'Debat op 2' zaterdag over het failliet van de pensioenfondsen

vrijdag 27 januari 2012

Aanstaande zaterdag staat het discussieprogramma 'Debat op 2' (KRO/NCRV), onder leiding van NCRV-presentator Ghislaine Plag, uitgebreid stil bij de ontwikkelingen rond de pensioenen. De fondsen zakken massaal door het ijs, de premies worden verhoogd en de uitkeringen gaan tot wel 15 procent omlaag.

Vragen die in 'Debat op 2' centraal staan zijn onder andere: Wat is ons pensioen nog waard? Waarom betalen we nog zoveel voor ons pensioen terwijl honderden fondsen veel te weinig geld in kas hebben om op termijn alle deelnemers hun beloofde pensioen te kunnen betalen? Wat doen alle negatieve berichten over de pensioenen met het draagvlak van ons huidige pensioenstelsel en moeten we nog wel vasthouden aan dit systeem? Of is het een goed idee om mensen zelf te laten kiezen waar ze hun pensioen onderbrengen, in plaats van verplichte deelname aan het fonds van hun werkgever?


Onderzoek
Daarnaast wordt tijdens de uitzending uitgebreid stil gestaan bij de uitkomsten van een onderzoek dat 'Debat op 2' heeft uitgevoerd onder ruim 1000 werknemers tussen de 20 en 40 jaar. Deze generatie horen we immers amper over de pensioenperikelen terwijl zij degene zijn die nog jaren premie moeten betalen voor ze er zelf de vruchten van kunnen plukken.

Hoe denken zij over hun pensioen en ons pensioenstelsel? Hebben zij enig idee wat er aan de hand is en wat dit voor hun oude dag betekent? En zijn ze eigenlijk nog wel bereid om mee te doen aan het huidige verplichte stelsel, of willen ze liever vandaag dan morgen hun opgebouwde pensioenpot cashen, of op zijn minst meer keuze wat betreft de opbouw van pensioen?

'Debat op 2', zaterdag 28 januari om 21.10 uur bij de NCRV/KRO op Nederland 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' - Laura Tesoro (VTM)

Het tiende seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' barst los. Coaches Koen, Mathieu, Laura en Joost brengen de sfeer er meteen in met een knallend openingsnummer. Zodra de stoelen draaien, begint de strijd tussen de coaches pas écht.

'The Voice van Vlaanderen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:10
    Dagelijkse kost
    12:30
    Blokken
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Winterbeelden
  • 12:15
    Wannabe's
  • 12:20
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:25
    Helicopter ER
  • 11:45
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 12:15
    De Tafel van Gert
    13:25
    Komen eten
  • 11:45
    FBI
    12:35
    NCIS
  • 11:30
    Geen uitzending
    12:30
    See
  • 12:25
    Botched
    13:20
    Comfort Food
  • 11:50
    Girlfriend Missing
    13:25
    Forensic Files II
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:25
    De ambachter
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 12:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 12:10
    Darby and Joan
    13:05
    Murdoch Mysteries
  • 12:05
    NCIS: New Orleans
    13:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 11:40
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 12:15
    Bak mee met MAX
    12:40
    Andere Tijden Kort
  • 12:20
    Maya de Bij
    12:35
    Olivia