24Kitchen special 'Altijd Feest!' voor Keti Koti

vrijdag 30 juni 2023
Foto: 24Kitchen - © The Walt Disney Company Benelux 2023

24Kitchen en Meesterkok & Meester Patissier Rudolph van Veen helpen jou de feestdagen door met de 'Altijd Feest' Specials!

Voor een aantal feestelijke momenten waaronder Pasen, Pride, Keti Koti en Eid Al-Fitr, deelt Rudolph passende recepten. Daarbij wordt hij geassisteerd door diverse bekende gasten.


In deze speciale aflevering viert Rudolph Keti Koti, met als gast, collega chef London Loy. Hij is bekend door zijn deelname aan 'Expeditie Robinson' en als Tv-kok bij 'Koffietijd'.

Keti Koti betekent letterlijk het breken van kettingen. Op deze dag wordt door veel mensen van Surinaamse en Antiliaanse afkomst de afschaffing van de slavernij gevierd. Tijdens Keti Koti wordt er extra aandacht geschonken aan de emancipatie en vrijheid na de verschrikking van de slavernij. London heeft zelf Surinaamse roots en viert ook elk jaar Keti Koti. Hij deelt in deze speciale aflevering recepten voor klassieke Keti Koti gerechten. Samen met Rudolph maakt hij 'Heri Heri' en 'Bojo' met als hoofdingrediënt cassave.

Heri Heri wordt tijdens Keti Koti op allerlei plekken in Nederland gratis uitgedeeld. Iedereen kan dan kennis maken met dit heerlijke gerecht en er wordt tegelijkertijd aandacht gevraagd voor deze belangrijke gebeurtenis in de geschiedenis.

Speciaal ter ere van Keti Koti deelt 24Kitchen het recept van de Heri Heri van London en Rudolph van Veen.

Ingrediënten:
500 g bakkeljauw
1 ui
1 teen knoflook
3 tomaten
1 Madame Jeanette
4 groene bakbananen
1 cassavewortel
3 zoete aardappels
4 eieren
400 g kousenband
olie

Bereiding

Stap 1:
Week de bakkeljauw een nacht in koud water.

Stap 2:
Pel en snipper de ui. Pel en hak de knoflook fijn. Snijd de tomaten in blokjes. Maak de peper schoon, verwijder de zaadjes en snijd fijn.

Stap 3:
Spoel de geweekte bakkeljauw af en stoom of kook de vis in circa 20 minuten gaar. Laat uitlekken en pluk de bakkeljauw.

Stap 4:
Schil de bakbananen, cassavewortel en zoete aardappels en snijd ze in grove stukken. Doe ze in een pan en voeg water toe tot ze net onder staan en kook in circa 15 minuten gaar.

Stap 5:
Kook intussen de eieren 7 minuten. Stoom of kook de kousenband in circa 8 minuten beetgaar. Verhit een scheut olie in een koekenpan en fruit de ui en knoflook.

Stap 6:
Voeg de tomaten en peper toe aan de pan en leg de geplukte bakkeljauw erop, zodat deze nog verwarmd wordt. Leg de groente en bakkeljauw op een schaal. Serveer de gekookte eieren en kousenband erbij.

Wil je liever meedoen met de uitzending? Kijk dan de speciale 'Keti Koti' aflevering van 'Altijd Feest!' met London Loy op 1 juli om 18.00 uur op 24Kitchen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.

'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:00
    Lichtpuntjes tegen kanker
    22:35
    VRT NWS laat
  • 22:10
    The EUkrainian
    23:48
    Het weer
  • 21:45
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    22:45
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:50
    Erfgenaam Gezocht
    22:55
    Winter Vol Liefde
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Marry Me
    22:40
    9-1-1: Lone Star
  • 20:35
    Transformers: Revenge of the Fallen
    23:05
    Human Capital
  • 21:45
    Yellowjackets
    22:50
    ER
  • 21:25
    The X-Files
    22:25
    Baywatch
  • 22:10
    Nonkels
    22:55
    Maison Verhulst
  • 20:35
    Bohemian Rhapsody
    23:05
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:45
    Komen eten
    22:40
    Huizenjagers
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 22:01
    Z-Nieuws
    22:12
    Z-Beurs
  • 21:53
    Het appartement
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:50
    Ware Delicatessen
    22:25
    De Dagschotel
  • 22:10
    Foyle's War
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 22:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    23:40
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    De andere kant van de Vondelkerk
  • 22:00
    Hoodfights
    22:40
    Vier Handen Op Eén Buik