'2Doc: Daughter of Genghis' bij de VPRO

zondag 19 mei 2024

De Mongoolse Gerel Byamba is een neo-nationalist, hardcore feminist én een alleenstaande moeder. Als leider van de volledig uit vrouwen bestaande ultrarechtse bende Gerel Khas strijdt ze voor een raciaal zuiver Mongolië, waarbij ze geweld niet uit de weg gaat.

In 'Daughter of Genghis' wordt Byamba zeven jaar lang gevolgd tijdens haar compromisloze strijd. Ondertussen worstelt ze met de opvoeding van haar zoon.


Gerel Byamba woont in de Mongoolse hoofdstad Ulaanbataar. Als neo-nationalist en fanatieke feminist zet ze zich in tegen het verdwijnen van het Mongoolse 'ras' en voor behoud van de Mongoolse cultuur. Ook heeft ze een enorme hekel aan de Chinese aanwezigheid in haar land én wil ze voorkomen dat lokale vrouwen in de prostitutie belanden. Om haar doel te bereiken, schuwt ze geweld niet.

In 'Daughter of Genghis' volgen filmmakers Kristoffer Juel Poulsen, Christian Als en Knud Brix Byamba zeven jaar lang tijdens haar vurige strijd. Maar de alleenstaande moeder worstelt ook met de zorg voor haar zoon, die verwaarloosd wordt en het onderspit dreigt te delven. Wanneer Byamba beseft dat veel van haar haatgevoelens te maken hebben met persoonlijke leed dat haar is aangedaan, zijn de filmmakers getuige van een opmerkelijke omslag. Langzaam maar zeker omarmt ze haar verantwoordelijkheden als moeder en besluit ze het gewelddadige pad te verlaten.

Naast een persoonlijk portret van Gerel Byamba is 'Daughter of Genghis' een fascinerend portret van Mongolië: een enorm land met een kleine bevolking, ingeklemd tussen het machtige China en Rusland.

Regie: Kristoffer Juel Poulsen, Christian Als & Knud Brix
Productie: Andreas Dalsgaard

'2Doc: Daughter of Genghis' (DK, 2024, 86’), maandag 20 mei om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2 en NPO Start/Plus.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' - José Masschelin (VTM)

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.

'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus
    01:15
    Het weer (middag)
  • 23:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 00:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:45
    Gooische Vrouwen
  • 01:35
    Geen uitzending
    00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:35
    The Big Bang Theory
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:10
    Xena: Warrior Princess
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:50
    De Tafel van de Week
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:45
    Friends
  • 01:00
    Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 01:25
    Bake Off Vlaanderen
    01:30
    Botched
  • 02:05
    C.S.I. New York
    01:15
    Big Sky
  • 02:17
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:20
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:20
    De Garde van Gert
    01:40
    Puur Oosters - Japans
  • 02:10
    Death Valley
    01:30
    A Remarkable Place to Die
  • 01:55
    Blowing LA
    01:10
    First Dates Australia
  • 00:15
    NOS Paralympische Winterspelen
    01:20
    EenVandaag
  • 01:35
    Buitenhof
    07:00
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen met gebarentaal
  • 01:45
    NOS Studio Sport
    01:25
    Vol gas door de modder