerel Byamba is 'Daughter of Genghis' een fascinerend portret van Mongolië: een enorm land met een kleine bevolking, ingeklemd tussen het machtige China en Rusland.

Regie: Kristoffer Juel Poulsen, Christian Als & Knud Brix
Productie: Andreas Dalsgaard

'2Doc: Daughter of Genghis' (DK, 2024, 86’), maandag 20 mei om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2 en NPO Start/Plus.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    18:04
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Winterbeelden
    15:54
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:05
    Bumba
    14:10
    Timbalo
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:35
    Helicopter ER
    14:30
    De Alarmcentrale: Pech Onderweg
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:40
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:15
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:45
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:30
    Komen eten
    14:20
    Bake Off Vlaanderen
  • 13:30
    C.S.I. New York
    14:25
    FBI: Most Wanted
  • 13:55
    The First 48
    14:50
    Seal Team
  • 13:45
    Toasted!
    14:10
    Peppe's Sicilië
  • 13:45
    Forensic Files II
    14:15
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:54
    Het appartement
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 13:45
    Het Weekmenu
    14:25
    Vietnjam, met Quyên
  • 13:50
    Agatha Christie: Murder is Easy
    14:45
    The Hardacres
  • 14:00
    First Dates Australia
    15:05
    Hudson & Rex
  • 13:45
    NOS Olympische Winterspelen
    21:55
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 14:00
    NOS Journaal
    14:15
    Opsporing Verzocht
  • 14:05
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    14:15
    Agent Binky