24Kitchen special 'Altijd Feest!' voor Keti Koti

vrijdag 30 juni 2023
Foto: 24Kitchen - © The Walt Disney Company Benelux 2023

24Kitchen en Meesterkok & Meester Patissier Rudolph van Veen helpen jou de feestdagen door met de 'Altijd Feest' Specials!

Voor een aantal feestelijke momenten waaronder Pasen, Pride, Keti Koti en Eid Al-Fitr, deelt Rudolph passende recepten. Daarbij wordt hij geassisteerd door diverse bekende gasten.


In deze speciale aflevering viert Rudolph Keti Koti, met als gast, collega chef London Loy. Hij is bekend door zijn deelname aan 'Expeditie Robinson' en als Tv-kok bij 'Koffietijd'.

Keti Koti betekent letterlijk het breken van kettingen. Op deze dag wordt door veel mensen van Surinaamse en Antiliaanse afkomst de afschaffing van de slavernij gevierd. Tijdens Keti Koti wordt er extra aandacht geschonken aan de emancipatie en vrijheid na de verschrikking van de slavernij. London heeft zelf Surinaamse roots en viert ook elk jaar Keti Koti. Hij deelt in deze speciale aflevering recepten voor klassieke Keti Koti gerechten. Samen met Rudolph maakt hij 'Heri Heri' en 'Bojo' met als hoofdingrediënt cassave.

Heri Heri wordt tijdens Keti Koti op allerlei plekken in Nederland gratis uitgedeeld. Iedereen kan dan kennis maken met dit heerlijke gerecht en er wordt tegelijkertijd aandacht gevraagd voor deze belangrijke gebeurtenis in de geschiedenis.

Speciaal ter ere van Keti Koti deelt 24Kitchen het recept van de Heri Heri van London en Rudolph van Veen.

Ingrediënten:
500 g bakkeljauw
1 ui
1 teen knoflook
3 tomaten
1 Madame Jeanette
4 groene bakbananen
1 cassavewortel
3 zoete aardappels
4 eieren
400 g kousenband
olie

Bereiding

Stap 1:
Week de bakkeljauw een nacht in koud water.

Stap 2:
Pel en snipper de ui. Pel en hak de knoflook fijn. Snijd de tomaten in blokjes. Maak de peper schoon, verwijder de zaadjes en snijd fijn.

Stap 3:
Spoel de geweekte bakkeljauw af en stoom of kook de vis in circa 20 minuten gaar. Laat uitlekken en pluk de bakkeljauw.

Stap 4:
Schil de bakbananen, cassavewortel en zoete aardappels en snijd ze in grove stukken. Doe ze in een pan en voeg water toe tot ze net onder staan en kook in circa 15 minuten gaar.

Stap 5:
Kook intussen de eieren 7 minuten. Stoom of kook de kousenband in circa 8 minuten beetgaar. Verhit een scheut olie in een koekenpan en fruit de ui en knoflook.

Stap 6:
Voeg de tomaten en peper toe aan de pan en leg de geplukte bakkeljauw erop, zodat deze nog verwarmd wordt. Leg de groente en bakkeljauw op een schaal. Serveer de gekookte eieren en kousenband erbij.

Wil je liever meedoen met de uitzending? Kijk dan de speciale 'Keti Koti' aflevering van 'Altijd Feest!' met London Loy op 1 juli om 18.00 uur op 24Kitchen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:20
    Geld gezocht
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 16:20
    100% Wolf: The Book Of Hath
    07:00
    Sam & Julia
  • 16:25
    Sara
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 16:10
    UEFA Champions League
    03:00
    Geen uitzending
  • 15:25
    Return to the Blue Lagoon
    11:50
    Geen uitzending
  • 16:05
    Zorro
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:05
    Suits
    09:00
    Geen uitzending
  • 16:25
    Home Improvement
    06:00
    Joe
  • 15:35
    De Tafel van Gert
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 15:50
    NCIS: Los Angeles
    12:45
    See
  • 15:25
    The Block Australia
    12:45
    Embarrassing Bodies
  • 15:40
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:19
    Tooldokter
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 16:15
    Chris Cooks Cymru
    06:45
    Bon Appetit
  • 15:45
    The Doctor Blake Mysteries
    06:55
    Death in Paradise
  • 15:50
    Below Deck
    12:45
    Storage Wars
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:25
    Per Seconde Wijzer
    13:00
    NOS Journaal
  • 16:20
    Lassie Animated
    12:55
    Saïd & Anna