'2Doc: A President, Europe and War' bij VPRO

In de documentaire 'A President, Europe and War' volgt regisseur Guy Lagache de Franse president Macron vanaf een maand voor de Russische invasie in Oekraïne. Macron onderneemt samen met zijn medewerkers allerlei diplomatieke acties om escalatie te voorkomen, maar ondanks zijn goede relatie met president Poetin en zijn pogingen tot onderhandelen valt Rusland Oekraïne toch binnen.
Wat in eerste instantie een documentaire zou worden over het Franse voorzitterschap van de Europese Unie, wordt al snel het vastleggen van verwoede pogingen een oorlog tussen Rusland en Oekraïne te voorkomen. De camera volgt niet alleen Macron, maar ook zijn naaste medewerkers in hun voorbereidingen, diplomatieke gesprekken en vaak teleurstellende onderhandelingen om de rampzalige plannen van Poetin te verijdelen.
Regisseur Guy Lagache heeft een zeldzame toegang tot Macron, interviewt hem regelmatig en volgt hem tijdens reizen naar Kiev, Brussel en Moskou. Ook mocht hij enkele gesprekken filmen van Macron met verschillende wereldleiders, waaronder een zeer belangrijk telefoongesprek met Vladimir Poetin. In de bijna twee uur durende documentaire is te zien hoe Macron en zijn medewerkers ook na het uitbreken van de oorlog hun werk voortzetten en hoe de Franse president het voor elkaar krijgt dat de Europese Unie harde economische vergeldingsmaatregelen instelt en Oekraïne militair en financieel te hulp komt.
Situatieschets
Op 1 januari 2022 neemt Frankrijk het voorzitterschap van de Europese Unie over van Slovenië. President Macron wil tijdens dit half jaar de economische problemen in Europa aanpakken. Maar al snel lopen de spanningen tussen Rusland en Oekraïne op en dreigt de grootste crisis in Europa sinds de Tweede Wereldoorlog. Macron heeft een goede relatie met Poetin en hij neemt de taak op zich om met de Russische president te onderhandelen om zo een invasie in Oekraïne te voorkomen. Maar op 24 februari valt Rusland van verschillende kanten toch het land binnen. In een lange, op de Russische televisie uitgezonden speech vertelt president Poetin dat hij deze invasie nodig acht om Oekraïn te demilitariseren en te denazificeren.
Regie: Guy Lagache
'2Doc: A President, Europe and war', donderdag 2 februari om 23.15 uur bij de VPRO op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring: 'Ik snap er geen kl*te van!'
- Janine Abbring presenteert slotseizoen 'VPRO Zomergasten'
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- WNL-presentator Frank van Leeuwen wint 27ste seizoen van 'De Slimste Mens': 'Als een idioot voorbereid'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'So You Think You Can Dance'?
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol'
Kijktip van de dag

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































